TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » ned 13 bře, 2011 12:48 pm

Po dokončení flokovačky,jsem se s chutí vrhnul na testování.Díl s mostem tedy 6,jsem se po konzultaci s ostatnímu skutečně rozhodl nechat v původním,tedy pro některé nepřijatelném provedení.Upravou projde pouze skála kolem pilířů,aby to tak nebilo do očí.Mě v tom utvrdilo jediné,most by nešlo demontovat bez strát a to se mi moc nechtělo.

http://tauvec.rajce.idnes.cz/most_dil_6/

Experimentálním dílem se stalo č.7.Ač to zní divně tento díl vznikl až po vzniku 6 a 8.Původně měla "6ka navazovat na 8čku" bohužel oblouk byl tak nepřirozený,že musel vzniknout mezi kus..tedy ta 7čka.
Bylo mi jasné že mezi most a žel.přejezd,nejde posadit nic násilného.řekněme,že bylo hned jasné,že to musí být něco neutrálního..a tak tedy vznikl modul louky.Nic složitého.."neobdělaná louka" časem možná nějaký ten sloup VVN třeba nějaké zásněžky v otevřené krajině atp.

http://tauvec.rajce.idnes.cz/louka_dil_7/

PS na cestě je zásilka trávy od Poláka tak uvidíme :mrgreen:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod airwar » ned 13 bře, 2011 9:50 pm

Tak ty tvoje kostečky na nožky mám nařezané, je to ze smrku, bude jich cca. 70 ks, rozměr 30x30x30 mm, ještě je trochu "obejdu" smirkem, protože se to vždy na jedné straně ja ksem to řezal kotoučem trochu otřepilo, vyvrtal jsem zatím cca. 20 děr, vrtal jsem to od ruky, takže ne vše je naprosto dokonalé (chělo by to stojanovou vrtačku a svěrák), v dílnách by za to snad byla s přivřením očí dvojka, ale myslím že na to co požaduješ to nebude vadit. Zkoušel jsem do toho zatlouct i jednu narážecí matku a kostečka vydržela. Počítám že během příštího týdne dorazím.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » pon 14 bře, 2011 10:44 am

airwar píše:Tak ty tvoje kostečky na nožky mám nařezané, je to ze smrku, bude jich cca. 70 ks, rozměr 30x30x30 mm, ještě je trochu "obejdu" smirkem, protože se to vždy na jedné straně ja ksem to řezal kotoučem trochu otřepilo, vyvrtal jsem zatím cca. 20 děr, vrtal jsem to od ruky, takže ne vše je naprosto dokonalé (chělo by to stojanovou vrtačku a svěrák), v dílnách by za to snad byla s přivřením očí dvojka, ale myslím že na to co požaduješ to nebude vadit. Zkoušel jsem do toho zatlouct i jednu narážecí matku a kostečka vydržela. Počítám že během příštího týdne dorazím.


já mám ve sklepě stojanovou vrtačku i s upínákem...bohužel je natolik objemná,že ji doma nemám kam postavit.Pokud by to nějak pomohlo rád poskytnu
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » pon 14 bře, 2011 11:10 am

Dokázal by mi někdo pomost se stojanem pro uskladňování modulů.Tohle mě momentálně pálí nejvíc,protože to není už kam dávat.
Přemýšlel jsem nad tím postavit nějakou konstrukci s držákama,kam jednotlivé díly skladnil.Pěkně do komínků.Změřený to mám takto: za sebe bych naskládal 6 dílů po šířce,tedy 6x25cm...tzn šíře konstrukce na díl 50cm max.celková šíře 60cm a hloubka 150cm max 160cm. nad sebe by se vlezly 4 díly s tím,že na každý díl počítám 30cm

zde dávám obrázek pro lepší představu..jedná se o pohled shora..černou je vyznačen prostor,červeně konstrukce

budu rád za jakékoliv konstrukční navrhy,já jsem na toto levej
Přílohy
skladovani.jpg
skladovani.jpg (30.82 KiB) Zobrazeno 5994 krát
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod depo201 » pon 14 bře, 2011 12:08 pm

Tome, začneš někdy jinak než: dokázal by mi někdo pomoct? :mrgreen:
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod MirekTT » pon 14 bře, 2011 12:16 pm

Já myslel, že máš známého, co ti frézoval ty čela, ten by nemohl?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod airwar » pon 14 bře, 2011 12:38 pm

Tomáš píše:.. já mám ve sklepě stojanovou vrtačku i s upínákem...bohužel je natolik objemná,že ji doma nemám kam postavit.Pokud by to nějak pomohlo rád poskytnu


Jistě že by to bylo řešení, ale můžeš ve sklepě vrtat? (myšlenku že bych si ji od tebe půjčil a doma se s tím drbal jsem zavrhnul rovnou :mrgreen: )

Já mám na chatě tuším stojan k ruční vrtačce, takže bych to kolmo mohl vrtat tam, ale nevím kdy se tam dostanu. Předpokládám že ty kostečky co chceš budou nalepeny zespodu na těch modulcích a v nich bude zašroubovaný nejaký šroub jako stavěcí nožka?

Pokud to tak bude, tak jemná odchylka které se dopustím nebude vidět ani znát na funkčnosti, krom toho jsem přišel na zajímavý zlepšovák, když si to nerozměřím, vrtám to od oka, mám v sobě alespoň jedno pivo a oči se mě klíží, je výsledek docela k světu... :mrgreen:
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » pon 14 bře, 2011 9:25 pm

depo201 : Pod pojmem pomoct nehledejte nic jinýho,než trochu typů.Nechci aby mě někdo celou stavbu provedl.Šlo mě spíš o typ.Viděl jsem cosi,co slouží pro transport modulů na akce atp.Konstrukčně něco velmi jednoduchého,ale plně funkčního...nemůžu vytvářet nějaká mega monstra..
Doma nemám prakticky žádné vybavení.No ve 2+1 to ani není kde mít.Když jsem bydlel v domku,jako vědšina z vás tak šlo vše daleko líp,byl prostor nářadí atd...nyní nenám nic.Všechno co se zde prezentuje je děláno doma ...na koleni...Doufám,že ani nemusím popisovat co se odehráva když např.řežu v obýváku přímočarkou...

takže je lepší už okopírovat něco co už někdo vymyslel a ne doma v nulových podmínkách něco vyvíjet s nejistým koncem.Z mé strany rozhodně nejde o pohodlnost.

airwar: měl jsem právě na mysli,že bych ti vrtačku zapůjčil..klidně na dobu neomezenou..doma s ní dělat stejně nemohu...šlo jen o to,jestli by ti to neušetřilo práci.

MirekTT : u něj mohu 80% věcí vyrobit,ale musí to být už vymyšlené on mi to vymýšlet nechce...nemá čas..když dodám plánky jako např. u modulů není co řešit.

Nicméně všech co mi zde pomohli jakkoliv si nesmírně vážím,snad to budu moc jednou nějak oplatit.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod MAREKHO » pon 14 bře, 2011 10:07 pm

Tomáš: taky mám stojanovou vrtačku, když tak se ozvi...vyvrtáme :P
S tím uskadněním modulů něco vymyslíme, ale chce to probrat osobně(u pííííva :lol: )...,
nějaký nápad by tu byl... :idea: ,ale neumím to tu namalovat.. :(
...co takhle skříň na míru(nechat si nařezat lamino,udělat hrany žehličkou,sešroubovat-nejlevnější způsob doma výroby), a dovnitř police-stavitelné na výšku i šířku...
Já si dělal i skříňky s panty-frézou, nic na tom není.. :)
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod airwar » úte 15 bře, 2011 6:38 am

Tomáš píše:airwar: měl jsem právě na mysli,že bych ti vrtačku zapůjčil..klidně na dobu neomezenou..doma s ní dělat stejně nemohu...šlo jen o to,jestli by ti to neušetřilo práci.


No teoreticky bych ji mohl přišroubovat na stůl v garáži, ale to bych si tam musel nejdřív uklidit, garáž = smetiště všech zbytků ze stavby :mrgreen: , stejně nějaký úklid plánuji na tento či příští víkend.

Jenom odhadem, máš představu jak velká a těžká ta vrtačka je?, já mám v garáži běžný stůl, něco jako MirekTT ve své pracovně, sice kvalitní JÄKLová kostra ale jako deska jen 25 mm dřevotřísky. Zatím žádný super pank nemám, a upřímně ani moc neplánuji, hodlám modelařit, né doma podnikat, takže i když do budoucna o nějakém podobném nářadí uvažuji, tak spíše v třídě hobby, klidně opět něco takového co má Mirek TT - hobby bruska a k ní stojan.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod airwar » úte 15 bře, 2011 6:41 am

MAREKHO píše:Tomáš: taky mám stojanovou vrtačku, když tak se ozvi...vyvrtáme :P
S tím uskadněním modulů něco vymyslíme, ale chce to probrat osobně(u pííííva :lol: )...,
nějaký nápad by tu byl... :idea: ,ale neumím to tu namalovat.. :(
...co takhle skříň na míru(nechat si nařezat lamino,udělat hrany žehličkou,sešroubovat-nejlevnější způsob doma výroby), a dovnitř police-stavitelné na výšku i šířku...
Já si dělal i skříňky s panty-frézou, nic na tom není.. :)


No to by bylo možná nejjednodušší, Dělal jsem pro Tomáše takové kostečky 3x3x3 cm, v nich má být otvor cca. 9 mm do něj příjde narazit narážecí matka a budou to "pidinožičky" pro jeho modulky, jde praktickya o to vyvrtat cca. 50 děr, nejspíše ve dvou krocích, mám vrták 8mm do dřeva a pak jsem to rozšiřoval normální devítkou, jestli existuje 9mm do dřeva netuším.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » úte 15 bře, 2011 9:13 am

Tak ta vrtačka je ještě podctivej kousek,takže něco váží odhaduji to něco mezi 7-10kg :mrgreen: podědil jsem ji po dědovi mé ženy.Byl stolař a vše se rušilo...ještě dneska se mi ježí chluby co tam bylo vercajku a strojů a vše šlo do šrotu..nebylo to kam dát.

Zde se pokusím nastínit mé možnosti a to co mám v hlavě.Zbytek pak bude 100% lepší u pivka...já to taky neumím nakreslit,ale představu mám.
Základ je toto:Moje železniční zázemí je omezeno prostorem.Přesněji řečeno jedná se o prostor pod postelí.Ne nelekejte se máme spešl postel na míru :mrgreen: ...moje "trucovna" vypadá asi takto
http://tauvec.rajce.idnes.cz/Vozovy_park_2/#c.jpg
Fotka skresluje ve skutečnosti to je vědší :mrgreen: 160cm dozadu a 75cm max šíře.Výška díry je 125cm..po bocích mám police a tam uskladněn materiál a vše s čím kutím.Zatím to funguje tak že modulky skladním na podlahu a dva jsem šupl do police.Bohužel takto se jich do prostoru vleze jen velmi omezené množství.
A proto mě napadla myšlenka,postavit něco jako "rakev" na kolečkách a tu vždy pěkně zasunout do prostoru,nebo naopak dle potřeby vysunout.A kdyby tyto rakve byly 4 nad sebou tak se tam vleze 24modulů :o 8) .Chtělo by to mít jen podlahu s kolečkama,nebo kluzákama,pak v každým rohu vstyčit hranoly.V podstatě stůl vzůru nohama.Pak pomocí "něčeho" udělat vodící ližiny po kterých bych posunoval dílky jeden za druhým.Pak by se dala výstuha a zase ližiny pro další patro.No nevím jestli to je takto možné udělat,ale máme tu hrubou představu a hlavně teď všichni vidíte kam se to vše musí vejít....
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » stř 16 bře, 2011 8:19 am

Tak aby jste si nemysleli,že nic nedělám a nad ničím nepřemýšlím,pokusil jsem se včera večer nad něčím laborovat a na něco jsem dokonce i přišel 8) Je ovšem otázkou zdali to bude realizovatelné.
Napadlo mě,že by ta konstrukce "uložiště" šla udělat pomocí "jeklů"
popis: Jekle o rozumném průměru 15-20mm bych nařezal po 30cm.úplně dolní jekl by měl nožky.Někde jsem to viděl jen se to nasune na protikus.Kovovej čtverec s kouskem protikusu k tomu jeklu.Nasune se a zajistí např závlačkou.No a když toto udělám 4x tak mám spodní část.Vlastně je důležitý ještě do těch jehlů navrtak díry.Vždy 30mm od spodku..pak těma dírama se protáhne něco...to s konstrukčního hlediska nemám domyšleno..nějaká kulatina,drát? no fakt zatím nevím.Když se to pak přivaří,nebo jinak spojí s jeklema vznikne nám takový rostáhlá "Háčko" Vrch těch jeklů by měl být proveden tak aby zase šly zasunout další 30cm kusy...stejným spůsobem jako patky...Takže vždycky jak naskládám moduly,do prvního patra,zasunu další jehle ..ty háčka..a mám další patro..celkem 4 parta...

tady obrázek jak by to mělo vypadat...co vy na to?

http://tauvec.rajce.idnes.cz/Vozovy_par ... oziste.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod MAREKHO » stř 16 bře, 2011 3:50 pm

A na čem budou ty moduly ležet? Na těch červených tyčkách?
A co prašnost?
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Re: TOMÁŠ/BRNO/TT_moduly (NNR)

Příspěvekod Tomáš » stř 16 bře, 2011 4:53 pm

MAREKHO píše:A na čem budou ty moduly ležet? Na těch červených tyčkách?
A co prašnost?


JJo přesně tak bude to ležet jedno za druhým na těch červených tyčkách.Prašnost nřeším celý to uzavřu pod tu postel
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků