Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Čela modulů TT

Příspěvekod Quest » úte 20 led, 2009 7:19 pm

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně výroby čela modulu. Věnuji se velikosti TT a chtěl bych si postavit nejprve pár modulů a pak snad i stanici. Jediný důvod, proč neosadit standardní čela (ZABABOV) je, problém s jejich výrobou. Chci se tedy zeptat, jestli někdo nemáte nějaká navíc nebo jestli bych se nemohl připojit k nějaké hromadné objednávce (nechat si řezat laserem 2 kusy není nejlevnější).
Dík
Quest
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20 led, 2009 6:26 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod petrh » stř 21 led, 2009 7:14 am

jestli s enepletu tak Zababov Nko je nabizi i pres ne ke koupi, urcite to pujde i u TT, zkus kontaktovat nekoho z TT Zab. nebo lidi z nej tady (Dan Buchtela, Zdenek Valter)... osobne doporucuji pokud budou ke koupi pres ne kupovat, taky se rovnez chystam...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 21 led, 2009 12:29 pm

Poslal jsem SZ kontakt na zástupce sekce TT v Zababově, určitě fundovaně odpoví.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod MirekTT » stř 21 led, 2009 7:18 pm

Doladil jsem na motivy Milana Ferdiána plánek depa, který ještě pořád není v měřítku.
http://mirektt.rajce.idnes.cz/Depo/#sejmout0009.jpg.
Dále jsem zkusil začít realizovat tu šílenost se skryťákem.
http://mirektt.rajce.idnes.cz/skrytak/#2_.jpg
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 led, 2009 8:32 pm

MirekTT píše:Doladil jsem na motivy Milana Ferdiána plánek depa, který ještě pořád není v měřítku.
http://mirektt.rajce.idnes.cz/Depo/#sejmout0009.jpg.
Dále jsem zkusil začít realizovat tu šílenost se skryťákem.
http://mirektt.rajce.idnes.cz/skrytak/#2_.jpg


Jde vidět,že zrajete mílovími kroky :wink: Lokomotivní depo je přímo ukázkové.Už ho vidím někde zabudované na kolejišti.Těch spirál se neboj,to není šílenost,akorát pro našince dost nezvyklé.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Myšpulín » čtv 22 led, 2009 7:27 am

To MirekTT: Psal jsi, že bys radši tu zásobovací kolej pro uhlí dostal výš nad uhelnou skládku. Co ji tedy odpíchnout ještě před první výhybkou, popřípadě ji přivést jako samostatnou z nádraží? Někde jsem viděl foto vozů na takovéto rampě, sklon to mohlo mít snad větší než zubačka.
Ale jinak se těším, až uvidím nějaké foto ze stavby a hlavně výsledek.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod MirekTT » čtv 22 led, 2009 8:30 am

Myšpulín píše:To MirekTT: Psal jsi, že bys radši tu zásobovací kolej pro uhlí dostal výš nad uhelnou skládku. Co ji tedy odpíchnout ještě před první výhybkou, popřípadě ji přivést jako samostatnou z nádraží? Někde jsem viděl foto vozů na takovéto rampě, sklon to mohlo mít snad větší než zubačka.
Ale jinak se těším, až uvidím nějaké foto ze stavby a hlavně výsledek.


Plán depa dostane konkrétní podobu a nivelitu až při převodu do měřítka. Samozřejmě se budu snažit i o výškové členění, bude to zajímavější. Přivádět zásobovací kolej samostatně neuvažuju, ikdyž by šlo o reálnější stvárnění. Nic méně chci zachovat provozuschopnost samostatného depa bez přilehlé stanice, i proto budou nutné kompromisy. Vždyť jen motorárna by v reálu měla mít 4 koleje a délka haly by měla pojmout 5 brejlovců za sebou. A kde je kovárna, nářaďovna, stolárna, přípravné oddělení na opravy trakčních motorů a součástí spalovacích motorů, brusírna a spousta dalších provozů nutných k depu pro středně velké opravy. A to tam budu opravovat jen diesely a co ty páry? Pro ty je to vlastně jen útulek s možností dozbrojení a drobných oprav.
Zkrátka jsem to depo pojal tak, že je přilehlé ke stanici ve větším městě se strojírenským průmyslem. Zde se vymontované součásti z motorových lokomotiv nakládají na vagony a přesunou se jako na jinou vlečku ve městě, která patří strojírenskému podniku, a ten zajišťuje opravy lokomotivních součástí dodavatelským způsobem. A větší opravy na párách se prostě dělají jinde.
Tímto bych si ošetřil to provozní okleštění depa a zároveň zdůvodnil i možnost celkem intenzivního zbrojení na tak malý rozsah depa.
Jinak se také těším, až to budu stavět a fotit a hlavně po dokončení hrát si s tím. Zatím stavím to skryté spiráloviště, díky kterému depo půjde provozovat.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod pavel » čtv 22 led, 2009 11:43 am

No už jedeš podzemní skryťák mne napadlo -pokud prostor dovoluje - dát to do skrytého nádraží ve stejné úrovni .U první výhybky při vjezdu do depa by byla větší drážní stavba za kterou by loko zmizlo a opačně a úplně v přední části skryťáku by byla kulisa která by ten prostor kryla. Výhoda - v případě nějaké nehody máš snadný přístup.
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod MirekTT » čtv 22 led, 2009 12:54 pm

pavel píše:No už jedeš podzemní skryťák mne napadlo -pokud prostor dovoluje - dát to do skrytého nádraží ve stejné úrovni .U první výhybky při vjezdu do depa by byla větší drážní stavba za kterou by loko zmizlo a opačně a úplně v přední části skryťáku by byla kulisa která by ten prostor kryla. Výhoda - v případě nějaké nehody máš snadný přístup.


No nějak to zatím dohromady provozovat budu. Nic méně můj cíl je mít modulů, jako je to depo, více. A předpokládám je všechny propojit prozatím, nebo napořád, technickou nemodelovou tratí. Tu spirálu, pokud se osvědčí bych pak duplikoval a seskládal do jakýchsi baterií zásobáren vlaků. Jen bych asi volil větší poloměry. Nyní jde o extrém, kde je na půloblouku 286 třeba nastoupat polovinu výšky projíždějícího vlaku + podloží a nosná konstrukce. Nic méně uskladnit na ploše 60 x 120 cm až 10kratších vlaků (dva na jedno patro, nebo 1 loko + 7 rychlíkáčů na jedno patro, nebo také 3 hurvínky a každý se dvěma přívěšáky na jedno patro) a vše ovládat jen 6-ti přestavníky na 11-ti výhybkách a pěti patrech mi přijde docela zajímavé.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod VoVo » ned 25 led, 2009 11:12 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:55 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod milan ferdián » pon 26 led, 2009 3:44 am

Jen jedna poznámka.Dávej si pozor na ty krajní výhybky,kvůli ovládaní zespod.Pochybuji .že by jsi měl přestavníky na povrchu modulu stanice. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » pon 26 led, 2009 7:08 am

ja osobne bych spise nechal EW2 a vlozil dil terba 26*50 cm do prostred jen s budouvou stanice a 4ma rovnyma kolejema?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod VoVo » pon 26 led, 2009 9:39 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)

Jinak co se týče kolejového uspořádání, máš k tomu Milane něco na doplnění? Tu kusou kolej bych chtěl využít jako odstavnou třeba pro 1x010 ale ta by asi měla zůstat volná když ukončuje napojení vedlejší trati?

Ještě další varianta udělat napojení vedlejší trati na trati (něco jako Skochovice na 210) a to nádraží zjednodušit...
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:55 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod JBr » pon 26 led, 2009 10:06 am

Vzhledem k tomu, ze jsem uspesne zahodil plan koncove stanice, vcetne nahrubo postavene prvni casti (holt z ni zbude male diorama), a rozhodl jsem se vytvorit uplne novy, tak jsem v podobne situaci jako ty :) Mezitim jsem se rozhodnul zacit stavet "od konce", lokalkovym koncovym nadrazim ala skutecny Jirkov (viz muj nakres co jsi daval ve svem prispevku).

Pominu-li tedy hlavni stanici, tak chci jen rict, aby sis dal bacha na tu vytaznou kolej na koncovem nadrazi lokalky. Ty dve 83105 co tam mas, jsou v souctu 8,6 cm. Pokud uvazis, ze tu kolej budes chtit nejak zakoncit (na takove stanicce nejspis jen prehrazenou koleji a zasypanou hromadou hliny s pevnou navesti posun zakazan), tak se ti tam podle me poradne ani ten sukafon na objezd nevejde. Navic pokud bys tam chtel tocit nejaky manipulak, tak by se ti tam veslo mozna jen maly Lego, kocour uz urcite ne.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » pon 26 led, 2009 10:22 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:55 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků