Moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » čtv 31 říj, 2013 8:20 pm

Pitrs69 píše: že ke kolejišti v Nku postavím také nějaký modul, abych se mohl účastnit :) je tady někdo z Plzeňska?? :)


Z N-kařu,nikdo :x Nejbliž k tobě je v Ostrově nad Ohří :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Pitrs69 » pát 01 lis, 2013 6:39 am

to je celkem škoda, rád bych právě popovídal s někým, kdo už má zkušenosti a poradil by, co je dobré atd... jak se znám, tak bych postavil modul a měl bych jako vždy něco extra a nemohl bych se tudíž účastnit :D
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 lis, 2013 8:01 am

Pitrs69 píše:to je celkem škoda, rád bych právě popovídal s někým, kdo už má zkušenosti a poradil by, co je dobré atd... jak se znám, tak bych postavil modul a měl bych jako vždy něco extra a nemohl bych se tudíž účastnit :D

Stačí jen dodržet normalizované rozhraní (rovina nebo svah),respektovat vedení X1(viz elektronorma sekce N scale/Zababov) a to pro traťový modul bohatě stačí.Dále máš jednu velkou výhodu.Setkání se teď soustředilo hlavně na každé jaro do Roudnice nad Labem a potom do Prahy,nemluvě že do občasného Milevska máš jen skok.
A ještě odkazy pro koupí rozhraní http://www.nscale.cz ,elektronorma http://www.zababov.cz/index.php?id=22 .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod fulda » pát 01 lis, 2013 9:09 am

Pitrs69 píše:to je celkem škoda, rád bych právě popovídal s někým, kdo už má zkušenosti a poradil by, co je dobré atd... jak se znám, tak bych postavil modul a měl bych jako vždy něco extra a nemohl bych se tudíž účastnit :D

Pro chytrou radu jedině do hospody. Například ve čtvrtek chodí eNkaři do Nagána http://www.n98.cz (všimni si, že i hospoda je tématicky eNková)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 lis, 2013 9:24 am

fulda píše:
Pitrs69 píše:to je celkem škoda, rád bych právě popovídal s někým, kdo už má zkušenosti a poradil by, co je dobré atd... jak se znám, tak bych postavil modul a měl bych jako vždy něco extra a nemohl bych se tudíž účastnit :D

Pro chytrou radu jedině do hospody. Například ve čtvrtek chodí eNkaři do Nagána http://www.n98.cz (všimni si, že i hospoda je tématicky eNková)

No je to jen doporučení :D .Pochybuji,že by z Plzně jezdil pro rady do Nagana :wink: ,když by mohl rovnou jezdit přímo na Petříny,kde má vše po ruce. :mrgreen:

A ještě jeden detail."Nagano" to jsou tzv. "volnomyšlenkáři" a "U Medvídku"/Břevnov/Petříny to jsou "normomyšlenkáři" a ty potřebuješ hlavně tu druhou skupinu,dle tvého svobodného rozhodnutí :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod fulda » pát 01 lis, 2013 9:50 am

milan ferdián píše:No je to jen doporučení :D .Pochybuji,že by z Plzně jezdil pro rady do Nagana :wink: ,když by mohl rovnou jezdit přímo na Petříny,kde má vše po ruce. :mrgreen:

Provedl jsem odborné měření. Nagáno je cca 400m od Plzeňské ulice, zatímco Břevnov je skoro 4km.
A když je z plzně, tak to má přece po Plzeňské nejlepší :)

milan ferdián píše:A ještě jeden detail."Nagano" to jsou tzv. "volnomyšlenkáři" a "U Medvídku"/Břevnov/Petříny to jsou "normomyšlenkáři" a ty potřebuješ hlavně tu druhou skupinu,dle tvého svobodného rozhodnutí :mrgreen: .

Jo jo, zase na druhou stranu - volnomyšlenkáři řeší i to, jak na modulech jezdit :mrgreen: a nejen je normalizovat :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

P.S. sorry za offtopic.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pát 01 lis, 2013 10:01 am

fulda píše:Jo jo, zase na druhou stranu - volnomyšlenkáři řeší i to, jak na modulech jezdit :mrgreen: a nejen je normalizovat :mrgreen: :twisted: :mrgreen:


:D :D :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Pitrs69 » ned 03 lis, 2013 3:32 pm

tak hospoda u mě asi neklapne a zvláště v Praze :( ale stejnak jak koukam, tak mám ještě hodně práce před sebou, takže prozatím se budu v klidu věnovat jen kolejišti :)
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 lis, 2013 3:55 pm

Pitrs69 píše:tak hospoda u mě asi neklapne a zvláště v Praze :( ale stejnak jak koukam, tak mám ještě hodně práce před sebou, takže prozatím se budu v klidu věnovat jen kolejišti :)

Tak jednoduché to není.Za prvé se chlapi mezi sebou domlouvají termíny schůzek a ty se nezveřejňují :D V případě zájmu musíš někoho kontaktovat např.Dana Buchtelu a domluvit se dopředu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod fulda » ned 03 lis, 2013 6:43 pm

:mrgreen: slušná hospoda je veřejná - každý druhý čtvrtek (ten nejbližší 7.11.) :twisted:
Můžeš si udělat plán na několik let dopředu.

Ale pozor - někdy jezdíme vláčkama http://youtu.be/fkI5sFeZ6xc (nenormalizovaně)
Někdy si lepíme vláčky: http://www.honzikovyvlacky.cz/2012/12/0 ... m-legrace/

Ale pozor - často bývá na webu reportáž (nenormalizovaná)

:mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 7:58 am

fulda píše::mrgreen: slušná hospoda je veřejná - každý druhý čtvrtek (ten nejbližší 7.11.) :twisted:
Můžeš si udělat plán na několik let dopředu.

Ale pozor - někdy jezdíme vláčkama http://youtu.be/fkI5sFeZ6xc (nenormalizovaně)
Někdy si lepíme vláčky: http://www.honzikovyvlacky.cz/2012/12/0 ... m-legrace/

Ale pozor - často bývá na webu reportáž (nenormalizovaná)

:mrgreen:

Ne aby jste kolegu zkazili nebo nakazili :?: :lol: :lol: :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 04 lis, 2013 2:09 pm

fulda píše:slušná hospoda je veřejná - každý druhý čtvrtek (ten nejbližší 7.11.) :twisted:
Můžeš si udělat plán na několik let dopředu.
:mrgreen:

Je pravda, že zababovští N-kaři se v hospodě scházejí nepravidelně. Prostě méně pijeme a kecáme a raději stavíme :) :) :)
A že by ta hospoda byl neveřejná, to není úplně přesné. Rádi uvítáme mezi sebou kohokoliv, kdo má vážný zájem o stavbu N-kových modulů. Stačí, aby se ozval se projevením zájmu komukoliv z členů.
A ještě malá poznámka k tématu normování - ono bez nějakého základního normování si s moduly totiž nezajezdíš. To je prostý fakt. A nedomnívám se, že by to N-kaři v Zababově s normami zrovna přeháněli... :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly N

Příspěvekod Pavel-HP » pon 04 lis, 2013 6:03 pm

Jo jo, zase na druhou stranu - volnomyšlenkáři řeší i to, jak na modulech jezdit a nejen je normalizovat
To je pravda, i Milan na modulech jednoho "volnomyšlenkáře" jezdí a zatím si nestěžoval. :mrgreen:
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 lis, 2013 7:41 am

Pavel-HP píše:Jo jo, zase na druhou stranu - volnomyšlenkáři řeší i to, jak na modulech jezdit a nejen je normalizovat
To je pravda, i Milan na modulech jednoho "volnomyšlenkáře" jezdí a zatím si nestěžoval. :mrgreen:

V úvahu připadáš ty ? A kdo ještě?Mě to nesedí... a to jsem seznam projížděl třikrát :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Pavel-HP » úte 05 lis, 2013 3:09 pm

A mají snad ostatní volnomyšlenkáři miniaturního N-kového měřítka moduly? Nevím o žádném, tedy jeden byl, ale ten teď asi chodí někam jinam. A ty ostatní to pečou doma, jeden nad postelí a druhej na stole po kulébru.
Seznam už nekontroluj, je tam než ten jeden.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků