Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 pro, 2017 1:51 pm

Mcx píše:
milan ferdián píše:Tak proč není do layoutu v mezistačních úsecích vloženo dostatek traťových modulů a počet stanic se dostatečně nezredukují?

Tož na nějakém setkání H0 už jsi byl, tak na to si dovedeš odpovědět sám.

Byl,což o to.V Hluku mi letos prostředek haly připadal dost nevyužitý,jak kdyby tam jedna větev layoutu chyběla.Ve Vratimově je doslova a do písmene využit každý centimetr a mluví se,že příště se zaberou pro provoz i vedlejší místnosti :D .Uvidíme jak tu dvojkolejku tam chcete vmáčknout :mrgreen: .

Co se týče traťových modulů,tak já spolu Daškem realizujeme pro "Ouzkou" mít dostatek traťových metrů.Proto nějak
netlačíme na stavbu stanic (ouzké),ani na stykovou.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 08 pro, 2017 2:11 pm

Nejde jen o volné místo, ale i to jestli do něj dokážeš větví zatočit.
Hluk byl trochu výjimka. Oč bylo volněji uprostřed, tím těsněji bylo pod balkonem. Kapacita nabídnutých modulů byla téměř vyčerpána (asi jeden zbyl). Jo, možná by se dalo použít ještě pár Kunčických modulů, ale musí se taky vejít do auta.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 pro, 2017 2:21 pm

Michal Šuhajda píše:Nejde jen o volné místo, ale i to jestli do něj dokážeš větví zatočit.

Aha,takže nedostatek traťových obloukových modulů.
Michal Šuhajda píše:No, kapacita nabídnutých modulů byla téměř vyčerpána. Jo, možná by se dalo použít ještě pár Kunčických modulů, ale musí se vejít do auta.

Kapacita auta je omezena a to využíváme veškerý nákladový prostor co máme k dispozici.S návěsem by jsme k hale fakt nezacouvali nemluvě o té slavné objíždce co byla zpestřením pro dojíždějící :lol: .

I tak Michale,layout jsi připravil parádní a za to ti patří velké poděkování.Ani nevím jestli ti někdo v Hluku děkovně uznale poklepal na rameno :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 08 pro, 2017 3:28 pm

Mcx píše:Pánové stavitelé zapomínají na jednoduchou poučku - jezdíme ve zkráceném čase , protože máme kratší mezistaniční úseky - tak ať nám ten čas plyne tak nějak "srozumitelně" a teď tam prásknete do trati stanici, která je skoro 1:87 a ještě tam čas běží 1:1, protože přejetí na zhlaví z jedné koleje na druhou, objetí soupravy trvá stejně jak ve skutečnosti tedy čas běží 1:1. Takže takovou stanici strčit do trati ... no jedině jako dopravní s naprosto minimální manipulací ve stanici... i tak brzdí dopravu. Místní obsluha lze reálně řešit většinou jen tak , že je spec. Mn vlak pouze do této stanice, nebo zde končí a je pak dostatek času se tam plácat mezi vlaky s posunem. A k tomu ve stanici les návěstidel u každé koleje na každém zhlaví..... řídit se posun dá jedině návěstidly.

Jsem zásadní odpůrce takových stanic - to mi říkají dlouholeté zkušenosti s tvorbou grafikonu na modulištích s obdobnými stanicemi. Je to trochu podobné, jak velké vlečkové areály .... pěkně se na to dívá, ale do provozu to moc není :D

Je také na tvůrci grafikonu, aby tuto skutečnost měl na paměti a na posun nechal dostatek času (jízdy vlaku mezi stanicemi 1:5 a posun a podobné činnosti 1:1). Byl jsem svědkem, kdy to na jednom setkání nevycházelo. Tvůrce grafikonu připomínky na dalším setkání zapracoval a všechno pak sedělo, hra se všem líbila.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Mcx » pát 08 pro, 2017 4:32 pm

Miloš Pavlát píše:Je také na tvůrci grafikonu, aby tuto skutečnost měl na paměti a na posun nechal dostatek času (jízdy vlaku mezi stanicemi 1:5 a posun a podobné činnosti 1:1).

Za předpokladu, že stanice bude v modulišti sama, tak potom ano, ale protože to tak není a má sousedy, tak ti se budou dloubat v nose a čekat než se konglomerát "probudí", navíc Paka s nepřehledným provizorním ovládáním - to tedy neee....
Těch grafikonů jsem už dělal kolem 50 kousků a bohaté zkušenosti mám - navíc testované modelové situace na menších modulištích.... takže si myslím velmi dobře vím o čem mluvím, nakonec u kamarádů TT jsem vminulosti nějaké GVD připomínkoval.

milan ferdián píše:Uvidíme jak tu dvojkolejku tam chcete vmáčknout

Milane ty máš bujné noční vidiny, já je rozhodně nemám a nic tam vmačkávat nechci.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 pro, 2017 4:42 pm

Mcx píše:
milan ferdián píše:Uvidíme jak tu dvojkolejku tam chcete vmáčknout

Milane ty máš bujné noční vidiny, já je rozhodně nemám a nic tam vmačkávat nechci.


Já,vůbec né :mrgreen: .Co jsem koupil to prodávám :wink: .Já mam jen vidiny o jednoduché,ale dlouhé síti "Ostravských - Kunčických ouzkých" pěkně někde zašitou v sále ve Vratimově :wink: .

Ještě k tomu GVD Milane,ty jsi i pro N-kaře vytvářel GVD nebo jsi někoho zaučoval?Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Vaclav86cz » sob 09 pro, 2017 12:43 pm

Mcx píše:
Vaclav86cz píše:Peco používáme na dopravních sálech a rozhodně jsme neměli problém s nefunkční vyhybkou.

A nebude to tím, že je tam nemáte natřené a zaštěrkované ? Já je mám na Lipové a vím svoje :wink:

No je pravda, že většina je nenatřená a nezaštěrkovaná, ale dělali jsme i projekty kde bylo nutno štěrkovat a patinovat. A funguje to... Možná jsi narazil na blbé kusy...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Mcx » sob 09 pro, 2017 1:10 pm

Vaclav86cz píše:Možná jsi narazil na blbé kusy...

Ahoj, to ne, ale natření kolejnic a zasypání a zalepení štěrku způsobilo na několika výhybkách přerušení vodivosti kloubu u kloubového jazyku, což kratší vozidla nelibě nesou a tak se musely na několika výhybkách v těch místech instalovat vodivé propojky, jinak ok.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Vaclav86cz » sob 09 pro, 2017 5:35 pm

Jako neříkám, že to není možné, ale letos jsme předělávali jedno kolejiště z roku 2005. Respektive rozšiřovali a na původním kolejišti byly použity vyhybky PECO i se štěrkem a patinou a bez problémů. Autor rozšíření byl dokonce i autor původního kolejiště :-) Ano je pravda, že štěrkování a patina vyhybek je vyšší level v pokládání kolejí...
A za sebe mohu říct, že s PECO opravdu problém nemám a nikdy jsem nějaký vážný nezaznamenal. A myslím si, že moc dobře víš, že bych to sem nepsal jen tak abych byl zajímavej :-) Ale netvrdím, že někdo jiný s PECO kolejivem problémy mít mohl. Prostě každý máme s danými výrobky vlastní zkušenost :-)
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 pro, 2017 10:58 am

Kluci,další dotaz.Zvládne v H0 souprava o délce 3,0 m stoupání/klesání 1:43.Rozdíl jen 30 mm.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod cipisekmp » ned 10 pro, 2017 1:19 pm

Ahoj, ja ti odpovim praxi. Dobre vis, ze mame v klubu "kopecek" kde je rozdil cca 12cm na delce nejakych 5m a je v oblouku o 90st radius cca R1000 a co vim tak jsme za celou dobu pouzivani nezaznamenali nejaky zasadni problem s tim ze by neco neprojelo.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Mcx » ned 10 pro, 2017 5:42 pm

milan ferdián píše:stoupání/klesání 1:43.Rozdíl jen 30 mm

Přiznám se, že tomu nerozumím - to je 30 mm na metr délky... a jak dlouhé?
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod PajaF » ned 10 pro, 2017 6:26 pm

Pokud je to na vysku 30mm a pomer 1:43, odpovidalo by to delce 1290mm.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod TomBart » pon 11 pro, 2017 10:13 am

osobně mi přijde praštěné stavět stanice v měřítku 1:87 a hrát si na přesné délky kolejí. To samé délky vlaků. K čemu, když mezistaniční úseky mají délku cca 8 m. Chce to být trochu nohama na zemi a vžít se do modelového provozu.

Z hlediska velkých setkání a toho všeho kolem jsme sice asi trochu ušáci, ale nějaké zkušenosti jsme přeci jen už posbírali. Letošní Hluk pro mne osobně nebyl moc přínosem. V duchu jsem vzpomínal na naše zimní setkání v Kočím. Začínám se skláněk k názoru, že méně je někdy více a raději budu mít půlku modulů, ale hezkých, zelených a radost se pokochat a projet.

Poskládat obsluhy stanic z pětihvězdičkových obsluh je dneska docela umění. Pak to vše klape, ale stačí jeden slabý článek a je to o dřině než o odpočinku....
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 pro, 2017 11:48 am

TomBart píše:osobně mi přijde praštěné stavět stanice v měřítku 1:87 a hrát si na přesné délky kolejí. To samé délky vlaků. K čemu, když mezistaniční úseky mají délku cca 8 m. Chce to být trochu nohama na zemi a vžít se do modelového provozu.

To musíte vědět vy H0-nulkaři.Poslední projekt jsem zredukoval na cca 11,0 m a je dokončený.Stále čekám na svolení zveřejnění projektu.

TomBart píše:Z hlediska velkých setkání a toho všeho kolem jsme sice asi trochu ušáci, ale nějaké zkušenosti jsme přeci jen už posbírali. Letošní Hluk pro mne osobně nebyl moc přínosem. V duchu jsem vzpomínal na naše zimní setkání v Kočím. Začínám se skláněk k názoru, že méně je někdy více a raději budu mít půlku modulů, ale hezkých, zelených a radost se pokochat a projet.

Komornější setkání mají něco do sebe.Ale opět záleží,přece na Vás :wink: ,jak velké setkání zorganizujete.

TomBart píše:Poskládat obsluhy stanic z pětihvězdičkových obsluh je dneska docela umění. Pak to vše klape, ale stačí jeden slabý článek a je to o dřině než o odpočinku....

To se nediv.Já se vše opětovně učím a koukám co obsluha stanice obnáší :mrgreen: ,ale strašně mě to baví plus manipuláky.Ono je lepší jezdit :lol: než se dohadovat ve stanici s manšifíry,kteří do stanic nechtějí dělat obsluhu,ale kibicovat umí ve velkém :P .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků