Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » pát 18 srp, 2017 5:21 am

Na druhou stranu je třeba uznat, že se nic takového zatím nestalo - a pořadatel tedy ještě má slušnou šanci si to uvědomit a zarazit vjezd aut dřív, než se něco opravdu stane...

Já do B-B nejezdím proto, že a) je to v letní sezóně, kdy jakožto provozovatel teplomilné samičky mám jiné úkoly 8) b) nebaví mě provoz, roztříštěný na vícero malých národních železnic. Jeden hraniční přechod na velkém setkání je až-až. Už na to přišli i naši bavorští přáTTelé, kteří vždycky dělali DB (protože jsou v Bavorsku) + DR (protože řada z nich je původem z NDR) + ČSD (protože mají aktivní podskupinu modelářů ČSD). A jelikož se nechtějí vzdát ani jedné z těch národních železnic, tak se dohodli, že to budou každý rok střídat: DR + DB, DR + ČSD, DB + ČSD a tak pořád dokola. Taky možné řešení...
Co se týká státní hranice, chtěl bych si někdy užít setkání s opravdu modelově ztvárněným provozem na hranici: nejen tedy taková samozřejmost, že v PPS vlaky přepřahají (cizí lokomotivy nejezdí do vnitrozemí), ale taky, aby PPS byla dostatečně dimenzovaná na to, aby v ní (nákladní) vlaky mohly dělat několikahodinová celní odbavení, a taky správně vymodelovat hospodaření s nákladními vozy, tedy prázdné vozy cizí železnice se po vyložení shromažďují odděleně od ostatních relací a přednostně vrací do PPS sousední železnici, ať si s nimi dělá, co chce :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 srp, 2017 8:06 am

Kluci,děkuji vám všem co jste reagovali na můj příspěvek :wink: .Málo lidí vidí pod pokličkou,takže vaše informace jsou velmi zajímavé a cenné.Nejenom já,ale i určitě další nadšenci modulovky se těší na realizaci vámi trochu odkrytých plánech :wink: .
Držíme palce a přejeme nekonečnou trpělivost a vytrvalost.

Já jen doplním za nás."Kunčická ouzká" během mé vynucené půlroční přestávky,nenápadně rostla.Budoucí plány,jak už jsem psal v našem tématu,Horní Povelice,Dvorce,Vracov a další traťové moduly.Samozřejmě co vyfotím,zveřejním :mrgreen: .

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » pát 18 srp, 2017 8:21 am

Milane, u mě to nejsou ani tak plány, jako spíš touhy :lol:
I když realizovat by se to dalo: Moldava v plné síle a v kolejovém schématu z roku 1938 coby relativně výkonná PPS čeká na svoji šanci, hlavní trať k ní s případnými odbočnými lokálkami a skryťákem hravě dáme dohromady, takže zbývá jenom najít vhodnou halu, vhodný termín a zorganizovat potřebné zahraniční spoluhráče...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod vmucha » pát 18 srp, 2017 9:10 am

Zdravím,
My v ustti.cz máme v budoucím plánování přechodovou stanici Reitzenhain, která ve svém kolejovém plánu má krásně rozdělenou českou a německou část, .... ale chce to nejdřív dokončit HSŠ, nadělat dostatek traťových modulů, vyrobit Křímov a sehnat německé kolegy....při našem tempu krásná akce pro tři generace
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod busta » pát 18 srp, 2017 3:58 pm

Donatelli píše:No tak zrovna před tímhle setkáním bych varoval. Nejsem tak bohatý, abych mohl po několika setkáních obnovovat vozový park a moduly. Když pořadatel umožní vjezd na " plac " autům, které do haly natahají spoustu binčusu ( a to má zatím štěstí, že nepršelo ) a navíc se ty auta otáčí mezi již postavenými moduly... Ale je to každého věc, ale do toho já nejdu


Prepáč Donatelli, ale asi si na tej akcii nikdy nebol a neskutočne kecáš podľa obrázkov, ktoré si videl z akcie. Akcia je riadne pripravená a všetko má svoje pravidlá. Je organizovaná na vysokej úrovni. Pre predstavu s prípravou sa začína 10.mesiacov dopredu. V tomto roku sa jej zúčastnilo 110 účastníkov z Maďarka, Česka, Nemecka, Bulharska, Poľska a Slovenska. Layout bol dlhý 380m a išlo a stále nám ide o našu záľubu a stretnutie sa z kamarátmi.

Pridám info o pripravovanej akcii, nie tak veľkého rozsahu na Slovenku v Žiline, kde sa koná už 9. ročník "TT víkend Žilina 2017" a opäť pôjde o to isté, stretnutie a záľubu. Tak ako po minulé roky, aj teraz sme to pripravili tak, aby sme privítali aj verejnosť. Len tak sa dá zvýšiť povedomie a nájsť v "kope sena ihlu" - nového nadšenca modelára.
Přílohy
9_tt_vikend_2017_plagát_A.jpg
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod vobabaz » pát 18 srp, 2017 8:11 pm

milan ferdián píše:...co mě nejvíce ale mrzí je nedostatek fotodokumentace z různých setkání

Tak jo, Milane, přinutil jsi mě dát dohromady fotky za posledního půl roku a vyrobit aktualizaci http://vobabaz.wbs.cz/Aktualizace.html.
Není to tedy zrovna ze setkání, jsem takový stacionární, až domácký typ. :lol:
Mirek
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Donatelli » pát 18 srp, 2017 10:14 pm

Pro Bustu.

Ano nebyl a ani nechci. Viděl jsem fotky a taky jsem mluvil s přímými účastníky. A kecám v čem? Jako že dovnitř nesmí auta? Která mimochodem sebou natahají prach a jiný binčus? Doma si modely ( alespoň já ) chráním co nejvíc před prachem a když jedu na setkání, tak na moje vozidla smí sahat pouze lidé, kteří jsou ode mě " proškoleni " jak na ně mají sahat. A tady, kde je fůra prachu je mám provozovat ?Nebo mě chceš napsat, že se uvnitř haly neotáčejí vozidla účastníků, kteří z různých důvodů přijeli poději, i když už části layoutu stojí? Já nikde netvrdím, že toto setkání není dobře připraveno, nebo snad že nemá pravidla. S některými zahraničními účastníky se znám osobně, s těm z ČR skoro se všemi .Ale dobrovolně si modely ničit ( opotřebovávat víc než je nutné ) nehodlám. Jiným v tom však nebráním to je jejich dobrovolná volba. Já jsem k tomu dospěl taky až po letech a díky některým, z mého nynějšího pohledu zbytečným ztrátám a zkušenostem. Ale jak píšu. Je to volba každého jednotlivého účastníka. Já nejsem ten, kdo jim to bude rozmlouvat nebo přikazovat ani nejsem soudce, jestli je lepší setkání tam nebo jinde. Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného, každý od tohoto koníčka vyžaduje něco jiného. Mě na té akci vadí již napsané věci, proto se jí neúčastním.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod busta » sob 19 srp, 2017 8:12 am

Donatelli: Ešte raz, nediskutuj o niečom kde si nebol. Všetko sú to len tvoje dohady.
Na druhej strane čistota a bezpečnosť modelov a modulov je určite na mieste pri každom stretnutí a platí to aj tu. :-)
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Donatelli » sob 19 srp, 2017 11:12 am

Pro Bustu !

Buď tak laskav a nediktuj mě o čem smím diskutovat !!! To tady zavedla vláda jedné strany a ta doba je chválabohu pryč. Za druhé mě pověz jestli tam ty auta mohla nebo nemohla. Odpověď je že mohla. Ostatní nech na ostatních ať si úsudek udělají sami jak tohle prospívá modelům.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod petrh » sob 19 srp, 2017 11:16 am

Nechcete si oba dva toto vyrikat pres pm a prestat tady kazit ovzdusi necim irelvantnim a osobnim?;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod busta » sob 19 srp, 2017 1:51 pm

Donatelli:
Vrámci organizovania je tento návoz modulov do haly riešený autom na miesto, kde máš stavať svoje moduly. Začína sa od najvzdialenejšieho miesta v hale až ku vchodu. Moduly sa vyložia a následne auto odíde z haly. Nik nejazdí autom pomedzi moduly. Tie štyri pneumatiky na sebe majú určite menej špiny ako, keď si 60ks modulov nosíš cez celú halu alebo v dňoch s verejnosťou sa príde pozrieť do haly v jeden deň do 3000 návštevníkov.
Potom, keď je všetko na mieste a všetko sa postaví, pred prevádzkou sa povysáva a počistia sa koľaje. Pravidelné čistenie je na každom stretnutí samozrejmosťou min. každé ráno pred začatím jazdenia ale aj počas jazdenia, či už čistiacim vlakom s vysávačom alebo ručne. Ty to nerobíš na stretnutiach kam chodíš alebo sa u vás nepráši?

Ešte doplním, že v tomto roku bola návštevnosť v Bielsku-Biala počas dvoch dní (piatok poobede, sobota a nedeľa doobeda) do 6000 ľudí. Vstup bol voľný a bolo sa na čo pozerať. Kultúra návštevníkov v Poľsku je na úrovni a každú hodinu ide z vybraním vlakom doprovod s komentárom o tom čo sa deje v staniciach, cez ktoré vlak prechádza, prečo vlak zastavil a aký úkon sa deje.
Toto sú práve tie akcie, kde sa nájdu nový modelári a budúci členovia.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod zirecek » sob 19 srp, 2017 6:05 pm

Ostatní si už úsudek nejspíše udělali.
Neustále rýpat do pořadatele, že naveze moduly autem. To je jeho věc, Ty se akce neúčastníš, tak proč kolem toho pořád konstruuješ proces, plevelíš diskuzi a nakonec skončíš u komunismu.
Prosím admina o promazání tohoto vlákna včetně mého příspěvku.
zirecek
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 18 úno, 2012 8:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Donatelli » sob 19 srp, 2017 6:22 pm

Bustovi jsem odpověděl v SZ, to pro ostatní. Zirečkovi odpovím taktéž.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » ned 20 srp, 2017 8:30 am

Já se snad z výzkumných důvodů zajedu příští rok na tu výstavbu do B-B podívat :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Davca » stř 23 srp, 2017 6:23 pm

rawen píše:...
Velmi posílila karvinská větev, kde staví např. úplně nový hardcore model (tajné :)) stanice včetně dlouhých vjezdových úseků.
Taky tam proběhla výstava a jede modelářský kroužek.
...


Zdravím,
pravda, vloni v dubnu přibyl další člen, takže jsme již dva TT-moduláři. :D
Co se týče toho "hardcore modelu", tak dnes se prvně v životě doflokovalo. Níže tedy snímek současné podoby prvního modulu onoho "modelu". Na trávu již čekají daší čtyři traťové kousky, tak uvidíme jak se bude dařit.

Obrázek

Zmíněná výstava či spíše den otevřených dveří karvinského Klubu modelářů se konal v červnu. Zájemci si opět mohli "zajezdit" se simulátorem stroje ř.749 a skouknout prostory, kde se tvoří a děje vše okolo železniční modelařiny. I letos se po akci ozvali rodiče několika dětí s tím, že by chtěli své ratolesti po prázdninách přihlásit do kroužku.
A dospělí ??? Tak Ti byli od členství v Klubu odrazeni dokonale ... 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

David
Davca
 
Příspěvky: 269
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků