Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Příspěvekod win111 » sob 21 lis, 2009 6:23 pm

Zdenek Valter píše:
cipisekmp píše:Ahoj, tak resime problem u nasi slovacke modulovky a tim je smycka. Sice zaryti modulari skripou zuby, ale na jezdeni doma nam pomalu nic jineho nezbyva. Takze chtel jsem se zeptat na rekneme MINIMALNI prumer smycky. Kdyz sem se dival na netu tak u nekterych par je minimalni radius 600mm. Neocekavam teda ze bych si zrovna takovou masinu porizoval, ale kdyz jsem si skousel nakrestlit na papir smycku s R=500 tak s presahy to je na plose cca 1200*1800. Coz je teda hodne. Tak se ptam, jaky radius by jste rekneme doporucili. Smycka bude zrejme skryta v tunelu, takze lamani vagonu v oblouku nebude videt.
Mejte se Cipisekmp


Teda nechci štourat ;-) ale není lepší si postavit malý skryták ?
Ten zabere mnohem méně místa. ;-) ;-)
Pokud ho zakončíte segmentovkou tak nepotřebujete ani vexle ;-)
Pokud smyčku pak bych se přimlouval za poloměr 1m.


Také chci postavit smyčku ze skrytého nádraží. Jen teď nevím proč se přikláníš k poloměru 1m. To by se mě tato dvoumetrová smyčka asi pod kolejiště nevešla.
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Příspěvekod Irudzi » sob 21 lis, 2009 6:27 pm

r 1000mm je prakticky to nejmensi co se na modulech pouziva.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod alexander » sob 21 lis, 2009 7:10 pm

Ak to má byť na jazdenie doma, je predsa jedno čo hovorí norma.

http://mkkosice.railnet.sk/?p=640
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 21 lis, 2009 9:41 pm

Irudzi píše:r 1000mm je prakticky to nejmensi co se na modulech pouziva.


1000 mm je naše norma - nicméně já nemohu nikomu přikázat jen doporučit aby se toho držel. ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 21 lis, 2009 9:45 pm

win111 píše:
Zdenek Valter píše:
cipisekmp píše:Ahoj, tak resime problem u nasi slovacke modulovky a tim je smycka. Sice zaryti modulari skripou zuby, ale na jezdeni doma nam pomalu nic jineho nezbyva. Takze chtel jsem se zeptat na rekneme MINIMALNI prumer smycky. Kdyz sem se dival na netu tak u nekterych par je minimalni radius 600mm. Neocekavam teda ze bych si zrovna takovou masinu porizoval, ale kdyz jsem si skousel nakrestlit na papir smycku s R=500 tak s presahy to je na plose cca 1200*1800. Coz je teda hodne. Tak se ptam, jaky radius by jste rekneme doporucili. Smycka bude zrejme skryta v tunelu, takze lamani vagonu v oblouku nebude videt.
Mejte se Cipisekmp


Teda nechci štourat ;-) ale není lepší si postavit malý skryták ?
Ten zabere mnohem méně místa. ;-) ;-)
Pokud ho zakončíte segmentovkou tak nepotřebujete ani vexle ;-)
Pokud smyčku pak bych se přimlouval za poloměr 1m.


Také chci postavit smyčku ze skrytého nádraží. Jen teď nevím proč se přikláníš k poloměru 1m. To by se mě tato dvoumetrová smyčka asi pod kolejiště nevešla.


1m je minimální poloměr oblouku na modulech FREMO/Zababov nově budovaných. To co chceš mít doma na deskovém kolejišti je dané spíš Tvými možnostmi takže pro Tebe to pochopitelně není závazné.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod cipisekmp » pon 04 led, 2010 8:07 am

Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod pavmar » pon 04 led, 2010 11:39 am

Tak jsem se pustil do stavby prvního modulu, vybral jsem ze zásoby hotových koster, rovný díl 400mm, čela jsem osadil F96 a na druhou stranu to bude zasahovat do oblouku ve svahu B96 motivem modulu bude přijezd do stanice zhlaví bude až na dalších dílech, zde pouze strážní domek a nechráněný přejezd? hlavním důvodem stavby takového modulu je vyzkoušení technologií a materiálů, s tím že modul bude použitelnej i na setkáních.

Fotky zde:
http://pavmar.rajce.idnes.cz/nastenka/#album
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod radekkrupka » pon 04 led, 2010 12:26 pm

cipisekmp píše:http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/zatravneny_prvni_modul/ Trochu fotecek z tvorby. Cipisekmp

Ahoj díval jsem se na fotky. Pokud můžu poznamenat (neber to nijak zle, ale trklo mě to):

1. Tráva (vegetace) v propustku pod tratí - v reálu v takovýchto prostorech nic neroste, bývá tam bláto nebo kamení ... dokonce ani pod mosty to není s vegetací slavné... rozhodně tam neroste takováto travička.

2. Polní cesta přes trať a příkopy - ty trubní propustky vypadají zvláštně. Přemýšlel jsem nad tím, proč a myslím, že je to těma propustkama. Ty by v reálu vypadaly trochu jinak - buď by měly betonová/zděná čela (svislá) a nebo by mohla být ta trouba takhle přesypaná, ale pak by sklon boku musel být mírnější, svah by měl být až na dno příkopu (tzn. i vedle roury) a navíc šířka cesty by v místě propustku měla být větší - zkrátka vedle vyježděné silnice ještě proužek navíc. Jinak by se za mokra ten svah pod vozidlem utrhl.

Ale jinak dobrým líbí se mi třeba stavební provedení toho zapuštěného portálu.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod cipisekmp » pon 04 led, 2010 6:57 pm

Ahoj, 1. - Ten propustek je spis mysleny ze tama voda bezne netece jen kdyz fakt vic prsi. Kaminky tam nejake dojdou, skousel jsem vytrhat nejaky kousek travy a pak mezi ni vlozim par kaminku ale potok to urcite nema byt. Pod mostem je nasypane kameni uz ze stavby propustku ale neni videt. Az bude vic hotove tak nafotim snad fotakem lepe vse.
2. - Polnacka tam je ten problem s siri ocividny. Ja mel zrovna takovy kousek trubicky ze sem ji jen rozrezal a usadil a uz sem si neuvedomil ze se ta hlina bude k vrchu zuzovat. Urcite mela byt delsi ale asi stim nic delat nebudu. Mozna udelam ty kamene boky ale nevim. Uvidim. Jinak ten svah je az na dno ale neni to moc patrne protoze je fakt dost prudky. Ona by to castecne zakryla trava a kere treba uvidim.
Mejste se Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod radekkrupka » pon 04 led, 2010 7:09 pm

cipisekmp píše:Ahoj, 1. - Ten propustek je spis mysleny ze tama voda bezne netece jen kdyz fakt vic prsi. Kaminky tam nejake dojdou, skousel jsem vytrhat nejaky kousek travy a pak mezi ni vlozim par kaminku ale potok to urcite nema byt. Pod mostem je nasypane kameni uz ze stavby propustku ale neni videt. Az bude vic hotove tak nafotim snad fotakem lepe vse.

V propustku nikdy velká vegetace neroste, ať je tam stálá vodoteč nebo ne. Maximálně budou zarostlá čela, ale uvnitř bude vždycky jenom sajrajt. Jednak tam není sluneční světlo, a pak je tam moc sucho/moc vlhko. Schválně se dívej v reálu. Mosty prolejzám pracovně, tak můžu potvrdit ;)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod cipisekmp » úte 05 led, 2010 7:41 am

Ahoj, jen pro doplneni a upresneni stavu v propustku. http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/Moduly/ ... 80036a.jpg . Tak to vypada v cele delce pod propustkem. Trava nikde jen male a vetsi kaminky.
Zdarec Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Tomáš » úte 05 led, 2010 9:16 am

cipisekmp píše:Ahoj, jen pro doplneni a upresneni stavu v propustku. http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/Moduly/ ... 80036a.jpg . Tak to vypada v cele delce pod propustkem. Trava nikde jen male a vetsi kaminky.
Zdarec Cipisek

Mě se to líbí 8) Propustek je z dílny MŹ,nebo to je tvoje práce?
Jinak já osobně bych udělal trochu patiny.viz připomínky Petra k mé osobě
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Matasss » úte 05 led, 2010 6:07 pm

Taky přidám svou trošku do mlýna. Jsou zde vydět první "krajinářské" pokusy. Ještě nejsou na svém místě stromy a pozůstatky po telegrafních sloupech. Omlouvám se za kvalitu fotek http://matasss.rajce.idnes.cz/Modul_01/#album
H0 - digitál - V - segmenty - lokálka - inspirace trať 255 , 256
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210

Příspěvekod cipisekmp » stř 06 led, 2010 8:17 am

Ahoj, co se tyce propustku tak technologii sem popsal zde http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php ... &start=135 . Jinak je dilem kolegy Irudziho, ktery se pres leto nudil a tak sem ho zaukoloval at mi ho postavi. Portaly jsou stejna technika, ale uz moje prace. Zrejme tam jeste nejaka patina dojde casem i na portale a pod.
Dotaz na kolegu Matasss : Jakym spusobem jsi zatravnoval? To jsou foliaze nebo statika? Protoze pokud je to statika tak bych rad vedel jak se tohle dela.
Mejte se cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Matasss » stř 06 led, 2010 2:58 pm

Jedná se o travní foliáže od poláka - sou tam neobdělávaný louky A+F , travní drny, luční květy červ+žlut. a zbytky, co dům dal. Jo ešťě obilné pole ( bo tady u nás na moravě to tak je ) :D
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků