Nádražíčko

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nádražíčko

Příspěvekod jafobe » sob 16 led, 2021 8:53 pm

milan ferdián píše: Třetí snímek doufám nezůstane ohledně hnacích vozidlech, jen sen, ale realitou.
-m-

V zemi vycházejícího slunce i na to mají občas odpověď...

Obrázek
https://www.1999.co.jp/eng/10079816
Není to sice ta správná lokomotiva, ale rozměrově vcelku podobná, takže ve výsledku je to proveditelné, a s ohledem na to že bude na normálním rozchodu, tak by to šlo patrně vyřešit i nějakou překopávkou standartního pojezdu od KATO... na jeden se taky chystám, takže ho mám k ruce na studování. Jen nevím jestli by se tam nacpala ještě i digitalizace. :roll:
Na to kdyžtak na to kouknu až schrastím nějaký vhodný typový výkres ;)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 694
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod JanoH0e » sob 16 led, 2021 9:32 pm

Lokomotívy, ako skriňové, tak kapotové by možno šli urobiť aj na pojazdy Halling. Kapotová ma rozvor 3 m, skriňové 3,3 m. Halling udáva rozvor 23 mm. Robí síce aj 21,7, ale ten sa do kapotovej nehodí.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 led, 2021 3:53 pm

...i vyhnání dočasně z ráje rýsovacího prkna, musely oba, kreslič a dívenka, ke klimkovickým na zem. Byl už nejvyšší čas i práci fyzickou a manuální vyzkoušet. :cry: :D
-m-
Přílohy
014.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » pon 18 led, 2021 6:03 pm

...první vyměřování. Krásně půjde napojit pivovar :D . Vyzkouším si konečně tzv. zkrácené zhlaví matečné koleje.
-m-
Přílohy
015 DF.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod Dusan » pon 18 led, 2021 8:19 pm

Milane, sleduji a přeji, aby se Ti povedlo tento projekt dotáhnout do konce jak si přeješ. Mimochodem moc zajímavá stanice a pěkná.
Ať se daří :)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Nádražíčko

Příspěvekod Sandy » úte 19 led, 2021 9:22 am

Jeden technický dotaz.
Jak dosáhnete toho, že čela dvou modulů k sobě přesně přiléhají. U projektu minimodulů jsem zkoušel všechno možné: plechové úhelníky, hranoly, pravoúhlou "šablonu" ze staré poličky, čela dvou modulů při montáži stažené svěrkami k sobě a stejně ve finále se mi čela po sešroubování rozbíhají.... :oops: ,
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 led, 2021 9:47 am

Dusan píše:Milane, sleduji a přeji, aby se Ti povedlo tento projekt dotáhnout do konce jak si přeješ. Mimochodem moc zajímavá stanice a pěkná.
Ať se daří :)

Dušane děkuji, však tvoje Kameničky patří ke špičkovým stavbám kolejiště a z mé strany poděkování, jak jde nakreslený projekt přeměnit ve špičkovou realitu.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 led, 2021 9:59 am

Sandy píše:Jeden technický dotaz.
Jak dosáhnete toho, že čela dvou modulů k sobě přesně přiléhají. U projektu minimodulů jsem zkoušel všechno možné: plechové úhelníky, hranoly, pravoúhlou "šablonu" ze staré poličky, čela dvou modulů při montáži stažené svěrkami k sobě a stejně ve finále se mi čela po sešroubování rozbíhají.... :oops: ,

Sandy, ty dva díly byly původně dva samostatné moduly. Původní rozhraní jsem odstranil a zhotovil nové. Aby mi nové rozhraní/čela přesně sedly, potřeboval jsem k tomu středící čepy. S upevněním čepů jsem si musel pohrát. Velká výhoda je, že čepy jsem upevňoval na samostatných čelech, které jsem stáhl svěrkami, aby mi lícovaly hrany čel. Potom jsem samostatně upevnil nové čela na původních dílech. Při spojení obou hotových dílech jsem jen zkontroloval svoji práci. Máš zde i fota.
1. nová překližka pro nové rozhraní/čela + středící čepy
2. středící čepy v akci
3. viditelný pohled na spoj obou dílů, sedí perfektně
-m-
Přílohy
010.JPG
017.JPG
016.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 led, 2021 10:07 am

Na klimkovické trati jezdily zpočátku parní lokomotivy, po zatrolejování a přejití pod společnost elektrické vozy.
-m-
Přílohy
Klimkovice v dobách parního provozu.jpg
Klimkovice v dobách parního provozu 2.jpg
Klimkovice zahájení elektrifikovaného provozu.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod mlha » úte 19 led, 2021 11:20 am

milan ferdián píše:...první vyměřování. Krásně půjde napojit pivovar :D . Vyzkouším si konečně tzv. zkrácené zhlaví matečné koleje.
-m-

Máš moc hustý pražcový rošt na H0e
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Nádražíčko

Příspěvekod JanoH0e » úte 19 led, 2021 11:43 am

:lol:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 led, 2021 3:39 pm

veteran píše:Ahoj
Já Ti nevím Milane .Při té velikosti . :wink:
Zase jsi vybral špatnou velikost 1:160 :lol:
Já nevím vy N-káři fšichni nosíte brýle velikosti malé lupy a přesto se tlačíte do takové pídí práce.
Jináč držím palce a budu sledovat postupy.Těším se.
Ahoj
Honza G

Honzo dík, chtěl jsem přejít na moduly v Zetku, ale odradili mě ty ceny za lokomotivy, ani ne tak silné dioptrie :mrgreen: :wink: . Sleduji pozorně tvé vlákno. Uvidíme jak to letos s námi bude.
mlha píše:
milan ferdián píše:...první vyměřování. Krásně půjde napojit pivovar :D . Vyzkouším si konečně tzv. zkrácené zhlaví matečné koleje.
-m-

Máš moc hustý pražcový rošt na H0e

Ouzka do Klimkovice :?: :roll: :D Není hustý, akorát na H0e. Výhybky používáš stejné na svoji nedokončenou ouzkou :lol: .
JanoH0e píše: :lol:

Vtipálku, smích co, přejde :mrgreen: :wink: .
-m-
Přílohy
Klimkovice plánek II.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod workous » úte 19 led, 2021 6:04 pm

Sandy píše:Jeden technický dotaz.
Jak dosáhnete toho, že čela dvou modulů k sobě přesně přiléhají. U projektu minimodulů jsem zkoušel všechno možné: plechové úhelníky, hranoly, pravoúhlou "šablonu" ze staré poličky, čela dvou modulů při montáži stažené svěrkami k sobě a stejně ve finále se mi čela po sešroubování rozbíhají.... :oops: ,


Ahoj, pokud máš vše řezané na kolmo musí to klapnout....stahoval jsem k sobě čela jako Milan a sedělo mi to vždy.

P.S. Milane držím palce krásný projekt....je dobře, že konečně stavíš pořád nám maluješ ty parády a sám nemáš na modelování čas.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 led, 2021 10:32 am

workous píše:
P.S. Milane držím palce krásný projekt....je dobře, že konečně stavíš pořád nám maluješ ty parády a sám nemáš na modelování čas.

Děkuji, trochu jiné rozptýlení, než věčné sezení u prkna :mrgreen: :wink: .

hank píše:A kdo to jako já samou zvědavostí nemůže vydržet a chce vědět, jak to nakonec dopadne, může se podívat sem:
https://kis.mesto-klimkovice.cz/turisti ... 0_456.html

Budeš taky elektrifikovat?

Po zkontrolování, co mám vůbec k dispozici pro zatrolejování, ANO s jedním rozdílem. Kde elektrické lokomotivy remízo-
valy, zda na kyjovické místní dráze, nemám potvrzeno, ale tuto možnost nevylučuji. Tak svoji remízu, oproti realitě dám pod dráty a tam budou elektrické lokomotivy deponované.
-m-

1.foto
Pro představu jak vypadalo kyjovické lokomotivní depo ve Svinově. Vzadu napravo mezi lokomotivní remízou kyjovické dráhy a budovou válcoven, jde vidět zděná stavba stanice Svinov z Klimkovic.Trať nalevo je spojovací mezi oběma místními dráhami.
2.foto
Po spojce vyjíždí nákladní vlak na kyjovickou trať.
Přílohy
10. Nádr. Svinov kyjovické depo DF.jpg
Svinov.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nádražíčko

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 20 led, 2021 11:33 am

Tohle vypadá parádně a těším se na další pokračování :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník