Loket - modulova stanice

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Morris Zapp » pát 17 pro, 2010 10:15 am

Ten kontrolní zámek je nádherná práce, smekám!
Opravdu to bude fungovat tak, že přijde obsluha s klíčem, odemkne zámek, přestaví výhybku, zamkne ji v opačné poloze, vyjme druhý klíč a s ním půjde odemknout další výhybku?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 839
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pát 17 pro, 2010 3:24 pm

Morris Zapp píše:Ten kontrolní zámek je nádherná práce, smekám!

Diky, jeste jich je potreba vyrobit 14:).

Morris Zapp píše:Opravdu to bude fungovat tak, že přijde obsluha s klíčem, odemkne zámek, přestaví výhybku, zamkne ji v opačné poloze, vyjme druhý klíč a s ním půjde odemknout další výhybku?

Zakladni princip: Vyhybky, ktere se nachazi v dopravnich kolejich, jsou vybaveny nejvyse dvema zamky, dale vykolejky a odvraty jsou taky vybaven zamky. Vyhybky na manipulacnich kolejich nejsou jisteny zamky.
Pokud chce obsluha postavit vlakovou cestu napr. na 1. kolej. Prehodi vsechny vyhybky do pozadovane polohy, zamkne je a vyjme klice, ktere vlozi do zarizeni nazyvane ustredni zamek. Pokud jsou zamceny vsechny potrebne klice v ustredni zamku, muze obsluha vyjmout "navestidlovy" klic z ustredniho zamku, kterym postavi vjezdove/odjezdove navestidlo z/do stanice.

Obrazek ustredniho zamku
Obrázek
(do zamku u svislych car se vkladaji klice od vyhybek/vykolejek, u vodorovnych car klice od navestidel pro prislusnou kolej) .

Az budu mit vic casu, tak dodam vykres ustredniho zamku pro Loket. Tam pujde videt jak to vevnitr funguje.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Morris Zapp » pát 17 pro, 2010 8:41 pm

Á, ústřední zámek! Geniálně jednoduché zařízení ke zdržování železniční dopravy až k nepříčetnosti! :D
Naštestí v modelu se chůze od výhybky k UZ nepočítá ve stovkách metrů :)
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 839
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod "Beňa" » pát 17 pro, 2010 9:05 pm

Ty, to je asi 160ka nebo 180ka gramáž, řežu to skalpelem, už jsem stavěl větší pakárnu z papíru. Nejlíp se to řeže na skle tyhle tenký věci.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Lukáš Rájek » pon 03 led, 2011 10:15 pm

stavby z papíru parádní, gratululi majiteli k páru takto šikovných rukou, já bohužel disponuji jen párem větví :mrgreen: Já se teď peru s papírovou stavebnící Rowensko. můžu se tě zeptat čím a jak to lepíš? já herkulesem, ale nějak mi ta čtvrtka tím lepidlem zvlhne a trochu se mi to kroutí. zkoučel jsem to i takovím tím šroubovacím lepidlem v tyčince, ale jeho nanášení je dost nepřesné .
Lukáš Rájek
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 21 lis, 2010 6:56 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod "Beňa" » pon 03 led, 2011 10:32 pm

Já to lepím všechno herkulesem, připadně duvilaxem, to tuhé lepidlo se mi na tohle neosvědčilo. Toho herkulesu se nesmí dát moc, pak to opravdu vlní. Jinak jak poradit nevím, kdyby si chtěl ještě cokoliv vědět tak se ozvi...
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Lukáš Rájek » pon 03 led, 2011 10:57 pm

jojo, ta tyčinka je špatně, lepím herkulesem, nanáším štětcem, nějakým tenkým, nevím průměr. Asi je to o praxi, když ho dám málo, tak to nedrží, když víc, tak se to kroutí. a to nemluvím o tom, když potřebuji slepit větší díly, než nanesu lepidlo na konec, na začátku je to suchý, a když to natřu zepidlem znova, opět se to kroutí. když to lepidlo nanaším počástech, tedy přilepím kousek, nechám zavadnout a zase skusím nanést kousek lepidla, je to nepřesné, lepidlo je pak i tam, kde nemá být. z dálky to sicenení moc vidět, ale zblízka??
a jak děláš finální povrchovou úpravu po slepení? necháš to tak, nebo to něčím přestříkneš, např. bezbarvým lakem nebo něčím pobným. pamatuji, že jako kluk jsem chodil k sousedovi obdivovat papírové modely z ábíček ( karlštejn), a připadalo mi, že to právě bylo nečím stříklé, zafixovalo se to a drželo to barvu, ale je ton jem můj dojem
Lukáš Rájek
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 21 lis, 2010 6:56 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Střelec » úte 04 led, 2011 5:55 am

Dá se použít řídkej vteřiňák, ale vyžaduje to hodně opatrnosti a praxi, aby si člověk model neupatlal. Jinak vidím jako lepší řešení neředěnej Duvilax, případně disperzi od Auhagenu. Herkules je moc vodnatej a proto se to kroutí.
Střelec
 
Příspěvky: 1625
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Lukáš Rájek » úte 04 led, 2011 8:01 am

OK, díky zkusím ten duvilax
Lukáš Rájek
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 21 lis, 2010 6:56 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pon 07 úno, 2011 12:29 pm

Tak jsem nafotil dalsi postup:
- pridelal jsem normovana cela na moduly a vyfrezoval do podkladove latovky prikopy
- vyrezal a prilepil preklizku, ktera bude tvorit kolejove loze
- na zkousku jsem polozil leve zhlavi

Prilepene rozhrani, vyzkousel jsem i pajeni kolejnic na mosazne vruty, ale pevnost spojeni me moc nepresvedcila. Mozna se na pajeni kolejnic ke vrutum vykaslu a budu jen lepit prazce vterinakem k podkladove desce.
Obrázek

Leve zhlavi, ty obloukovky jsou opravdu nadherny (ohnuta EW6). Podle me Tillig dela nejhezci snadno dostupne kolejivo.
Obrázek

Vlevo od trate(jak je polozeny nuz) se bude nachazet vytopna viz obrazek nize. No nebude to nadhera?:)
Obrázek

Obrázek

Prave zhlavi zatim zeje prazdnotou. Jen jsem vyfrezoval a umistil popelovou jamu.
Obrázek

Popelova jama je od auhagenu, celkem si mi libi. Odriznul jsem ji "betonove" okraje a zkratil na potrebnou delku. Tady je jeste v barve plastu.
Obrázek

Potreboval bych poradit od mistnich odborniku na patinovani? Jakym zpusobem dosahnout takove pekne spinave popelove jamy viz obrazek nize? Jako zaklad jsem prestriknul popelovou jamu barvou beton od agamy a hned vypada lepe, uz neni takova osklive plastova, ale chtelo by ji to jeste zpatinovat.
Obrázek

Taky bych se chtel zeptat na toto:
Obrázek
Zaujala me moc hezka dlazdena cesta a hlavne je do zatacky, tusite nekdo co to je za vyrobek? Foto je od p. Daleckeho z Norimberku, stanek HEKI.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 úno, 2011 12:35 pm

Joj ,paráda....Mě se třesou ruce nedočkavostí,až taky budu pokračovat.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pon 07 úno, 2011 12:35 pm

Jeste pridavam vykres ustredniho zamku pro Loket
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod MirekTT » pon 07 úno, 2011 1:01 pm

marwin píše:Potreboval bych poradit od mistnich odborniku na patinovani? Jakym zpusobem dosahnout takove pekne spinave popelove jamy

Udělej to olejovkama rozmývanýma sikativem. Dá se přidávat po vrstvách a sikativ olejovky zmatní, nebudeš muset lakovat matem. Na špinavý beton je to dobrá a jednoduchá technologie (mám vyzkoušeno).


marwin píše:Zaujala me moc hezka dlazdena cesta a hlavne je do zatacky, tusite nekdo co to je za vyrobek?

Osobně si myslím, že si k tomu někdo na dva měsíce sedl a vyškrábal to. Tohle z prefabrikátu neuděláš. Leda by někdo vymyslel amaroun, který po vytlačení z tuby a vyvření položí tuhle cestu. V tom případě bych měl taky zájem :mrgreen: :D

Jinak musím říct, že děláš dost dobrou práci na modulech :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pon 07 úno, 2011 2:51 pm

milan ferdián píše:Joj ,paráda....Mě se třesou ruce nedočkavostí,až taky budu pokračovat.

Taky se tesim, az budu pokracovat, modelarina je hodne navykova:)

MirekTT píše:Udělej to olejovkama rozmývanýma sikativem. Dá se přidávat po vrstvách a sikativ olejovky zmatní, nebudeš muset lakovat matem. Na špinavý beton je to dobrá a jednoduchá technologie (mám vyzkoušeno).


Koukal jsem na tvuj navod na rajceti, zkusim to olejovkama.

MirekTT píše:Osobně si myslím, že si k tomu někdo na dva měsíce sedl a vyškrábal to. Tohle z prefabrikátu neuděláš. Leda by někdo vymyslel amaroun, který po vytlačení z tuby a vyvření položí tuhle cestu. V tom případě bych měl taky zájem :mrgreen: :D

No taky si rikam, ze prefabrikat to nebude, ale treba kdyby to byla forma, kterou bych mohl ohnout a pak vylit sadrou, tak by to bylo realne. Me se to tak nechce ryt, v Lokti mam tak 4 metry dlazdene cesty :roll:

MirekTT píše:Jinak musím říct, že děláš dost dobrou práci na modulech :wink:

Diky, snazim se, kdyz uz budu mit tak pekne domecky, vid Beno:)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 07 úno, 2011 5:06 pm

Tu silnici bych neviděl tak dramaticky :D Mrkni na stránky k Nochovi,tam je máš :lol: Je to v roličkách se samolepícím povrchem a krásně se to lepí i do zatáčky.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků

cron