Moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 23 bře, 2018 8:42 am

HonzaM píše:... víc lidí zřejmě neseženete a tak jinou možnost než soustředit se na D3 a vzdát se některých forem skutečného provozu nemáte....
Honzo, budeš se divit, ale máme. Je evidentně těžké pro Tebe pochopit, že ježdění na D3 a především manipulace na spoustě zajímavě řešených nákladišť a vleček není z nouze ctnost, ale právě to, co nás baví. To, že to nebaví Tebe ještě neznamená, že to nemůže bavit někoho jiného.

A pokud jde o ty jiné možnosti, nic mi nebrání jako členovi FREMO zúčastnit se některého většího setkání v Německu a vzít s sebou případné další zájemce z řady mých kamarádů nebo prostě zorganizovat další velké pražské FREMO setkání. Mimochodem, Tebe jsem na žádném takovém zahraničním setkání nezaznamenal, když jsi také vstoupil do FREMO. Moc nechápu proč, když bys mohl a třeba tam našel to, po čem tady tak pláčeš...

Já přes možnosti FREMO přesto dávám poslední dobou přednost komornějším layoutům a podle toho si vybírám i svou účast v zahraničí. Tedy ne proto, že by to jinak nešlo, ale prostě proto, že chci!

Raději relaxuji na menším setkání, kde je vše provozně propracované do detailu (což chápu, že Ty neoceníš), kde se účastní kamarádi stejně naladění, na které se mohu spolehnout, že přiloží ruku k dílu, když je potřeba, že mají snahu učit se nové věci, že do všeho jen neplodně nekafrají, že dodržují dohodnutá pravidla a normy, že nemají potřebu v době stavby namísto pomoci ostatním obcházet je s chlubením a předváděním modelu, který si sami ani nepostavili atd atd...

Modulový provoz v našem chápání není veřejná výstava, jejímž cílem by bylo prohnání co největšího počtu vlaků po kolejích bez většího smyslu (proto jsou na minimum až někdy k nule omezeny třeba rychlíky a Pn vlaky, pokud si je samotná logika provozu přímo nevyžádá). Chápu, že pokud se pak na setkání objevíš jako náhodný nezvaný divák, nemusí se Ti to líbit, ale my se vskutku nescházíme a nestavíme layout kvůli Tvému potěšení, takže ani Tvá rádoby kritika na tom nic nezmění. Že je zcela nadlidský úkol Ti to vysvětlit, je evidentní, učinil jsem tímto ještě poslední pokus a stejně jako Michal jsem tímto tuto debatu za sebe uzavřel.

Je mi jasné, že zase budeš mít potřebu mít poslední slovo (nevím, jestli soutěžíš s někým v počtu příspěvků zde na fóru), ale více k danému tématu nemám co říci.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » pát 23 bře, 2018 10:20 am

Hodně pěkně jsi to napsal Dane.

Bohužel Honza některé věci nechápe a ani mé oblíbené pořekadlo chytrému napověz, blbého kopni nefunguje.
Když jsme se mu snažili naznačit, že dveře do Bystřice nejsou pro něho otevřené, tak to nepochopil. Až jsme mu to musel napsat na přímo, že tam není vítán. A s takovou co předvádí ani nebude vítán.
Každému vyhovuje něco jiného, ale to co je hlavní a je jedno jestli to jsou lidi kolem Dana nebo Franty a nebo kolem Libora je to s kým tam jsem. Pokud je tam dobrá parta lidí a chci s nimi být a oni se mnou, tak pak mě ani nevadí, že provoz není tak jak bych si to zrovna přál.

Pár slov kolem Bysřice která jak sleduji pořád některým leží v žaludku.
Bystřice není klub. Je to parta lidí kolem Libora jenž nechtěli po opuštění zababova mít doma jen tak položené moduly a modely ale chtěli něco tvořit a potkávat se. Není to truc podnik vůči zababovu, nebo jiným modelářským spolkům. Někteří byly donedávna členy zababova, někteří jezdí aktivně na N-kové setkání. Někteří jsou i v jiných modelářských klubech. Bystřice pro nás není jenom místo kde se pracuje na modulech a dělají malé jezdící akce, ale je to místo, kam jezdíme odpočívat. Proto se nedivte, že neděláme žádné akce pro veřejnost ať laickou, nebo "odbornou". Že nemáme zatím zájem jezdit někam jinam a že fungujeme tak jak fungujeme. Pro některé jsou dveře otevřeny (když tam jsme) pro některé zavřeny. Tak to prostě je.
Doufám, že to pochopil i Honza M...

P.S.: Poslední slovo mít nebude! :-D :-D :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » pon 29 říj, 2018 3:26 pm

Tedy je krátké video z víkendového setkání N-kových modlů v Mohelně, tentokráte v kompletně v parním provozu.

https://www.youtube.com/watch?v=07xnRDIq-LI

M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » pát 29 bře, 2019 7:11 pm

Zde je odkaz na video z tradičního únorového setkání v Blansku.

https://www.youtube.com/watch?v=YFnbOou ... Om76_0gKWU
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 říj, 2019 6:15 pm

Zámek Lobeč 27.10.2019
"...Ex370 PANNONIA právě překročil státní hranice ČSSR a NDR a míří dále na sever..." a....
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod dino » úte 29 říj, 2019 11:40 am

milan ferdián píše:Zámek Lobeč 27.10.2019
"...Ex370 PANNONIA právě překročil státní hranice ČSSR a NDR a míří dále na sever..." a....
Milan

Já už špatně vidím. Jakému roku odpovídalo řazení expresu? Děkuji
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » stř 30 říj, 2019 3:57 pm

Ahoj,

zde je odkaz na video ze setkání v Lobči.
https://youtu.be/Eg4za5xVONA

Modelován provoz na severu v pohraničí ČSSR/NDR s přechodovou stanicí.

Taky jsme lehce modernizovali a místo kabelů použili WiFi a místo Fredů ROCO WiFi myši ( a někteří jen mobil). Vše k naprosté spokojenosti.

M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod adix » stř 30 říj, 2019 5:32 pm

Bann píše:
Taky jsme lehce modernizovali a místo kabelů použili WiFi a místo Fredů ROCO WiFi myši ( a někteří jen mobil). Vše k naprosté spokojenosti.

M.


Jakou jste použili centrálu? A jak je ošetřeno aby se nestalo že bude mašina současně ovládána ze dvou míst?
adix
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 01 dub, 2019 11:30 am

Re: Moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 30 říj, 2019 5:49 pm

adix píše:Jakou jste použili centrálu?
Roco Z21

adix píše:A jak je ošetřeno aby se nestalo že bude mašina současně ovládána ze dvou míst?
Disciplína účastníků!
Tedy řešení nevhodné pro početně rozsáhlejší setkání. Pro nás ale naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly N

Příspěvekod Morris Zapp » pon 04 lis, 2019 7:39 am

Dan Buchtela píše:Disciplína účastníků!
Tedy řešení nevhodné pro početně rozsáhlejší setkání.
Přesně tak. Ono je to hlavně o nepozornosti, roztržitosti, omylu - a to se na velkém layoutu, který nelze přehlédnout jedním pohledem, stane snadno. Nebo se my, staří dědci, uklepneme na dotykovém displeji...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod ateen » sob 10 říj, 2020 7:44 am

Ahoj všem,

mám na vás prosbu. Potřebuji si nechat nařezat díly na dva moduly. Stavím stanici Žacléř na dva moduly. Je to konečná stanice, takže na jednom konci budu potřebovat normovaný čelo, to mám. Mě jde o následující věc. Když ty dva moduly spojím, tak ty dvě čela u sebe, jakou budou mít výšku? Protože tam normovaný čelo nepoužiju. Já si myslím, že bude výška těchto dvou čel 103mm, protože korkové lože pod koleje bude mít výšku 3mm. Ale budu moc rád, když mě opravíte a poradíte. Nerad bych nechal nařezat a pak to bylo o nějaký milimetr jinak. Budu vděčný za každou radu.
Předem všem moc děkuji.

Karel
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Moduly N

Příspěvekod ateen » sob 10 říj, 2020 7:58 am

A mám ještě jeden dotaz. Mám normovaný čelo. Na fotce jsem označil dvě místa. Mě zajímá výška. Číslo 1, tam by měla být výška od hrany čela 103mm. A kolik by měla být výška od hrany čela do místa číslo 2?
Mám samozřejmě nákres. Ale tam je temeno kolejnice od spodní hrany 108mm. Mě zajímá ten rozdíl 5mm.
Když jsem měřil svoje normované čelo, mám ho koupené, tak tam je výška od spodní hrany čela až do bodu 2 107mm. Když na hranu čela připevním kolejnici, tak jsem už na nějakých 109 - 110mm od spodní hrany čela.
Díky za vysvětlení a upřesnění.
Přílohy
Normované čelo výška.png
Normované čelo výška.png (372.93 KiB) Zobrazeno 5826 krát
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Moduly N

Příspěvekod D » sob 10 říj, 2020 11:56 am

ateen:
Není důležitá výška od spodní hrany čela (moduly nestojí na ní, stojí na nohách), ale svislá vzdálenost mezi temenem kolejnice a průsečíkem středů děr pro spojovací šrouby. Tuto vzdálenost musí mít všichni moduláři na setkání stejnou. Na čela se korek nedává, jen pražce a kolejnice bez dalšího podkladu. Kolej k čelu dobře připevni (silné lepení, pájení kolejnic a podobně).

Dle nákresu čela N je nejdůležitější číslo v obdélníku s vykřičníkem: 58 mm.
http://www.raw-sonneberg.de/modulbautipps/modulkasten/
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly N

Příspěvekod ateen » sob 10 říj, 2020 2:42 pm

D píše:ateen:
Není důležitá výška od spodní hrany čela (moduly nestojí na ní, stojí na nohách), ale svislá vzdálenost mezi temenem kolejnice a průsečíkem středů děr pro spojovací šrouby. Tuto vzdálenost musí mít všichni moduláři na setkání stejnou. Na čela se korek nedává, jen pražce a kolejnice bez dalšího podkladu. Kolej k čelu dobře připevni (silné lepení, pájení kolejnic a podobně).

Dle nákresu čela N je nejdůležitější číslo v obdélníku s vykřičníkem: 58 mm.
http://www.raw-sonneberg.de/modulbautipps/modulkasten/



Díky moc. Tak teď už mě je to jasný. Já se raději zeptám, než abych něco udělal ledabyle.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » ned 19 zář, 2021 8:33 am

Další sekání za námi tentokráte v parním provozu. Zde video od Dana B.

https://www.youtube.com/watch?v=pPibUEOdWJY


Michal
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků