žst. Pohronská Polhora
Na staré kolená som opäť prepadol kúzlu modulov a ako inak, začínam návrhom stanice. Zároveň sa vraciam k projektu domácich modulov, ktorý som svojho času realizoval podľa idei klubu Ostramo. Moja srdcovka je trať ŽSR 174 Brezno - Jesenské. Áno, je to tá, kde je aj dnes funkčná Abtova ozubnica. Už som postavil žst. Zbojská, ktorá funguje v KŽM LM aj s ďalšími modulmi bývalej domácej modulovky. Dnes to bude žst. Pohronská Polhora:
Mojou snahou je rozšíriť jej možnosti. V skutočnej žst. sú dve dopravné koľaje 1 a 2, koľaj manipulačná 3 a koľaj odstavná 4. Vymyslel som to tak, že koľaj 3 bude tiež dopravná a koľaj 4 manipulačná. Odklon od reality, ale skutočnú stanicu beriem ako námet pre stanicu modulovú. Teda takto:
Sám nie som úplne presvedčený...
Mojou snahou je rozšíriť jej možnosti. V skutočnej žst. sú dve dopravné koľaje 1 a 2, koľaj manipulačná 3 a koľaj odstavná 4. Vymyslel som to tak, že koľaj 3 bude tiež dopravná a koľaj 4 manipulačná. Odklon od reality, ale skutočnú stanicu beriem ako námet pre stanicu modulovú. Teda takto:
Sám nie som úplne presvedčený...