Loket - modulova stanice

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pon 06 pro, 2010 5:11 pm

Rad bych tady na foru prezentoval svuj projekt modulove stanice Loket, na kterem uz delsi dobu pracuju.
Loket je roztomila lokalkova stanicka v zapadnich Cechach. Zde je link na fotomapu http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 03361&z=19 a tady je par fotek z nadrazi: http://picasaweb.google.com/tvrdym/Loke ... directlink

Planek stanice: http://vlacky.unas.cz/Loket_vykres.pdf
Stanice je planovana od vjezdoveho navestidla po vjezdove. Sirka je 65 cm a delka 6.5m. Nejdelsi dopravni kolej ma 2.3 metru. Stanice neni zkracena, je presne v meritku 1/87. Se zamerenim skutecne stanice mi pomohl Michal Suhajda, cimz mu dekuji.
Pouzite kolejivo: Tillig Elite
Vyhybky: Rovne a symetricke EW5; Obloukove EW6
Zabezpecovaci zarizeni: ustredni zamek (bude vypadat nejak takto http://vlacky.unas.cz/ustredniZamek.jpg )
Prestavniky vyhybek: "rucni" prestavniky, vlastni navrh tak, aby umoznovaly instalaci zamku (pozdeji nafotim)
Ramy: sestaveny z 18mm latovky.
Modelovane obdobi: 60. leta(abych na nem mohl prohanet svoje parovky:)), ale rad bych ji pouzival i pro mezivalecne obdobi
Budovy: vyrabi kamarad z klubu, vystupuje tady pod nickem Bena. Zde je link na jeho galerii: http://picasaweb.google.com/Michal.Bena.Benicky/Loket# Je to sikula:)

V soucasne dobe mam hotove moduly a jsou zcepovany, mam vyrobene prototypy prestavniku a budu zadavat seriovou vyrobu. Postup bych rad fotil a uverejnoval zde na strankach. Uvidime, jak to pujde rychle:).

Bohuzel jsem nesehnal moc podkladu pro stavbu. Jsou jen 3 stare fotky nadrazi jeste za monarchie, dalsi fotky se mi nepovedlo sehnat:(. Tak musela zafungovat nase fantasie. Jsem mladsi rocnik, tak parni provoz znam jen z vypraveni, tak kouknete na zarizeni v depu, jestli byste tam neco pridali nebo presunuli ci ubrali. Taky si nejsem jisty, zda na lokalce byly popelove jamy v dopravnich kolejich.

Dalsi zdroj, ktery jsem pouzil: http://kontaminace.cenia.cz/
Naposledy upravil marwin dne úte 16 srp, 2011 8:17 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 pro, 2010 5:51 pm

Hoši,stavíte stanici ve špatné modelové velikosti :wink: .N-ko to je ta správná modulová velikost :mrgreen: .Stavby již jsem viděl.Jsou parádní.
Co se týká popelových jam v dopravních kolejí.Byly běžné v provozu.Zde na fóru jsme již tuto problematiku řešili.U lokomotivní depa ,není co dodat.Doufám,že v brzké době uvidíme foto okolo stavby.No kluci,tož se ukažte.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod "Beňa" » pon 06 pro, 2010 5:55 pm

My se ukážem Milane, neboj. Budovy mi dávají velmi zabrat, ale doufám je to na nich vidět. A věřím že Mára udělá krajinu minimálně v kvalitě budov, takže si myslím že bude opravdu krásná stanice v Zababově. A stavíme v nejmenší možné velikosti, pak už jsou to splašené propisovačky. Nejlepší velikost je jednička, ale kde to chceš mít? :-D Teď stavím kůlny a sklad traťmistra, takže až to zase nafotím tak dám vědět.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Radek » úte 07 pro, 2010 4:30 am

Na konci léta jsem si Loket vzpomněl, když jsem vezl rodinu několikakilometrovou zkratkou, abych nafotil dlážděný přejezd ( samozřejmě marně, je dávno zaasfaltovaný ). Budovy jsou nádherné a jestli bude celý modul v kvalitě tvých párovek, tak je se na co těšit!
Doufám, že až jednou bude hotový přijedeš ho provětrat do Komorní Lhotky :D
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » úte 07 pro, 2010 9:39 am

milan ferdián píše:Hoši,stavíte stanici ve špatné modelové velikosti :wink: .N-ko to je ta správná modulová velikost :mrgreen: .Stavby již jsem viděl.Jsou parádní.
Co se týká popelových jam v dopravních kolejí.Byly běžné v provozu.Zde na fóru jsme již tuto problematiku řešili.U lokomotivní depa ,není co dodat.Doufám,že v brzké době uvidíme foto okolo stavby.No kluci,tož se ukažte.. :wink:

RadekSindy by mel snad do vanoc dodat starsi planek stanice, tak mozna tam ty popelove jamy a vodni jeraby budou vyznaceny.

Radek píše:Na konci léta jsem si Loket vzpomněl, když jsem vezl rodinu několikakilometrovou zkratkou, abych nafotil dlážděný přejezd ( samozřejmě marně, je dávno zaasfaltovaný ). Budovy jsou nádherné a jestli bude celý modul v kvalitě tvých párovek, tak je se na co těšit!
Doufám, že až jednou bude hotový přijedeš ho provětrat do Komorní Lhotky :D

Doufam, ze se povede postavit krasnou stanici, aby moje lokomotivy mely dustojny domov:). Do Komorni Lhotky Loket urcite privezu ukazat, jsou tam nejhezci setkani.
S tou dlazbou jeste bude sranda, chtel bych v Lokti mit vsechny silnice dlazdene, coz bude docela fuska, jeste poradne nevim jak to udelam, bohuzel nelze pouzit zadny tovarni vyrobek.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Lubomír Dudek » úte 07 pro, 2010 1:10 pm

Hezky pokračuješ
Vím,že jsem svého času sliboval dobové fotky,ale lidi,na které jsem se v lokti obrátil nic nesehnali a slibovaná publikace od výhybkáře z oloví taky vyšla do ztracena.Na městskym úřadě nic neměli a odkazovali na nějakého kronikáře,kterej měl hluchej telefon.
Takže z mé strany omluva a i pro mě veliká škoda,neboť fotky by měly hodnotu i pro mě,v lokti jsem se učil na prumce :cry:
Ať se dílo daří :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » stř 08 pro, 2010 9:41 am

Lubomír Dudek píše:Hezky pokračuješ
Vím,že jsem svého času sliboval dobové fotky,ale lidi,na které jsem se v lokti obrátil nic nesehnali a slibovaná publikace od výhybkáře z oloví taky vyšla do ztracena.Na městskym úřadě nic neměli a odkazovali na nějakého kronikáře,kterej měl hluchej telefon.
Takže z mé strany omluva a i pro mě veliká škoda,neboť fotky by měly hodnotu i pro mě,v lokti jsem se učil na prumce :cry:
Ať se dílo daří :wink:


Jj, urcite dekuju za snahu.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod marwin » pon 13 pro, 2010 3:25 pm

Nafotil jsem soucasny stav.
Moduly jsou osazeny cepy, pro snadne sestavovani. Postupne rezu preklizky pod koleje. Take jsem vyriznul diru v zakladni desce, zde bude udolicko se zahradkami. Neodolal jsem a polozil jsem na moduly vyhybky a koleje a udelal par fotek.

Obrázek

Toto bude nadherne misto pro foceni modelu. Lokomotiva nad propustkem a v pozadi vypravni budova a dalsi domky se zahradkama. Uz ted se tesim:)
Obrázek
Obrázek

Leve zhlavi + modul s depem.
Obrázek

Take jsem sestavil prototyp prestavniku. Funguje skvele, vyhybku prestavuje celkem lehce.
Prestavnik prijde prisroubovat zevnitr modulu, v bocnici budou otvory na dva klice a na osicku, kterou se prestavnik ovlada. Na osicku prijde pripevnit cerno-bile(urcuje zakladni polohu) kolecko, ktere predstavuje "zavazi" prestavniku. Vyhybka se prestavuje otacenim zavazi tam a zpet, tedy lze simulovat opravdu pomale prestaveni vyhybky:)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod "Beňa" » úte 14 pro, 2010 7:11 pm

Tak nějaké nové stavby do Lokte, kůlny podle historických fotek, sklad traťmistra a stanoviště závoráře dle obdobných staveb jinde.
http://picasaweb.google.com/Michal.Bena ... 7489224290
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod milan ferdián » úte 14 pro, 2010 7:18 pm

Hoši ,hoši začínám hořet nedočkavosti,až stanici uvidím v provozu.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod petrh » stř 15 pro, 2010 8:13 pm

panove zavist v nejvyssi urovni
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Radek » čtv 16 pro, 2010 6:29 am

"Beňa" píše:Tak nějaké nové stavby do Lokte, kůlny podle historických fotek, sklad traťmistra a stanoviště závoráře dle obdobných staveb jinde.
Stavby jsou fenomenální.. 8) . Z čeho jsou okna? Tady: http://picasaweb.google.com/Michal.Bena ... 7033068690 vidím připravený leptík, ale tady: http://picasaweb.google.com/Michal.Bena ... 2147023410 ?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 pro, 2010 11:00 am

Tak ty okna jsou z papíru, leptaný budou hlavně na výtopně a přijímací budově, je jich moc a nechce se mi s tím vyřezávat. Začínám pomalu rozkreslovat obytné baráčky, tak jsem na to zvědavý.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Radek » pát 17 pro, 2010 5:04 am

Tak to je paráda :) . Příčky vypadají velmi jemně. Jaký je to papír a čím se ti podařilo vyřezat tak tenké proužky?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Loket - modulova stanice

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 17 pro, 2010 9:57 am

Radek píše:Tak to je paráda :) . Příčky vypadají velmi jemně. Jaký je to papír a čím se ti podařilo vyřezat tak tenké proužky?

taky by mě to zajímalo? :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků