Vláčky v Kobylkách

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Formy na odlévání skal

Příspěvekod Radek Mende » pon 07 črc, 2008 5:53 pm

konopaslik píše:Určitě se v blízké době (tato, max. příští výplata) chystám koupit alespoň jednu formu na odlévání skal od Nocha. Poté, co si nějaké kameny ze sádry odleju, tak už pro mne forma nebude mít význam, už proto, že by všechny kameny byly stejné. Proto mne napadlo, že pokud někdo z vás má tyto nochácké formy, mohli bychom je časem po použití povyměňovat či si je třeba jen navzájem půjčit, vydělají na tom všichni zúčastnění, každý bude mít skály různorodé. Měli byste o takovou výměnu zájem?

Jak jsem psal, zatím žádnou formu nemám a pokud se dohodnem, tak opatřím tu, kterou zatím nikdo nemá.

Vlastním jednu formu od Nochu a několik lukoprénových forem vlastní výroby(viz foto),
pokud budeš chtít mohu zapůjčit.
Vyfotil jsem i můj pokus s vodopádem,je vytvořen právě těmi granulemi od Nochu co se nahřejí a pak vlijí do koryta potoku.
"Proudy" vody na vodopádu jsou dodělávány tmelem od Nochu o.č.96146,ale nevím jestli je ještě v prodeji.
Granule mají tu výhodu,že podle teploty se dá vychytat správná konzistence pro tvarování,čím teplejší,tím řidčí.
A ještě po vytuhnutí se dá hmota nahřát horkovzdušnou pistolí a následně upravovat.
http://radyme.rajce.idnes.cz/vodopad_a_formy/
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Re: Formy na odlévání skal

Příspěvekod konopaslik » pon 07 črc, 2008 7:23 pm

Radek Mende píše:
konopaslik píše:Určitě se v blízké době (tato, max. příští výplata) chystám koupit alespoň jednu formu na odlévání skal od Nocha. Poté, co si nějaké kameny ze sádry odleju, tak už pro mne forma nebude mít význam, už proto, že by všechny kameny byly stejné. Proto mne napadlo, že pokud někdo z vás má tyto nochácké formy, mohli bychom je časem po použití povyměňovat či si je třeba jen navzájem půjčit, vydělají na tom všichni zúčastnění, každý bude mít skály různorodé. Měli byste o takovou výměnu zájem?

Jak jsem psal, zatím žádnou formu nemám a pokud se dohodnem, tak opatřím tu, kterou zatím nikdo nemá.

Vlastním jednu formu od Nochu a několik lukoprénových forem vlastní výroby(viz foto),
pokud budeš chtít mohu zapůjčit.
Vyfotil jsem i můj pokus s vodopádem,je vytvořen právě těmi granulemi od Nochu co se nahřejí a pak vlijí do koryta potoku.
"Proudy" vody na vodopádu jsou dodělávány tmelem od Nochu o.č.96146,ale nevím jestli je ještě v prodeji.
Granule mají tu výhodu,že podle teploty se dá vychytat správná konzistence pro tvarování,čím teplejší,tím řidčí.
A ještě po vytuhnutí se dá hmota nahřát horkovzdušnou pistolí a následně upravovat.
http://radyme.rajce.idnes.cz/vodopad_a_formy/


Tak to jsou samé skvělé zprávy, hlavně o těch granulích. Hned zítra je objednám, ať mi do pátku přijdou. Díky za dokumentaci i doporučení, vypadá to opravdu dobře. Vodní plochu ale asi budu dělat z toho tmelu, z granulí jen vodopád. Ono to vyjde levněji (ono to jezero je docela veliký a dávat dva litry jen za vodu se mi nechce), doufám, že se ve "spárách" rozumně spojí. Budu muset vyzkoušet.

Ad formy: Určitě se dohodnem, jestli máš touhu po nějaký formě, kterou nemáš, tak já ji objednám, odleju a pak povyměňujem. Ty formy zdí jsou taky moc fain, máš nějaký obrázek výsledné odlité zdi?
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 12:20 am

Hlásím aktualizaci webu. Pánové, musím vám říct, že ze stromků Model Scene jsem absolutně unešenej, slintám na ně celou cestu z Ateliéru a když jsem je zapíchal do modelu, nemůžu z nich spustit oči.

Jináč co se týče toho vodopádu, tak věc se má takto. U krále železnic mne přesvědčili, že granule od Nocha nejsou jediná věc, čím se dají dělat vodopádové čůrky, ba naopak to jde skoro vším. Na skladě byl zrovna Water Effects C1212 od Woodlandu, tak jsem ho vzal. Asi bych tak nerozvážně sám nejednal, ale ukázali mi Woodlandovský katalog, kde byl přímo návod jak proudy vody udělat včetně fotek a vypadalo to přesně tak, jak jsem chtěl. Zatím jsem tedy nevyzkoušel, aktualizace na webu se týká jiných věcí, ale až tak učiním, určitě to sem dám. Pak jsem byl ještě v Bauhausu a při té příležitosti jsem koupil transparentní neutrální silikon. Více o něm na webu.

Mimochodem, nevítě o nějakém obchodě v Praze, kde se dá stoprocentně sehnat DAS hmota?
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Re: Formy na odlévání skal

Příspěvekod Radek Mende » pát 11 črc, 2008 3:53 am

konopaslik píše: Ty formy zdí jsou taky moc fain, máš nějaký obrázek výsledné odlité zdi?

Nějaké foto je zde: http://radyme.rajce.idnes.cz/Tovarna/#album
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod petrh » pát 11 črc, 2008 5:29 am

no teda ty stromky fakt super :thumb up: ja jsme uvazoval o JTT od Litomyskeho, ale asi to prehodnotim, taky se mi libi nabidka Polaka, tak to budu muset nejak porovnat a mozna kombinovat, jen skoda, ze na webu nemaji vic fotek produktu:/
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Formy na odlévání skal

Příspěvekod petrh » pát 11 črc, 2008 5:37 am

Radek Mende píše:
konopaslik píše: Ty formy zdí jsou taky moc fain, máš nějaký obrázek výsledné odlité zdi?

Nějaké foto je zde: http://radyme.rajce.idnes.cz/Tovarna/#album

jo tak radkovi taky :thumb up: ta tovarna je super, chystam se udelat si na "hadovi" bud sklarnicku nebo cihelnicku nebo malou strojirenskou fabricku ci tak neco:) btw. predpokladam asi h0 podle toho busu nebo se mylim?
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Formy na odlévání skal

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 6:59 am

Radek Mende píše:
konopaslik píše: Ty formy zdí jsou taky moc fain, máš nějaký obrázek výsledné odlité zdi?

Nějaké foto je zde: http://radyme.rajce.idnes.cz/Tovarna/#album

To vypadá opravdu luxusně, taková zeď se bude mezi dvoukolejným portálem a kamenným mostem vyjímat.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 7:03 am

petrh píše:no teda ty stromky fakt super :thumb up: ja jsme uvazoval o JTT od Litomyskeho, ale asi to prehodnotim, taky se mi libi nabidka Polaka, tak to budu muset nejak porovnat a mozna kombinovat, jen skoda, ze na webu nemaji vic fotek produktu:/


O JTT teď slyším poprvé, ale podle toho, co je na webu pana Litomyského to nevypadá zle, tedy ty luxusní varianty. Chtělo by to vidět naživo. I u těch stromu Model scene jsem rád, že jsem si je v Ateliéru nejprve prohlídnul a neobjednával je přes net.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » pát 11 črc, 2008 8:20 am

konopaslik píše:
petrh píše:no teda ty stromky fakt super :thumb up: ja jsme uvazoval o JTT od Litomyskeho, ale asi to prehodnotim, taky se mi libi nabidka Polaka, tak to budu muset nejak porovnat a mozna kombinovat, jen skoda, ze na webu nemaji vic fotek produktu:/


O JTT teď slyším poprvé, ale podle toho, co je na webu pana Litomyského to nevypadá zle, tedy ty luxusní varianty. Chtělo by to vidět naživo. I u těch stromu Model scene jsem rád, že jsem si je v Ateliéru nejprve prohlídnul a neobjednával je přes net.


no to ej to co mi trosku u Lit. vadi, zatim jsem se proste na burzu nedostal a s mistem doma bojuji na ukor zoo:/ na eshopech mam rad objednavat to co jsme uz videl, ale do atelieru se taky postupne chystam, jen jeste presne netusim, co to bude, respektive za co:-D
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » pát 11 črc, 2008 8:22 am

konopaslik píše:Mimochodem, nevítě o nějakém obchodě v Praze, kde se dá stoprocentně sehnat DAS hmota?


http://www.donaoffice.cz/modelovaci-hmo ... -9211.html
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 8:58 am

petrh píše:
konopaslik píše:Mimochodem, nevítě o nějakém obchodě v Praze, kde se dá stoprocentně sehnat DAS hmota?


http://www.donaoffice.cz/modelovaci-hmo ... -9211.html


Děkuji za pokus o pomoc, ale myslel jsem opravdu kamennou prodejnu, nejlépe takovou, do které někdo chodíte nakupovat DAS a máte ověřeno, že se tam vždy najde. Toto je jen eshop. Navíc to co je na příslušném obrázku není DAS, ale Krea a ta není tak dobrá. Mimoto cena za kilo 118 kč neni žádnej zázrak, na jiných eshopech se ná půlkilové balení sehnat za 40 korun. Při návštěvě kamenného obchodu samozřejmě počítám s vyšší cenou, ale tutoc je v Holešovicích jen kancelář, nikoliv prodejna.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 9:07 am

petrh píše:
konopaslik píše:
petrh píše:no teda ty stromky fakt super :thumb up: ja jsme uvazoval o JTT od Litomyskeho, ale asi to prehodnotim, taky se mi libi nabidka Polaka, tak to budu muset nejak porovnat a mozna kombinovat, jen skoda, ze na webu nemaji vic fotek produktu:/


O JTT teď slyším poprvé, ale podle toho, co je na webu pana Litomyského to nevypadá zle, tedy ty luxusní varianty. Chtělo by to vidět naživo. I u těch stromu Model scene jsem rád, že jsem si je v Ateliéru nejprve prohlídnul a neobjednával je přes net.


no to ej to co mi trosku u Lit. vadi, zatim jsem se proste na burzu nedostal a s mistem doma bojuji na ukor zoo:/ na eshopech mam rad objednavat to co jsme uz videl, ale do atelieru se taky postupne chystam, jen jeste presne netusim, co to bude, respektive za co:-D


To já si udělal pro jistotu předem seznam věcí, co chci. Ostatně byl zvěřejněnej i na kobylkách. Příště už budu objednávat přes eshop, tentokrát jsem si to chtěl prohlédnout a probrat s panem Daleckým i nějaké podrobnosti ohledně materiálů na vodu. Nakonec jsem se ještě předtím stavil U Krále železnic a probral jsem to tam. ;)
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod konopaslik » pát 11 črc, 2008 3:16 pm

konopaslik píše:Mimochodem, nevítě o nějakém obchodě v Praze, kde se dá stoprocentně sehnat DAS hmota?


Tak nakonec jsem sehnal DASku na Letné v papírnictví Zelenková http://www.papirnictvizelenkova.cz/, za lidovou cenu 55,- Kč / 1/2kg. Vzal jsem osm balíčků a ještě jim plná krabice zbyla, na otázku, zda mívají pravidelně, jsem dostal odpověď, že vesměs vždycky ano, výjimečně se stane, že dojde. Takže kdyby nějaký pražák sháněl a nemohl sehnat (jako se to párkrát stalo mně), tak tady by to neměl být problém. Doporučuju předem telefonicky ověřit, já jsem taky zavolal a vyplatilo se.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Aktualizace

Příspěvekod konopaslik » ned 13 črc, 2008 10:49 pm

Měl jsem o víkendu celkem dost času, takže hlásím další aktualizaci, tentokráte poněkud obsáhlejší.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Re: Aktualizace

Příspěvekod petrh » pon 14 črc, 2008 5:33 am

konopaslik píše:Měl jsem o víkendu celkem dost času, takže hlásím další aktualizaci, tentokráte poněkud obsáhlejší.


vis ja nejsem zavistivej clovek, jo, ale kdyz ma nejaky modelar cas a docela slusne zazemi, tak to je proste skoro bozska kombinace, jak rikam, nejsem zavistivec, ale zavidim...
btw. aktualizace se mi velmi libila:) nejvic ta vez;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků