žst. Kvítečkov

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 úno, 2021 7:35 am

MartinK píše:Ahoj,
plánek je zde
https://mk-zababov.rajce.idnes.cz/Kviteckov_Stavba_Historie/1465005020.
Pokud by jsi chtel DWG, napiš.

Martine a jak to vypadá s Frýdkem-Místkem :?: . Ta už je o dost prostorově větší než Kvítečkov. Realizace asi padla :?: :wink:
Vratimov se blíží do finále, takže představa, Ostrava střed, Jardovo mimoúrovňové křížení, Vratimov, Frýdek-Místek :wink: .
-m-

edit
Teď jsem spatřil další projekt :shock: :shock: :shock: , který se začal realizovat. Projekt leží na trati 323 :o .M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11847
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod Mcx » ned 07 úno, 2021 8:08 am

milan ferdián píše:Vratimov se blíží do finále

Opravdu Milane?
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2621
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 úno, 2021 8:11 am

Mcx píše:
milan ferdián píše:Vratimov se blíží do finále

Opravdu Milane?

Podle fotek, ano. Doba dřevěná. Do Kunčic nemohu teď jezdit, ale dle toho co vidím :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11847
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod Dašek » ned 07 úno, 2021 9:36 am

Milane ,jsou pouze položené koleje.Už dlouho.Nastala pro mne nejhorší část,elektronika.No musím se toho chytit.
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 úno, 2021 9:41 am

Dašek píše:Milane ,jsou pouze položené koleje.Už dlouho.Nastala pro mne nejhorší část,elektronika.No musím se toho chytit.

Aha, tak to jsem nevěděl. Když jsem viděl, že jste se chytli tří projektů "ve výstavbě", tak jsem se domníval, že Vratimov už je elektronicky dokončen. Mcx/Milane, sorry :wink: . Tady jde vidět moje dlouhodobá nepřítomnost. :oops:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11847
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod MartinK » ned 07 úno, 2021 10:20 am

Ahoj Milane,
milan ferdián píše:Martine a jak to vypadá s Frýdkem-Místkem :?: . Ta už je o dost prostorově větší než Kvítečkov. Realizace asi padla :?: :wink:


Frýdek je pořád v plánu. Ale na příští pětiletku, tedy tak první projekt v důchodu. Nejdříve musí byt hotový Kvítečkov a řada dalších věcí.
Ahoj,
Martin K. H0, ep. II, III a IV
https://sites.google.com/site/spolekzababov/home
Uživatelský avatar
MartinK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 24 lis, 2013 10:08 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm a Kvítečkov

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod Mcx » ned 07 úno, 2021 10:22 am

MartinK píše:tedy tak první projekt v důchodu

Velké plány Martine, z důchodcovské zkušenosti mohu říci, že toho sice stihneš více, ale ubývá sil a rychlost s jakou to děláš :D a Frýdek to je obr stanice.
Frydek.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2621
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod zdeno » ned 07 úno, 2021 10:36 am

Mcx píše:
MartinK píše:tedy tak první projekt v důchodu

Velké plány Martine, z důchodcovské zkušenosti mohu říci, že toho sice stihneš více, ale ubývá sil a rychlost s jakou to děláš :D

Presne tak, ja jsem v duchodu 8 rok a delam toho cim dal menej. Dokonce odmitam objednavky.
To bylo planu, co vsechno budu v duchodu delat a pritom delam min, nez kdyz jsem pracoval.
Zacinaji se mi klepat ruky a oci su uz davno ... tam.
Tech 67 roku je setsakra poznat.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3036
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod Mcx » ned 07 úno, 2021 10:40 am

Ještě doplnění k Frýdku - pěkný pohled na celou stanici. Mám na ni pěkné vzpomínky - v roce 1980 jsem jako velitel pokladače pokládal staniční kolej č. 2, úkol jsem si vyměnil s jedním rotmistrem a za úspěch při pokládce ( zkrácení doby výluky, ona je totiž přerušena angličanem, takže se muselo dvakrát zařezávat na míru) jsem dostal opušťák z vojny :D
Na té kusé koleji u nakládací plochy vlevo jsme měli park techniky a odstavené pokladače.
JInak je zde krásně vidět ten odklon mateční koleje po použití výhybky 4 + 2 stupně.
Frydek_1.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2621
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 úno, 2021 10:57 am

zdeno píše:
Mcx píše:
MartinK píše:tedy tak první projekt v důchodu

Velké plány Martine, z důchodcovské zkušenosti mohu říci, že toho sice stihneš více, ale ubývá sil a rychlost s jakou to děláš :D

Presne tak, ja jsem v duchodu 8 rok a delam toho cim dal menej. Dokonce odmitam objednavky.
To bylo planu, co vsechno budu v duchodu delat a pritom delam min, nez kdyz jsem pracoval.
Zacinaji se mi klepat ruky a oci su uz davno ... tam.
Tech 67 roku je setsakra poznat.

Pánové, plně se k vám připojují. Najednou máte na chvíli hodně volného času, ale postupem doby zjistíte, že nezvládáte ani to, co jste stihli, když jste chodili do práce. Začátek je nenápadný a to změna v ranním vstávání a pak už to jede :lol: . Mohu říct, že teď absolutně nic nestíhám a nevím čím to je :?: Že by strávený čas nad vašimi vlákny :?: :lol: :wink:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11847
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod zaplef » ned 07 úno, 2021 11:22 am

MCX: docela mě překvapuje, že ve Frýdku byl už v roce 1956 (pokud sem četl správně) odklon osy hlavní koleje kvuli nástupišti.

Matiční kolej jsem snad viděl na Smíchově skoro v celé délce jakoby v oblouku směřující vně. Snad se nepletu. Nicméně v modelu jsem to viděl v Podbabě na posázavském kolejišti. Působilo to efektivně.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod MartinK » ned 07 úno, 2021 11:39 am

Ahoj Milane,
Frýdek je velká stanice, ale ne obrovská. Velikostí je srovnatelná (nebo i trochu menší) s řadou velkých stanic ve FREMO, které jak víš, mám velmi rád. Velká stanice je můj sen.
Zatím věřím, že na ni budou síly i prostředky. I když už také úbytek sil s věkem pociťuji a práce na modelech mi nejde tak rychle jako dříve.
Diky za moc pěknou fotku.
Dost už dnes psaní. Jdu dělat na Kvítečkově.
Ahoj,
Martin K. H0, ep. II, III a IV
https://sites.google.com/site/spolekzababov/home
Uživatelský avatar
MartinK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 24 lis, 2013 10:08 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm a Kvítečkov

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod Mcx » ned 07 úno, 2021 11:49 am

Martine, to já vím, že tě ty velké stanice baví. Ale výstavba takové stanice je o počtu modelářských hodin, které je nutno na ni vynaložit. A je otázkou zda již taková stanice není vhodnější pro skupinu modelářů, přece jen počtem lidí se zvyšuje počet hodin odpracovaných. Ale to je na úvaze každého.
zaplef píše:že ve Frýdku byl už v roce 1956 (pokud sem četl správně) odklon osy hlavní koleje kvuli nástupišti

No já myslím, že je asi o dost staršího data, ale historické místní detaily neznám.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2621
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod MartinK » ned 07 úno, 2021 12:09 pm

Ahoj,
Ještě další fotky „Y“ výhybek v Kvítečkově.
Zde podobná situace jako ve Frýdku. Za první výhybkou angličan a za ním oboustranná výhybka.
Obrázek
A zde Ypsilonka k remíze (starší obrázek z doby před rozšířením).
Obrázek
Ahoj,
Martin K. H0, ep. II, III a IV
https://sites.google.com/site/spolekzababov/home
Uživatelský avatar
MartinK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 24 lis, 2013 10:08 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm a Kvítečkov

Re: žst. Kvítečkov

Příspěvekod zaplef » ned 07 úno, 2021 1:15 pm

MartinK píše:Ahoj,
Ještě další fotky „Y“ výhybek v Kvítečkově.
Zde podobná situace jako ve Frýdku. Za první výhybkou angličan a za ním oboustranná výhybka.

Zde je trochu jiná situace. Dalo by se říct, že toto jsou ukázky krátké matiční koleje s první a zároveň poslední výhybkou. Ale jak na matiční kolej s více výhybka a třeba i s ukončením do odvratné výhybky z továrních výhybek?
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mako65 a 5 návštevníků