Vláčky v Kobylkách

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Vláčky v Kobylkách

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 10:02 am

Ahoj všichni.

Konečně jsem dostal svůj příděl místa a doménu na serveru plivnik.cz, takže můžu jít s kůží na trh. Na webu http://www.kobylky.plivnik.cz se bude průběžně rozrůstat dokumentace ze zcela amatérské stavby mého kolejiště. Stavbu jsem začal letos v březnu, nějaké fotky z dosavadního průběhu práce jsou již vystaveny a další budou průběžně přibývat, pokud se bude dařit.

Uvítám připomínky, rady, nápady i kritiku, ať už zde, nebo přímo v návštěvní knize na kobylkách. Děkuji za pozornost, omlouvám se za bezostyšné self-promo - ale znáte to, kdo se "nepochlubí", nic se nedozví. ;)
Naposledy upravil konopaslik dne ned 24 říj, 2010 9:59 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Re: TT v Kobylkách

Příspěvekod PaMi » pon 07 črc, 2008 11:13 am

konopaslik píše:Ahoj všichni.

Konečně jsem dostal svůj příděl místa a doménu na serveru plivnik.cz, takže můžu jít s kůží na trh. Na webu http://www.kobylky.plivnik.cz se bude průběžně rozrůstat dokumentace ze zcela amatérské stavby mého kolejiště. Stavbu jsem začal letos v březnu, nějaké fotky z dosavadního průběhu práce jsou již vystaveny a další budou průběžně přibývat, pokud se bude dařit.

Uvítám připomínky, rady, nápady i kritiku, ať už zde, nebo přímo v návštěvní knize na kobylkách. Děkuji za pozornost, omlouvám se za bezostyšné self-promo - ale znáte to, kdo se "nepochlubí", nic se nedozví. ;)


Já si procházel Tvůj web včera večer a ten zatopený lom bude pěkný detail na kolejišti. Co se týká vodopádu, tak tady na fóru je povídání o tmelu, který po vyzrátí se stane naprosto průhledným. možná by to byla cesta...?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 11:33 am

PaMi: Jestli myslíš "- Silikon akrylový tmel od firmy Den Braven Sealants na "Spáry mezi zdivem, rámy oken , dveří a parapetů“, (patrona 310 ml), barva transparent", tak ten jsem zaznamenal, už ho mám i v poznámkách "určitě nezapomenout při návštěvě Bauhausu". ;) Ale z tý diskuse imho nevyplývalo, že by zatuhl tak rychle, že by šla tvarovat i "svislá" voda. Na druhou stranu mne potěšilo, že se dá ve fázi tuhnutí injekční stříkačkou do tmelu vpravit bílá barva, takže pěna pod vodopádem, se kterou jsem si také lámal hlavu, bude ok. Jestli mluvíš o jiném tmelu, tak tě požádám o podrobnosti...

Lom jako takový nebude zatopený, zatopené bude to jezírko nad zastávkou, v lomu bude končit vlečka z nádraží. Každopádně lom je již leta nepoužívaný, takže se spíš jeví jako obyčejná skalní stěna. S tím, že v areálu bude stát tato stavba, ještě uvidím, jestli "funkční", nebo "opuštěná". http://www.modelovazeleznice.cz/cs/prod ... kovna-190/
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Vladimír_B » pon 07 črc, 2008 12:16 pm

konopaslik píše:Ale z tý diskuse imho nevyplývalo, že by zatuhl tak rychle, že by šla tvarovat i "svislá" voda.

Nešlo by tu část krajiny (modulu) otočit o 90°, aby svislá stěna byla vodorovně:?:
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 12:32 pm

Vladimír_B píše:
konopaslik píše:Ale z tý diskuse imho nevyplývalo, že by zatuhl tak rychle, že by šla tvarovat i "svislá" voda.

Nešlo by tu část krajiny (modulu) otočit o 90°, aby svislá stěna byla vodorovně:?:

Vidíš, to zní jako dobrý nápad. Otočit to určitě jde, pokud nevymyslíme nic lepšího, tak to tak udělám. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že hladina toho budoucího vodopádu bude rovná, maximálně lehce zvlněná, zatímco u skutečného vodopádu se o hladině ani mluvit nedá, nejvíc mi ji asociuje vosk stékající ze svíčky. Z něj bych to byl udělal, kdyby existoval nějaký transparentní, ale existence průhledného vosku si nejsem vědom.

Řešení objevil pan Bernschneider http://meine-n-welt.de/Baubericht/Segment_3/Segment_3_4/segment_3_4.html, já ovšem německy neumím a z fotek jsem pochopil jen to, že se jedná o něco od NOCHa.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » pon 07 črc, 2008 12:46 pm

nejsem si jist, ale nekde doma bych mel mit od nocha jednu publikaci v anglictine a tam toto nazyvaji nejak v duchu "vodotvorna latka nebo vodni kapky" a dokonce jsou ve knize ukazky jak delat s timto podobne kouzla...
http://www.noch.de/de/produktkatalog/artikel_detail.php?shop_artikelid=1442731&navi_Kategorie1=&navi_Kategorie2=&navi_Kategorie3=&navi_Kategorie4=
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 1:21 pm

Šťourám po netu a mám pocit, že tyhle granule (Noch water drops / vodní granule Noch) se chovají stejně jako ostatní modelovací polotovary (Aquaplastic, EZ water, ...), jen se aplikují rozehřátím a následně nalitím. Možná že kdyby se nechaly chvilku rozehřát, tak by před úplným zatuhnutím šly tvarovat... Vyzkouším, ty tři stovky co to stojí nejsou zas tak moc. A kdyžtak se to dá použít na jezero samotný.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » pon 07 črc, 2008 2:26 pm

konopaslik píše:Šťourám po netu a mám pocit, že tyhle granule (Noch water drops / vodní granule Noch) se chovají stejně jako ostatní modelovací polotovary (Aquaplastic, EZ water, ...), jen se aplikují rozehřátím a následně nalitím. Možná že kdyby se nechaly chvilku rozehřát, tak by před úplným zatuhnutím šly tvarovat... Vyzkouším, ty tři stovky co to stojí nejsou zas tak moc. A kdyžtak se to dá použít na jezero samotný.


a rozhodne dej vedet, prootze me osobne samotnyho by to taky dost zajimalo, bo v planku nejkaa ta bazinka ci potucek taky bude:)
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 2:34 pm

petrh píše:
konopaslik píše:Šťourám po netu a mám pocit, že tyhle granule (Noch water drops / vodní granule Noch) se chovají stejně jako ostatní modelovací polotovary (Aquaplastic, EZ water, ...), jen se aplikují rozehřátím a následně nalitím. Možná že kdyby se nechaly chvilku rozehřát, tak by před úplným zatuhnutím šly tvarovat... Vyzkouším, ty tři stovky co to stojí nejsou zas tak moc. A kdyžtak se to dá použít na jezero samotný.


a rozhodne dej vedet, prootze me osobne samotnyho by to taky dost zajimalo, bo v planku nejkaa ta bazinka ci potucek taky bude:)


Stopro dám.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » pon 07 črc, 2008 2:37 pm

jeste drobnost koukal jsme na web a musim uznat ze polenz se povedl dobre patinovat:)
btw. neuvazoval jsi nekdy delat treba moduritove cihlicky, ja s ena to ted doma chystama pak si mozna dam praci a postavim si cihlovou stavbu z "vlastnich cihel"
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Formy na odlévání skal

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 2:39 pm

Určitě se v blízké době (tato, max. příští výplata) chystám koupit alespoň jednu formu na odlévání skal od Nocha. Poté, co si nějaké kameny ze sádry odleju, tak už pro mne forma nebude mít význam, už proto, že by všechny kameny byly stejné. Proto mne napadlo, že pokud někdo z vás má tyto nochácké formy, mohli bychom je časem po použití povyměňovat či si je třeba jen navzájem půjčit, vydělají na tom všichni zúčastnění, každý bude mít skály různorodé. Měli byste o takovou výměnu zájem?

Jak jsem psal, zatím žádnou formu nemám a pokud se dohodnem, tak opatřím tu, kterou zatím nikdo nemá.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 2:44 pm

petrh píše:jeste drobnost koukal jsme na web a musim uznat ze polenz se povedl dobre patinovat:)
btw. neuvazoval jsi nekdy delat treba moduritove cihlicky, ja s ena to ted doma chystama pak si mozna dam praci a postavim si cihlovou stavbu z "vlastnich cihel"


Ad Polenz: děkuju. ;)

Cihličky jsem takhle neuvažoval dělat, nejsem moc trpělivej člověk (tak proč se, blboun, pouštím do modelařiny, co?) a ty kartonový na hradní věži mne stály děsně nervů. Navíc v TT by byly obyčejné cihly hrozně malé, ty hradní kameny jsou ještě tak na hraně (v originálu mají tak 0.5x0.25m, takže jsem je dělal dokonce větší, než by měly být). Zdi rýpu do styroduru dle Shimiho návodu. Zkoušel jsem natírat rozumnějšími barvami takový ty klasický lisovaný kartonový "cihlový" zdi, ale moc to nedopadlo, prolis je příliš mělký a na některých místech se ztrácí zcela...
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » pon 07 črc, 2008 2:44 pm

do kamenu se zatim nemam odvahu pustit, on uz jen zapojit pro me prestavnik a pod bude porod:), ale zena planuje, ze v keramice mi opatri mozna nejakou hmotu na silnicky a tak, no jsme zvedav, jak bych neco pouzitelneho mel, podelim se:)
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » pon 07 črc, 2008 2:46 pm

konopaslik píše:
petrh píše:jeste drobnost koukal jsme na web a musim uznat ze polenz se povedl dobre patinovat:)
btw. neuvazoval jsi nekdy delat treba moduritove cihlicky, ja s ena to ted doma chystama pak si mozna dam praci a postavim si cihlovou stavbu z "vlastnich cihel"


Ad Polenz: děkuju. ;)

Cihličky jsem takhle neuvažoval dělat, nejsem moc trpělivej člověk (tak proč se, blboun, pouštím do modelařiny, co?) a ty kartonový na hradní věži mne stály děsně nervů. Navíc v TT by byly obyčejné cihly hrozně malé, ty hradní kameny jsou ještě tak na hraně (v originálu mají tak 0.5x0.25m, takže jsem je dělal dokonce větší, než by měly být). Zdi rýpu do styroduru dle Shimiho návodu. Zkoušel jsem natírat rozumnějšími barvami takový ty klasický lisovaný kartonový "cihlový" zdi, ale moc to nedopadlo, prolis je příliš mělký a na některých místech se ztrácí zcela...


no to ja jsme taky spis nervak, ale zena slibuje, ze zurocime keramiku:D
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 2:50 pm

petrh píše:do kamenu se zatim nemam odvahu pustit, on uz jen zapojit pro me prestavnik a pod bude porod:), ale zena planuje, ze v keramice mi opatri mozna nejakou hmotu na silnicky a tak, no jsme zvedav, jak bych neco pouzitelneho mel, podelim se:)


Na to pozor, na cihličky by možná byla keramická hlína dobrá, ale co se chodníků a spol týče, známý DAS je opravdu nepřekonatelný. Když jsem se o něm dočetl na netu, tak jsem koupil první modelovací hmotu, co jsem našel (KERA-plast - hnědý) a dopadlo to katastrofálně. Druhý pokus byl s modelovací hmotou KREA (bílá), to už bylo o něco lepší. A DAS je nepřekonatelný.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků