Moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » stř 01 lis, 2017 3:32 pm

O víkendu proběhlo setkání N modulů v Lobči. Setkání bylo pohodové a navíc se po dlouhé době objevily Žleby - paráda.
Krátká ochutnávka je zde:
https://youtu.be/WPSIBm-aTGk

Nakonec nás potrápila vichřice - výpadek proudu zastavil v neděli náš provoz (i když jsme jeli parní epochu :-) ). Navíc vítr (větrem otevřené okno a vlající závěs) nadělal i škody na modulu - vyvrácené telegrafní sloupy a vyvrácený a poškozený jeřáb ... jo hold se snažíme blížit realitě :-)

Vichřice_.jpg


M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » stř 01 lis, 2017 5:00 pm

Pěkné video Michale :wink: Ale fotky asi nebudou? :P Škoda,že jste mi neřekli,mohli jste mít pivovar Lobeč v Lobči :mrgreen: . Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » stř 01 lis, 2017 5:49 pm

milan ferdián píše:Pěkné video Michale :wink: Ale fotky asi nebudou? :P Škoda,že jste mi neřekli,mohli jste mít pivovar Lobeč v Lobči :mrgreen: . Milan


Pivovar Lobeč v Lobči byl a je a čepují tam skvělé pivo :D
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » stř 01 lis, 2017 5:53 pm

Bann píše:
milan ferdián píše:Pěkné video Michale :wink: Ale fotky asi nebudou? :P Škoda,že jste mi neřekli,mohli jste mít pivovar Lobeč v Lobči :mrgreen: . Milan


Pivovar Lobeč v Lobči byl a je a čepují tam skvělé pivo :D

To je mi jasné,co je v obci Lobči :D .Určitě víš,že jsem měl na mysli modul :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » úte 20 bře, 2018 5:03 pm

O víkendu proběhlo další setkání N-kových modulářu tentokráte v Modleticích. Tady je krátké video.
M.

https://www.youtube.com/watch?v=y8aBwtxYHUg
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » stř 21 bře, 2018 9:15 am

Bann píše:O víkendu proběhlo další setkání N-kových modulářu tentokráte v Modleticích. Tady je krátké video.
M.

https://www.youtube.com/watch?v=y8aBwtxYHUg


Dojmy z mé náhodné přítomnosti v Modleticích: Layout byl poměrně rozsáhlý, složený z velmi pěkných modulů, na jeho velikost mi ale připadalo dost málo personálu. Z toho zřejmě vyplýval malý počet obsluhovaných stanic, vlastně to byly jen Neratovice a skryťák Pecka. A také chudý provoz. Vzpomínal jsem na časy, kdy bylo v sekci N-scale Zababova v layoutu několik obsuhovaných stanic (Lipová, Podolí, Filípkov a další) a byl dostatek strojvedoucích, jezdila spousta vlaků. Rozlehlá stanice Neratovice je parádní svým rozsahem (klobouk dolů a palec nahoru, Radku) a těším se až bude dokončena i krajina, ovšem stanice by si zasloužila by větší hustotu provozu, větší obsazenost staničních kolejí.
Honza
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 22 bře, 2018 3:19 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 bře, 2018 7:37 am

HonzaM píše: Snad jednou budou překonány osobní animostity a nesnášenlivosti a podaří se uspořádat setkání na úrovni, na níž jsme byli zvyklí (moc v to ale nevěřím, někteří někdejší členové vykopali příliš velké příkopy a asi nedokážou překonat své ego ).
Honza

Směšná,hnusná pomluva a lež první třídy ze tvé strany :!: Já stojím za těmi kluky,rozumím jim proč tak jednali a jak jednali.
Kluci ty hluboké příkopy nevykopali :!: Ikdyž vzpomínky mám stále na ně matné,z vyprávění mé manželky se jedná o skvělé,pohodové a kamaradské kluky,kteří udělali kus práce v oblasti modulové železnice N-ka.
Jsou to srdcaři pravým coulem :!:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » čtv 22 bře, 2018 10:07 am

milan ferdián píše:
HonzaM píše: Snad jednou budou překonány osobní animostity a nesnášenlivosti a podaří se uspořádat setkání na úrovni, na níž jsme byli zvyklí (moc v to ale nevěřím, někteří někdejší členové vykopali příliš velké příkopy a asi nedokážou překonat své ego ).
Honza

Směšná,hnusná pomluva a lež první třídy ze tvé strany :!: Já stojím za těmi kluky,rozumím jim proč tak jednali a jak jednali.
Kluci ty hluboké příkopy nevykopali :!: Ikdyž vzpomínky mám stále na ně matné,z vyprávění mé manželky se jedná o skvělé,pohodové a kamaradské kluky,kteří udělali kus práce v oblasti modulové železnice N-ka.
Jsou to srdcaři pravým coulem :!:
Milan

Milane, neznáš všechna fakta a souvislosti. Samozřejmě oceňuji práci, kterou udělali v oblasti modulové železnice.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » čtv 22 bře, 2018 10:38 am

HonzaM píše:
Bann píše:O víkendu proběhlo další setkání N-kových modulářu tentokráte v Modleticích. Tady je krátké video.
M.

https://www.youtube.com/watch?v=y8aBwtxYHUg


Dojmy z mé náhodné přítomnosti v Modleticích: Layout byl poměrně rozsáhlý, složený z velmi pěkných modulů, na jeho velikost mi ale připadalo dost málo personálu. Z toho zřejmě vyplýval malý počet obsluhovaných stanic, vlastně to byly jen Neratovice a skryťák Pecka. A také chudý provoz. Vzpomínal jsem na časy, kdy bylo v sekci N-scale Zababova v layoutu několik obsuhovaných stanic (Lipová, Podolí, Filípkov a další) a byl dostatek strojvedoucích, jezdila sposta vlaků. Rozlehlá stanice Neratovice je parádní svým rozsahem (klobouk dolů a palec nahoru, Radku) a těším se až bude dokončena i krajina, ovšem stanice by si zasloužila by větší hustotu provozu, větší obsazenost staničních kolejí. Snad jednou budou překonány osobní animostity a nesnášenlivosti a podaří se uspořádat setkání na úrovni, na níž jsme byli zvyklí (moc v to ale nevěřím, někteří někdejší členové vykopali příliš velké příkopy a asi nedokážou překonat své ego ).
Honza


Hlavně, že Ty znáš všechny souvislosti než kritizuješ.... takto ty příkopy, o kterých hovoříš, jen prohlubuješ.

Setkání bylo, přesně na úrovni, na kteoru jsme zvyklí - tedy perfektní. Minimum obsazených stanic, aby co nejvíce účastníků mohlo jezdit v podstatě vše provoz na D3. Provoz postaven hlavně na manipulačních vlacích s minimem osobních jezdících tam a zpět (rychlík nebyl žádný). Takže paráda.

Nic Ti nebrání uspořádata setkání dle Tvých představách o kvalitě a nej kecat o tom, co by se mělo jak by to bylo nejlepší. To je pak pto ostatní nejlepší Tě nikam nezvat, aby to nemuseli poslouchat.

M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » čtv 22 bře, 2018 2:56 pm

Bann píše: To je pak pto ostatní nejlepší Tě nikam nezvat, aby to nemuseli poslouchat.

V Modleticích jsem nikomu neřekl ani jedno kritické slovo ani jsem neudělal nic, co by mohlo komukoli z přtomných vadit. Takže nikdo nic poslouchat nemusel. V příspěvku jsem popsal moje dojmy, nic jsem nekritizoval. Provoz na setkáních v sekci N se ale hrozně změnil proti době kdy jsem do Zababova vstupoval.
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 22 bře, 2018 10:52 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » čtv 22 bře, 2018 10:50 pm

Bann píše:Setkání bylo, přesně na úrovni, na kteoru jsme zvyklí - tedy perfektní. Minimum obsazených stanic, aby co nejvíce účastníků mohlo jezdit v podstatě vše provoz na D3. Provoz postaven hlavně na manipulačních vlacích s minimem osobních jezdících tam a zpět (rychlík nebyl žádný). Takže paráda,

Nějak mi uniká jak je možné, že je najednou nejbáječnější mít provoz jen na D3 a bez obsluhovaných stanic, když dříve, dokud nás bylo víc, byli pokud si pamatuji všichni spokojeni s provozem odpovídajícím skutečné železnici, kde jsou hlavní tratě, vedlejší tratě, obsluhované stanice, jezdily tam rychlíky, osobáky, manipuláky, Pn. Nebo v ostatních klubech a sekcích jsou samí hlupáci, když ještě nepřišli na to, že je zbytečné mít obsluhované stanice? Jistě, když je málo lidí, nic jiného než spokojit se s D3 nezbývá.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 22 bře, 2018 10:57 pm

Je to marný, je to marný, je to marný...
Aneb...kdo nechce pochopit, nikdy nepochopí...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly N

Příspěvekod Bann » pát 23 bře, 2018 7:09 am

HonzaM píše:
Bann píše:Setkání bylo, přesně na úrovni, na kteoru jsme zvyklí - tedy perfektní. Minimum obsazených stanic, aby co nejvíce účastníků mohlo jezdit v podstatě vše provoz na D3. Provoz postaven hlavně na manipulačních vlacích s minimem osobních jezdících tam a zpět (rychlík nebyl žádný). Takže paráda,

Nějak mi uniká jak je možné, že je najednou nejbáječnější mít provoz jen na D3 a bez obsluhovaných stanic, když dříve, dokud nás bylo víc, byli pokud si pamatuji všichni spokojeni s provozem odpovídajícím skutečné železnici, kde jsou hlavní tratě, vedlejší tratě, obsluhované stanice, jezdily tam rychlíky, osobáky, manipuláky, Pn. Nebo v ostatních klubech a sekcích jsou samí hlupáci, když ještě nepřišli na to, že je zbytečné mít obsluhované stanice? Jistě, když je málo lidí, nic jiného než spokojit se s D3 nezbývá.


Jak píše Dan .. je to marný ....

ale zkusím to ještě jednou. Každému se líbí něco jiného ... nám D3 a mnipulace, Tobě jiný provoz. Proto méme vlastní setkání, kde jezdíme, jak se nám to líbí a Ty si udělej své sektání, kde se bude jezdit, jak to máš rád Ty. Prostě všem nevyhovovalo, jak to bylo (nebo se s přibývajícícmi zkušenostmi posunili) a tak jsme si vytvořili setkání dle našich představ. Ty si můžeš taky udělat setkání dle svých představ.

Howgh

M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » pát 23 bře, 2018 7:19 am

Dan Buchtela píše:Je to marný, je to marný, je to marný...
Aneb...kdo nechce pochopit, nikdy nepochopí...

Máš pravdu, je to marný, víc lidí zřejmě neseženete a tak jinou možnost než soustředit se na D3 a vzdát se některých forem skutečného provozu nemáte. Tohle chápu velmi dobře a chápu proč nechcete aby to někdo zvenčí viděl. Nechápu že někomu takový omezený provoz stačí, v jiných klubech by se s tím nespokojili. N-kaŕů je prostě málo a najít dost těch kterým stačí tohle asi moc není. Je jasné proč nékteří kterým takový provoz nevyhovuje odešli a scházejí se jinde, třeba v Bystřici. Ale přeju vám ať si to užijete, nemrzí mne že taková setkání neuvidím.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Moduly N

Příspěvekod HonzaM » pát 23 bře, 2018 7:34 am

Bann píše:Ty si můžeš taky udělat setkání dle svých představ.
M.

Michlale, víš velice dobře jak málo N-kařů provozujících modulovku je a takovéhle knížeci rady (které opakuješ už po někoiikáté) jsou k ničemu. Naštestí je dost klubů větších měřitek kam je možné se podívat a potěšit se pohledem na skutečný provoz. O aktivní účast zájem nemám a nikomu do jeho provozu nemluvím, beru to tak, jak to je.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků