žst.LIPOVÁ_N/1:160

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

žst.LIPOVÁ_N/1:160

Příspěvekod milan ferdián » sob 02 led, 2010 7:29 pm

Tento příspěvek je určen pro ty ,co svůj projekt kolejiště nevzdali.Zastavili se ,aby se zamysleli,rozhodli a upravili své původní představy.
Jako příklad ,uvedu sebe,protože jsem původcem příspěvku „Malé novoroční zamyšlení“
Nezáleží jestli jde o modul,pevné domácí nebo rozestavěné velké kolejiště v určené místnosti.

Řada z Vás se dostalo určitě na křižovatku ,jak dál .Pokračovat ve stavbě kolejiště v původním projektu,kde již dává průběh stavby jasně najevo ,že konečné realizace je v nedohlednu časového horizontu,spolyká neočekavaně další množství financí a vzácného času nebo upravit původní projekt na skromější,zvážit své možnosti,využít již nakoupené komponenty.
I já jsem se musel velmi pořádně rozmyslet,rozebrat chyby ,aby se příště neopakovali,udělat inventuru již nakoupených věci a hlavně co s tím co jsem již vybudoval.Zda ještě použít pro přestavbu nebo lépe z různých důvodů vše zhotovit jinak ,ale již bez chyb.
Především jsem si položil hlavní otázku,nebylo by pro mne lepší odejít ze sekce ,kde jsem jejím členem a plně se věnovat jenom Vám?Další otázkou je ,na rozdíl od vás co máte pevné/domácí/ kolejiště,zda jsem schopen a kam dostat modul v budoucnu na určené místo setkání.To jest doprava,protože já nevlastním ze zdravotních důvodu řidičský průkaz.Jestli bych využíval služeb jiných kolegů,utáhnu náklady na dopravu finančně?
Dále ,jak by tedy měli mít základní rozměry moduly , aby byli schopné bezproblémové přepravy?Dále co musím obětovat z již zhotovených dílů modulu nebo kolejiště ?
Tyto otázky ,které jsem teď načrtl jsou dost důležité pro nás pro všechny a to proto jestli se chceme dál se věnovat svému koníčku nebo ne.
Po delším váhaní a po ujasnění ,zda zůstanu ,že můj modul stanice se maximálně dostane nejdál jen do Blanska,jsem se podíval na naše podmínky v naší sekci neboli na normy FREMO.
Rozhodnutí padlo na normy místní dráhy.Protože mou hlavní náplní jsou stanice,tak jsem navrhl malou odbočnou stanici umístěnou na vedlejší trati někde v zapadlém koutě naší vlasti.Normy mi dali možnost stanovit se délku jednotlivých modulů na 980mm,šířku 450mm a výšku min. na těch 500mm.Rozbočovací modul má délku jen 660mm.Důvodem je i ta skutečnost ,že i tato stanice potřebuje mikro moduly s vjezdovými návěstidly.Při složení všech dílu stanice ,vzniknou dvě přepravní bedny o rozměrech 1000*450*500mm.
Odbočná stanice je navržena velmi skromně,má čtyři dopravní koleje ,tři manipulační koleje,malá vlečka uhelných skladů a nezbytné strojová stanice se základním vybavením pro zbrojení ,jak parních lokomotiv tak i motorových vozů.Provoz umožňuje křižování osobních motorových souprav na hlavní trati s návaznosti přípoje na lokální místní trať.Případný manipulační vlak z místní tratě může vjet na kolej 3,aniž by ohrožoval cestujících z osobních souprav.Odjezdová návěstidla jsou navržená mechanická,skupinová.Výkolejky budou jen na odstavné koleji 4a na man./skládkové 4b a na krytí vlečky uhelných skladů.Samozřejmě vjezdová návěstidla jsou taktéž mechanická.
Co budu muset obětovat ,především k likvidaci přijdou původní díly moduly stanice i s kolejivem CODE40.Kolejivo co mi zůstalo snad prodám,ostatní komponenty ,jak jsem zjistil lze v pohodě upotřebit.Ještě k názvu stanice.Původně stanice měla nést název žst.LIPOVÁ,ale jelikož mám již zhotovenou ceduli s původním názvem stanice a vyhazovat ji jen kvůli změně názvu,jsem prostě zavrhl.Původní celý motiv stanice s úzkorozchodnou železnici,jsem přepracoval na hodně skromnější námět.
Na snímku vidíte prozatím první investici.
Jestli mi dovolí čas,chtěl bych zde průběžně zveřejňovat snímky ze stavby tohoto modulu.Pro ty co nemají zájem o moduly,tento námět stanice klidně využijte,jestli se vám bude hodit,na svých kolejištích.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Naposledy upravil milan ferdián dne ned 03 led, 2010 6:21 pm, celkově upraveno 2
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod brunot » ned 03 led, 2010 5:07 pm

To není možné Milane. Vždy když něco potřebuju tak se objeví tvuj nový plánek a pomuže mi. Teď právě sem řešil dilema jak udělat mou první modulovou stanici a jak z nebe padla inspirace od Tebe.
Děkuju.
TT moduly,domaci kolejiště,digitál, modelář v začátcích praxe
brunot
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24 led, 2009 2:08 pm

Příspěvekod boy.rough » ned 03 led, 2010 5:33 pm

Milane, nebyla by škoda odejít ze sekce?
Věnovat se jen nám zde ve fóru je asi hezká představa, ale budeš hlavně Ty spokojený? Naplníš tímto své touhy a plány?
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 led, 2010 6:15 pm

boy.rough píše:Milane, nebyla by škoda odejít ze sekce?
Věnovat se jen nám zde ve fóru je asi hezká představa, ale budeš hlavně Ty spokojený? Naplníš tímto své touhy a plány?
Olda.


Přemýšlel jsem nad tím hodně dlouho.Ono kreslit návrhy kolejišť pro jednotlivé modeláře, sebere hodně volného času,protože ,já též chodím do práce a vše kreslím až po práci někdy i do pozdní noci,nemluvě o sobotách a nedělích.Nejhorší pro mě je ,když nedostanu žádný nápad a čas najednou začne splašeně běžet.Rád bych chtěl též dotáhnout tento rok pro vás ty publikace.
Zatím jsem se rozhodl neodejít z naší sekce N_scale,důkazem je tento návrh již skromné modulové staničky pro naší sekci.Jediné co jsem prozatím zrušil jsou naše společná setkání z důvodu časového deficitu.
Monty,Radek Vimmer,kluci z Ostravska ze zdejšího DF,ale i Hekttor,který defacto bydlí skoro vedle mě,ví jaký je problém mě vůbec někde dostat.
Jen dvěma lidem jsem slíbil tento rok ,že se mrknu na ně a tím jsou Dan Buchtela s Bobem Pospíšilem.Samozřejmě za předpokladu ,že vše časově bude dobře vycházet.
Ale díky za podporu kluci....někdy je to fakt těžký.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod boy.rough » ned 03 led, 2010 7:42 pm

No budu Ti držet palce a přeji Ti ať se Ti daří.
Ahoj, Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: žst.TŘEMEŠNÁ II

Příspěvekod chameleon » ned 03 led, 2010 9:16 pm

milan ferdián píše:Normy mi dali možnost stanovit se délku jednotlivých modulů na 980mm,šířku 450mm a výšku min. na těch 500mm.Rozbočovací modul má délku jen 660mm......Při složení všech dílu stanice ,vzniknou dvě přepravní bedny o rozměrech 1000*450*500mm.

Milane jen taková blbost: přemýšlel jsem na převážení modulů této stanice a překvapil mě výpočet 2 přepravních boxů - nemáš chybu ve výpočtu? Anebo třeba v přepravní bedně budou moduly zaklesnuté do sebe - 1. modul nad druhým otočený o 180st. kolejema k sobě? :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: žst.TŘEMEŠNÁ II

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 03 led, 2010 9:38 pm

chameleon píše:Anebo třeba v přepravní bedně budou moduly zaklesnuté do sebe - 1. modul nad druhým otočený o 180st. kolejema k sobě? :wink:

Ahoj, ano, toto je běžný způsob přepravy modulů, zamontované 2 stejně dlouhé kusy proti sobě pomocí přepravních čel z překližky.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Ferda » ned 03 led, 2010 9:56 pm

Milane, nevzdávej to!

S přepravou ti mohu ochotně pomoci a ne jen co se modulů týká. Třeba 16.1.2010 mám zrovna cestu na Ostravskou burzu a pak k Helbichovi :wink: . myslím, že přes Havířov to není až taková zajížďka. Mám to k Tobě cca 10 km a čas si taky rád udělám. U Hekttora jsem byl, takže k tobě určitě taky trefím. Že bys to nezvládnul finančně, tak to se absolutně nebojím :D :D :D .

Ps: Na SZ ti posílám tel. spojení.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 led, 2010 6:56 pm

Něják mi to nabralo na obrátky :shock: .Včera jsem dělal pořezáky,dnes ráno jsem je předal zaměstnavateli a ke konci směny jsem se nestačil divit,koukám a vše dovezeno na naší dílnu ,moje nařezaná překližka,sice napříč říznuta léty :lol: :lol: :lol: ,ale to neva.Před chvíli jsem skončil demontáž starých modulů.Hned jak mi dcera vrátí foťák ,sem hodím pár fotek,ať to nevypadá ,že kecám :D

Zveřeňuju dodatečně další návrh modulu,který dostal nečekaně zelenou. :wink: značka:Včera bylo pozdě.. :D

ObrázekObrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod mlha » úte 05 led, 2010 8:07 pm

tak už zase žiješ,to su rád,že jedeš ve starých kolejích :D
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod petrh » úte 05 led, 2010 9:34 pm

mlha píše:tak už zase žiješ,to su rád,že jedeš ve starých kolejích :D

ja rovnez, bylo by mi lito, kdyby nekdo tak fajn jako ty jsi vyhorel...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 led, 2010 7:07 pm

A je tu první aktualizace.Dnes třízení,vrtání,vykružování ,vyřezávání.Viz snímky a popisky k nim.

http://milanf.rajce.net/ODRY_TREMESNA_II

Jako upoutavku s názvem ,tak to začíná.. :D

ObrázekObrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Radek » čtv 07 led, 2010 9:11 pm

Ty Brďo. A pak že kovářova kobyla chodí bosky.. :lol:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod radekkrupka » čtv 07 led, 2010 9:28 pm

Milane, ať se dílo podaří!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 led, 2010 6:18 pm

Další aktualizace,práce pokračují.Kluci díky... :?:

http://milanf.rajce.net/ODRY_TREMESNA_II

Upoutavka,komu není rady ,tomu není pomoci :D

ObrázekObrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11825
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků