Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod igino » stř 02 lis, 2016 2:57 pm

Nádherné zábery na perfektne spracované moduly. Čo k tomu viac dodať. Objavia sa nejaké z nich i v kalendári pre rok 2017? :?:
igino
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod TomBart » pát 04 lis, 2016 6:15 am

igino píše:Nádherné zábery na perfektne spracované moduly. Čo k tomu viac dodať. Objavia sa nejaké z nich i v kalendári pre rok 2017? :?:


určitě objeví, ale určitě ne v kalendáři pro rok 2017 páč ho nikdo nedělal :lol: možná až 2018
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod igino » pát 04 lis, 2016 8:22 am

TomBart píše:
igino píše:Nádherné zábery na perfektne spracované moduly. Čo k tomu viac dodať. Objavia sa nejaké z nich i v kalendári pre rok 2017? :?:


určitě objeví, ale určitě ne v kalendáři pro rok 2017 páč ho nikdo nedělal :lol: možná až 2018


Nevadí. Počkám si. :D
igino
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 srp, 2017 12:32 pm

Poslední dobou se snažím něco zmapovat,zjistit,jak nám v republice dí/nedí "modulářská obec".Moc potěšující informace jsem nezískal.U některých modulářských skupin jsou informace o jejich dění zahaleny tajemstvím,takže ani nevíme zda žijou/nežijou.Některé o to vůbec nestojí a uzavřou se a u dalších,těch veřejných,spíše vidím velkou stagnaci,jak kdyby jim došel dech,možná zapříčeněné nedostatkem času,financí,chutí,rozhádanosti mezi členy,není nová generace,příliš velké projekty,které se táhnou roky.Příčin může být řada.

Je to škoda,co mě nejvíce ale mrzí je nedostatek fotodokumentace z různých setkání.Fotka je hnacím motorem pro ty druhé,co mají ještě kapku zájem o modulaření,bez rozdílu modelové velikosti.

Snad bude v budoucnu líp :) a tento stav je jen momentální.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod petrh » úte 15 srp, 2017 2:39 pm

Ono je to i docela tezke. Ja jsme napr. Uplna lama a potreboval bych se pod dozorem zkuseneho neco naucit a zlusit par modulu postavit. Jsem ale na tom stejne jak ostatni. Kdyz bude konstalace hvezd ve vsem moznem rodinnem tak se najde den/pulden tak jednou za 6 tydnu a optimalne se s nekym sejit a zkusit delat modul. Ale je to jak pises ty o uzavrenosti.... treba mcx velice dobre komunikuje, ale je daleko a to dela dneska taky hodne. Mozna se casem objevi, to co jsem znaly z jinych oboru konicku - spolecny vikend, kdy se muze povidat, tvorit, hrilovat treba v 8-10 apod.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 srp, 2017 3:55 pm

petrh píše:Ono je to i docela tezke. Ja jsme napr. Uplna lama a potreboval bych se pod dozorem zkuseneho neco naucit a zkusit par modulu postavit. Jsem ale na tom stejne jak ostatni. Kdyz bude konstalace hvezd ve vsem moznem rodinnem tak se najde den/pulden tak jednou za 6 tydnu a optimalne se s nekym sejit a zkusit delat modul. Ale je to jak pises ty o uzavrenosti.... treba mcx velice dobre komunikuje, ale je daleko a to dela dneska taky hodne. Mozna se casem objevi, to co jsem znaly z jinych oboru konicku - spolecny vikend, kdy se muze povidat, tvorit, grilovat treba v 8-10 apod.

Jo máš pravdu,ty dálky.Když jsi se zmínil o Mcx,tak například Ostramo nebo Moduly Brno se snaží být blízko laické veřejnosti :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod rawen » úte 15 srp, 2017 5:00 pm

Tak za TT moduly Olomouc bych napsal, že jsme se sice z jara trochu zasekli, ale jedeme dál. Další provozní setkání bude v polovině listopadu. Ideologické semináře samozřejmě probíhají průběžně. :)
Velmi posílila karvinská větev, kde staví např. úplně nový hardcore model (tajné :)) stanice včetně dlouhých vjezdových úseků.
Taky tam proběhla výstava a jede modelářský kroužek.
V "jižní sekci" šperkuju třímetrové oblouky a u dalších členů práci dočasně přerušila radostná rodinná událost. :)

Radek

P.S.: Článek bude, až bude co fotit. S rostoucím počtem modulů mne už nebaví fotit každou pracovní fázi...
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » stř 16 srp, 2017 5:34 pm

milan ferdián píše:Je to škoda,co mě nejvíce ale mrzí je nedostatek fotodokumentace z různých setkání.
No jo, Milane - když my raději pobíháme po place s čepicí, plácačkou a fredem, než s foťákem :wink:

Pro účely mapování si můžeš najet http://www.trat3b.cz, např. viz poslední akce http://trat3b.cz/Akce/Uskutecnene/Jaromer2017, i s fotkami a povídáním... V "Akcích připravovaných" http://trat3b.cz/Akce/Pripravovane/Tynec-2017 pak najdeš propozice blížícího se celkem komorního setkání v Labské Týnici. Zájemci o spolupráci vítáni..!
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod cipisekmp » stř 16 srp, 2017 6:31 pm

Ahoj, ja muzu za nas klub rici jen to, ze tvorba sice neusnula, ale otevrene si priznejme, ze nejde budovat donekonecna. Pokud neprichazi novi lide, tak ti stavajici maji vycerpane kapacity a dalsi moduly stavet nebudou nebot je nemaji kde mit jak prevazet. Co se tyce vystav, tak pravdou je, ze se prezentujeme hlavne tu v okoli at uz na vystavach pro verejnost nebo na te velke Hlucke akci. Snazime se taky, ale lidi co prijdou, bud jen pokecaji, maji spoustu planu ale skutek utek. Stavajici clenove jsou bud pasivni nebo uz maji namodulovano a vice mene jen dodelavaji praci.

Jinak klub zije, ted zrovna mame soukromou klubovou akci pod pracovnim nazvnem" Vlacky ve stodole". Jedna se klubove jezdeni dle pravidel fremo. Dokonce jsme zkouseli rozjet jezdeni pod loconetem ale nejak nam blbla centrala a tak jsme to prepli na xpressnet. Odjezdili jsme sobotu, pak byl taborak, hrani na kytary a celkove rekl bych v rodinne nalade kde se sesli i manzlky a v nedeli pokracovani. Ted je vikend volno a pristi tyden jezdime opet. V sobotu bude grilovacka takze zas bude veselo.

Takze takhle ze Slovacka.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » čtv 17 srp, 2017 2:11 pm

cipisekmp píše:Pokud neprichazi novi lide, tak ti stavajici maji vycerpane kapacity a dalsi moduly stavet nebudou nebot je nemaji kde mit jak prevazet.
Kde mít a jak převážet, to se ještě dá vyřešit: v baráku místo na složené moduly je a na transport se najme dodávka; ale problém je moduly na setkání postavit, zprovoznit, a pak zase sbalit... Anarchisté mezi námi už začínají uvažovat, že po vzoru rockových kapel najmou bedňáky :mrgreen:
cipisekmp píše:Co se tyce vystav, tak pravdou je, ze se prezentujeme hlavne tu v okoli at uz na vystavach pro verejnost nebo na te velke Hlucke akci.
To my pro veřejnost neděláme nic, kromě skromné účasti na každoroční řepárně v Dobrovici, která je naopak přímo pro veřejnost určena (čemuž je podřízeno vše - od výběru modulů po jízdní řád). Ony moduly moc pro veřejnost nejsou - ježdění podle jízdního řádu a posun s vozy ve stanicích znamenají, že hráči jsou sice furt v kalupu, ale veřejnost se u tratí nudí (jak trefně poznamenal jeden cynik od skutečné železnice: "tahle dráha má dost dobrý odbory - tady se nehne ani kolo!" :lol: ).
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 17 srp, 2017 3:40 pm

Pod tohle se podepíšu.
I síly docházejí. A žádné mládí v dohledu.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod MirekTT » čtv 17 srp, 2017 5:36 pm

Tož, váhám Milane, jestli za nás něco napsat (dyš už mám tů přezdívku tiskový mluvčí).

Při pohledu do naší historie, si teď uvědomuji, jsme nezaznamenali stagnaci. Vysvětlím.
Ano, pocity stagnace jsme zažívali. I z toho plynoucí hysterie a potřeby nabrat nové lidi za účelem posunutí se někam. Ale v globále bych to nakonec nazval vývoj. Ke stagnování jako takovému u nás nikdy nedošlo. A ikdyž se veřejně neprojevujeme, mohu zodpovědně říct, že momentálně je u nás stav, který bych osobně nazval "profesionálně plánovaný a uvědoměle realizovaný fičák". A to už tři roky (jsou to už tři roky?) nepřibyl nový člen.

Zkrátka, nějak jsme to rozjeli (na divoko), z toho jsme se poučili a na základě rozumně aplikovaných následných kroků jsme z toho vykřesali tenhle klub. Znovu opakuji, chtělo to i štěstí na lidi (nejen na členy, ale i dodavatele a v neposlední řadě i některé z vás, milí kolegové), a to máme nastopro. Díky všem.

Co se organizace týče, přeprava se dá vždy vymyslet. Není to mockrát za rok, takže to jde. Najímat tenťáky, kteří nám za úplatu postaví cirkusovej stan, si vozit nebudem. Tím bychom se z vášně přehoupli do snobství. Vystačíme si sami. Umíme tak nějak nepřijet všichni naráz, respektive umíme brát jedno auto po druhém a úplně v poho si to vynosíme sami. Za nejhoršího su při tem já, protože bedna se dvěma moduly je tak těžká, že mi kluci nadávají ještě hodinu >po<.

Co se mládí týče, nevím teď přesně, jestli máme někoho pod třicet. Zatím u nás trvá stav, kdy nechceme vychovávat mládež formou kroužku. Byť máme jisté možnosti v oblasti pedagogiky, přeci jen je to jiný druh sportu, na který se necítíme. Ale děti našich členů jsou výteční železničáři. O nástupce se nebojíme.

No, co říct na závěr k Milanovu povzdechu.
A já to risknu, třeba mě Lubomír nezabije.
Na interní klubové diskuzi Lubomír vyřkl větu, která na mě tolik zapůsobila, že ji tesám do klubového mramorového piedestalu a písmo vylévám zlatem (byť mi k tomu nedal svolení):
"problém je v tom, že když chceš stavět model, tak musíš zacházet do takových detailů, do kterých nezachází ani nejpečlivější historici"
Pro upřesnění předesílám (a je to velmi tajné), že se nám poslední dobou daří díky Lubomírovi, mnitkovi a dalším, shromažďovat naprosto neuvěřitelné historické podklady. Zatím to držíme pod pokličkou. Navíc se to týká jen našich tratí. Ale mám-li pokličku krapátek přizvednout, pamětníci jistě vzpomenou: Záhada výhybky č.6 ve Velkých Pavlovicích rozluštěna. A to mluvím sobecky jen o své předloze.
Dále nám zdejší účastník diskuze s nickem RSC přislíbil pomoc při hledání podkladů ke stavbám stanice Čejč, tak uvidíme, jak se bude spolupráce vyvíjet. Rozhodně se moc těšíme na výsledky. :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod habaděj » čtv 17 srp, 2017 7:10 pm

Morris Zapp píše:... Ony moduly moc pro veřejnost nejsou - ježdění podle jízdního řádu a posun s vozy ve stanicích znamenají, že hráči jsou sice furt v kalupu, ale veřejnost se u tratí nudí...


S tím by se dalo celkem úspěšně polemizovat. Stačí dobrá organizace, proložená správně podaným komentováním...

Obrázek

Ono to chce se občas porozhlédnout okolo, jak to dělají jinde. Neustrnout v čase...
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
habaděj
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 21 čer, 2011 7:05 am

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Morris Zapp » pát 18 srp, 2017 3:30 am

Ano, a pak se to zvrhne v cirkus pro diváky. Dík, to mi bohatě stačí jednou ročně v Dobrovici.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod Donatelli » pát 18 srp, 2017 5:02 am

No tak zrovna před tímhle setkáním bych varoval. Nejsem tak bohatý, abych mohl po několika setkáních obnovovat vozový park a moduly. Když pořadatel umožní vjezd na " plac " autům, které do haly natahají spoustu binčusu ( a to má zatím štěstí, že nepršelo ) a navíc se ty auta otáčí mezi již postavenými moduly... Ale je to každého věc, ale do toho já nejdu
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron