Štíty - Schildberg ep. III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod kokr » stř 26 srp, 2020 7:44 pm

Kritika nevadí, proto to sem dávám. Štěrk a postup jsem se snažil převzít dle klubu Ostramo Použitý štěrk od Poláka, směs znělec + rezavý objednal jsem v měřítku HO. Asi ještě objednám nějaký jemný a prosypu pro zjemnění. Děkuji za postřeh. Netěším se na ty výhybky, protože tam to bude hodně náročné. Až dodělám zakrytování tak se pustím do detailů.
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Mcx » čtv 27 srp, 2020 11:21 am

No, pokud to nemá být druhá epocha, tak je to ok, místo jemnějšího štěrku to spíše pak potřebuje trochu toho nepořádku - tj. hlíny..... který je nutno dosypat.
Díval jsem se, že to jsou výhybky PECO - zde pozor na klouby jazyků, jde přes ně napájení jazyků. Jak nacucnou zakapávací tekutinu - ředěný Sportakryl může dojít ke ztrátě elektrického porpojení. U Lipové jsem to řešil na několika výhybkách.
Ještě poznámka - štěrk je zbytečně daleko za hlavy pražců, tam musí být "stezka" mezi kolejemi, ať již vysypaná jemným prachem ze štěrku, smíchaná s trochou jemné hlíny nebo jen hlína, lépe to vapdá, když se to ještě za vlhka vhodným předmětem utlačí - je to rovnější a "hladší" jak ve skutečnosti. A hlavně musí být v úrovni horní hrany pražců, protože štěrkové lože ve stanici není vyvýšeno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod kokr » stř 20 led, 2021 12:29 am

Povedlo se mi dokončit hrubý terén a udělal jsem si pro představu hmotové modely staveb. Bohužel se nemohu dopátrat k podkladům dřevěné kůlny na konci volné skládky a taky bývalé noclehárny u výtopny u uhlí. Prosím případně o podklady. Bohužel mi firma Polák stále nedodala materiál na dokončení stěrkování, tak čekám jak to dopadne zjemění hrubého štěrku. Moduly jsme nasvítil LED páskem RGBW + TCC a udělal ochranou konstrukci proti prachu.
Přílohy
20210101_221829_resized.jpg
dřevěná kůlna bez podkladů
20210101_221819_resized.jpg
pohled do stanice
20210101_221730_resized.jpg
celkový pohled
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod cipisekmp » stř 20 led, 2021 6:43 pm

Asi s krizkem po funuse, ale pokud je to PECO jak pise Milan Cernohorsky, tak si dovolim upravu. Sam tem kvedlacim kontaktum neverim.
http://kzmslovacko.cz/index.php/jak-na/204-uprava-vyhybek-peco
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků