MODULY SLOVÁCKO

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod rkwa » pon 30 bře, 2020 8:17 pm

používám jako přepravní boxy ony krabice na které odkazoval Tomáš. Na spodek a víko dávám bublinkovou folii pro zamezení ježdění vozů, odděluji kartonem,
P3301460.jpg
P3301461.jpg
pokud to nepoužijete jako rumba koule, tak se vozům nic nestane. Úprava jedné bedny asi 20min. Na každé bedně přilepená kapsa pro seznam vozů (usnadnění tetrisu při úklidu) a na patřičné karty od vozů. 8ks těchto boxů + krabice s lokomotivami se vleze do zelinářské přepravky
P3301459.jpg
= výbava vozidly na modulové setkání.
rkwa
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob 21 led, 2012 5:38 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod veteran » úte 31 bře, 2020 6:59 am

Ahoj
Milane Tvá porce vagonku na každém setkání kde se účastníš je obdívuhodná ,Tvé vagonky jsou jedný ze špičkových modelu.
Pravě proto můj názor a tady vidím že nápad z přepravkama v kombinaci M.K. nápadem uložení ,začíná se to ujimát.
Já už v těch přepravkách vozím vagonky x let. Vagónky v přepravkách jsou převážené velmi bezpečně můžu říct že přepravky ,ty moje, už měly i letecký den.
Vagónky obstály bez úhony.
IMG_4bed1.jpg

Na viku bedny je nalepeny molitan 1cm.
Vagónky jsou zadeklované vikem z polystyrénu tl.2cm. a zase molitan 1cm. Při uzavřéní bedny molitan jemně vtlačí se do vagónku a tím je zafixuje.
IMG_4bed2.jpg

Bedny z vagónkamá mam roztřiděné podle epoch. Tím nemusím vozit na setkání všechny bedny.
IMG_4bed1a.jpg
Naposledy upravil veteran dne úte 31 bře, 2020 7:11 am, celkově upraveno 1
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod veteran » úte 31 bře, 2020 7:10 am

No a tady už otevřené bedny.
IMG_bed1b.jpg

IMG_4bed3.jpg

Některé vagónky jsou uložené dvou-patrově.
IMG_4bed4.jpg

Mam tam ještě rezervy pro další vagonky,které ještě nejsou úpravene.
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Mcx » úte 31 bře, 2020 8:18 am

Jo, jo Honzo budu se muset tím zabývat nějak více, zatím jsem to odkládal, máš to pěkné. Já je nemám doma uložené v krabicích/bednách, ale mám je postavené ve skřínkách a tam již začíná chybět místa. Takže já potřebuji hlavně variabilní přenosové médium pro cca 40 vozů nákladních na setkání + k tomu balím nějaký osobní, což je délkově zcela něco jiného. Ale v poslední době vozím hlavně nákladní.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2617
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mlha » úte 21 dub, 2020 9:34 am

Pustil jsem se do modulu, který už mě leží doma asi pět let, kombinuji na něm dva mosty, jeden kamenný a jeden ocelový
Přílohy
IMG_1404.JPG
IMG_1403.JPG
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod look23 » úte 21 dub, 2020 10:35 am

To ukládání modelů je dobrý nápad a pěkně propracovaný. Palec nahoru.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod radeksindy » úte 21 dub, 2020 10:43 am

Přijde mi, že to přemostění nemá logiku. Pokud na sebe navazovaly různé konstrukce, tak většinou tak, aby každá do toho vložila své výhody. Kamená část obvykle vedená v oblouky nad těžším, výškově se měnícím terénem. Přímé ocelové konstrukce ve větší výšce, většinou uprostřed, ale nemusí být podmínkou .Jako příklad mě teď napadá pouze most u Zahrádek. Samozřejmě můžou být i různé jiné kombinace a provedení, ale tady mi chybí logika. Proč dělat 8 m dlouhou ocelovou konstrukci na svahem (navíc je skoro nesmyslně vysoká vzhledem k délce) a pak navazovat obloukem. Přes co jde ten oblouk?
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod sidlo » úte 21 dub, 2020 11:00 am

Ta fotka klame, to není svah.
Ještě jeden mostoviadukt http://www.blazim.cz/turistika?id=64995&action=detail.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mlha » úte 21 dub, 2020 11:26 am

radeksindy píše:Přijde mi, že to přemostění nemá logiku. Pokud na sebe navazovaly různé konstrukce, tak většinou tak, aby každá do toho vložila své výhody. Kamená část obvykle vedená v oblouky nad těžším, výškově se měnícím terénem. Přímé ocelové konstrukce ve větší výšce, většinou uprostřed, ale nemusí být podmínkou .Jako příklad mě teď napadá pouze most u Zahrádek. Samozřejmě můžou být i různé jiné kombinace a provedení, ale tady mi chybí logika. Proč dělat 8 m dlouhou ocelovou konstrukci na svahem (navíc je skoro nesmyslně vysoká vzhledem k délce) a pak navazovat obloukem. Přes co jde ten oblouk?

Radku, třeba proto, že se zhroutil? Obloukový most jde přes bažinatý terén. Nemusíš hodnotit logiku, to mě neleží ani v patě
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 21 dub, 2020 11:49 am

Ahoj,
Já tam vidím ocelový most nad potokem/ říčkou a kamenný jsem tipoval nad cestou.
To odpovídá i té logice jak píše Radek. Přes potok je nutno zajistit větší rozpětí, kamenný obloukový most byl moc úzký na provedení povodňových průtoků tělesem dráhy. Proto byla navržena ocelová konstrukce. Původně příhradová v 20 stol. (po válce?, při zesilování trati,...) letech nahrazena plnostěnnými nosníky.
Případně Milanova verze: Záhy po vybudování trati byla železnice postižena katastrofální povodní v r. 1872, kdy naplavené dřevo mezi mostními oblouky původního kamenného mostu vytvořilo hráz a stavba mostu tlak nevydržela. Pilíř mezi druhým a třetím obloukem byl smeten a velká část mostu byla poškozena natolik, že po povodních bylo rozhodnuto o kvůli snadnějšímu provedené povodně o náhradě části mostu ocelovou konstrukcí.

Jinak kombinace kámen na nájezdech ocel u hlavního přemostění je poměrně častí, jen přímo v Plzni bylo takových mostů donedávna 5.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod radeksindy » úte 21 dub, 2020 12:14 pm

Sice si můžete vymyslet jaký chcete příběh, ale mělo by to mít správné proporce. Což podle mně nemá a vypadá to divně, ale samozřejmě musí se to líbit hlavně autorovi :)
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mlha » úte 21 dub, 2020 12:15 pm

radeksindy píše:Sice si můžete vymyslet jaký chcete příběh, ale mělo by to mít správné proporce. Což podle mně nemá a vypadá to divně, ale samozřejmě musí se to líbit hlavně autorovi :)

A autor je s tím spokojený
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod bambulak » úte 21 dub, 2020 4:22 pm

patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod mlha » úte 14 črc, 2020 3:47 pm

Traťový modul 15 stopňů, rozhraní f-b
Přílohy
0355711B-4131-4E57-B825-30D0647917D7.jpeg
0355711B-4131-4E57-B825-30D0647917D7.jpeg (40.98 KiB) Zobrazeno 4345 krát
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY SLOVÁCKO

Příspěvekod RadekTandler » čtv 06 srp, 2020 12:55 pm

Takto v průběhu věků upekli inženýr Pejsek s inženýrkou Kočičkou v měřítku 1:1 jeden zajímavý most v sousedním Německu:

Schwarzach-Wolsendorf-naabenge.jpg
Schwarzach Wolsendorf

Fotka je ze stránky http://www.oberpfalz-luftbild.de/schwarzach.htm

Bohužel železniční doprava je na něm od roku 1994 zastavena a vede teď podle fotomapy "odnikud nikam".
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků