MODULY SLOVÁCKO

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mm2 » ned 22 bře, 2020 6:07 pm

Ahoj, dík za info. Jelikož v rotundě depa nebudu mít žádný jeřáb, tak kabely nějak povedu vrchem. A druhá sada zvedáků bude mimo budovu, takže tam taky kabely vrchem.
H0, DCC, IV-V. a "Za všechno můžou mimozemšťané"
http://mm2.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mm2
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 09 led, 2009 4:09 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » ned 22 bře, 2020 6:14 pm

No k připojení zvedáků - tam kde se přistavují vozidla různých rozměrů a občas je nutno zvedáky posunout na zvedací místa - tak tam kabely vrchem - aspoň ty které spojují dva zvedáky na jedné straně - kabel zavěšen na lanku mezi zvedáky - i pod jeřábem a přívody jsou třeba spodem - tady je přívod z opačné strany , není vidět a vychází z trubky, která jde do výšky cca 70 cm. Zásuvky jsou na většině zvedáků nahoře. To ovšem nevylučuje i jiné řešení, zejména tam, kde se zvedáky nehýbe - 10 let se přistavují stejná vozidla. Model je velmi pěkný, já je tak dotažené v Lipové nemám :wink:
Tady je pohled na zvedák - ten pevný z dvojice, druhý ze sady je posuvný podél vozidla.
zvedak_1.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2619
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mm2 » ned 22 bře, 2020 8:57 pm

Milane dík za foto, přívody povedu vrchem.
H0, DCC, IV-V. a "Za všechno můžou mimozemšťané"
http://mm2.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mm2
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 09 led, 2009 4:09 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod RadekH0 » stř 25 bře, 2020 9:04 am

Ahoj,
během přerušení směny jsem ti včera udělal pár mobilovek u nás v depu v Telči. Jak je vidět, jeden zvedák je s hlavním vypínačem a přepínačem na volení kombinací ovládání jednotlivých zvedáků (buď všechny, nebo pouze jedna/druhá polovina). Zbylé 3 zvedáky mají individuální ovládání nahoru/dolů a el. přípojky jsou vždy nahoře.

Odkaz: https://radekh0.rajce.idnes.cz/Zvedaky/

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mm2 » stř 25 bře, 2020 3:35 pm

Ahoj, dík za detailní fotky. Na zvedácích provedu ještě mírné úpravy a přívodní kabely povedu vrchem dle umístění zvedáků v rotundě.
H0, DCC, IV-V. a "Za všechno můžou mimozemšťané"
http://mm2.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mm2
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 09 led, 2009 4:09 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » ned 29 bře, 2020 3:38 pm

Ahoj kolegové. Kolega Martin Kejhar me zaujal s jeho bednou na vagonky a lokomotivy, ze jsem si hral taky.
http://kzmslovacko.cz/index.php/jak-na/231-jak-na-bednu-na-modely
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cer.t » ned 29 bře, 2020 3:53 pm

Pěkné, pěkné. Taky to musím vyřešit, ale zvolím asi papírovou variantu s položenou bublinkovou fólií na dně a papírovými přepážkami - má to tak třeba Radovan Kwasnica. Myslím, že má použitu tuto: https://www.packshop.cz/z/krabice-na-fo ... mm-18.html
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod veteran » ned 29 bře, 2020 5:57 pm

Ahoj
moc pěkné
Já jsem to vyřešil tak že to mam nafocené .
Ale v provozu ne vyskoušené, očekavál jsem že to ve Vratimově vyskouším bohužel.
Poctivě jsem to tam nazkladal ale při baleni na konci setkáni kdo vi jak to tam nazkladam.
IMG_4241bed.jpg

IMG_4241popis F bedna.jpg
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » ned 29 bře, 2020 6:02 pm

Dobré řešení pro toho, kdo má málo typů a větší množství u jednotlivých typu vozidla. Pro mne, kdy mám skoro každý vagon jiný, rozměrově, tvarově a jsou mezi nimi velké rozdíly je to nepoužitelné.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2619
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod veteran » pon 30 bře, 2020 5:33 am

Ahoj
No pravě, Milane když máš různé typy vagonku tak je to perfektní uložení ,akorát pro různé typy vagonku třeba udělat různé typy úložiště.
Doma nafotím krabici pro IV.ep. Pro IV.ep. mam málo vagonku ale různé typy.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » pon 30 bře, 2020 9:30 am

Honzo, mám více jak 150 nákladních vozů s více jak 100 rozměrově odlišných typů - to je takto neřešitelný problém. Tudy prostě cesta nevede pro mne, pro rkwa a další. Já musím mít řešení rozměrově variabilní a vzhledem k tvarovým odlišnostem je jediné řešení vozy stojí na kolech ! Tam jsou "shodné" alespoň z hlediska položení nikoliv délky.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2619
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 bře, 2020 2:30 pm

Ahoj Milane. Ja si myslim, ze ta varianta s karimatkou je prave univerzalni a dovoli do tech radku naskladat v podstate cokoliv klidne po jednom vagonku.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » pon 30 bře, 2020 3:12 pm

Cipisku to jo, to jde, jenže pak musíš "boxy" dimenzovat třeba odstupňovaně pro různé délky vozů a tím samozřejmě nedojde k optimálnímu vyplnění prostoru vozy a narůstá rozměr "bedny, krabice" pro přepravu, což při počtu cca 30 - 40 vozů co beru na setkání není zanedbatelný objem. Prostě toho vozím na setkání moc :D Jen krámy k nádražím ať již Lipové či Hukovicím s Moravou zaberou hodně....
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2619
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 bře, 2020 3:29 pm

No Milane boxy co mame my maji nejakou standartizovanou velikost zrejme prezvzatou nekdy z minulosti nebot to odpovida klasicke zelinarske bedynce. Takze s rozmerem bedny se teho moc delat neda. Co se naopak da, tak to se daji vygonky skladat jak podelne, tak pricne tak i to kombinovat, takze se podle me da do bednyky dat lecos. Samozrejme nejde asi nikdy mit 100% vyteznost prostoru ale myslim ze se da planovanim neco vymyslet.
Problem pak je, jeslti by jsi trebas na nejake setkani potreboval jen dva vagony z bedny A, pet vagonu z bedny B a trebas tri vagony z bedny C. To ti pak opravdu nic jineho nezbyva nez tahnout vsecky tri bedny kvuli deseti vagonom. Jedine to met nejak epochove oddelene a pod. Tak daleko jsem se nedostal takze prozatim me to vyhovuje. Jak by me to nutilo to nejak vymenit, tak karimatka stoji cca 100kc a vyjde zhruba na jednu bednu. Tak bych se nasr.... vyskubal to a predelal. Ono to tavne lepidlo na tem vlastnim plastu tak moc nedrzi. Karimatky vzajeme slepi na fest to uz nejde prehazet ale vyhodit celou vypln to si myslim ze by slo.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod MiG » pon 30 bře, 2020 4:05 pm

Ty bedny se dělají i v poloviční nebo dvojnásobné velikosti a dají se sládat na sebe od největší k nejmenší. Jen nejmenší výška těch dalších rozměrů je o stupeň vyšší - 12cm bez víka.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků