Štíty - Schildberg ep. III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Mcx » sob 29 úno, 2020 8:03 am

Jen bych chtěl upozornit, že se jedná o velikost H0 a tak názory jiných velikostí.... no, nejsou zde zcela to pravé ořechové :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod HonzaM » sob 29 úno, 2020 8:21 am

Já jsem vycházel se situace u velikosti N, ale domnívám se, že v tom rozdíly nebudou. Obsluhující personál je u všech modelových velikostí stejný a není důvod proč by se výška layoutu měla lišit.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4083
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Morris Zapp » sob 29 úno, 2020 2:53 pm

Mcx píše:Jen bych chtěl upozornit, že se jedná o velikost H0 a tak názory jiných velikostí.... no, nejsou zde zcela to pravé ořechové :D
Aha. Jenom si teď nejsem jist, zda v H0 z fyzikálních důvodů nelze zaměňovat nohy podle potřebné výšky modulu, nebo zda se v H0 nepodlézá :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod kokr » sob 29 úno, 2020 7:45 pm

z toho všeho jsem si odvodil, že výstavy jsou opravdu 1300mm od podlahy. Tedy asi i kolektiv v Chrudimi má výšku stejnou. http://www.zmchrudim.cz/wp-content/gall ... B_9881.JPG
Budu to muset celé nějak zvednou.
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Mcx » ned 01 bře, 2020 10:51 am

Morris Zapp píše:Jenom si teď nejsem jist, zda v H0 z fyzikálních důvodů nelze zaměňovat nohy podle potřebné výšky modulu, nebo zda se v H0 nepodlézá

Ne, jen spojovat moduly H0 s TT či N je poněkud.... :lol:
kokr píše:z toho všeho jsem si odvodil, že výstavy jsou opravdu 1300mm od podlahy

Ne, výstavy - myšleno výstavy pro veřejnost jsou spíše ve výšce 900 nebo 1000 - protože děti na 1300 mm nevidí. Ale modulová setkání (která nejsou primárně pro vřejnost) jsou ve výšce 1300 mm - protože vrtulníkový pohled na modely není pro dospělého nic moc.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod teleke z tölökö » ned 01 bře, 2020 3:21 pm

Mcx píše:spojovat moduly H0 s TT či N je poněkud.... :lol:

Ovšem, nedávno přišel Tóna Hluchoněmec s informací, že modul s rozhraním N na jedné straně a TT na straně druhé už se projektuje.
Uživatelský avatar
teleke z tölökö
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01 lis, 2016 8:29 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Brejla » ned 01 bře, 2020 4:23 pm

teleke z tölökö píše:
Mcx píše:spojovat moduly H0 s TT či N je poněkud.... :lol:

Ovšem, nedávno přišel Tóna Hluchoněmec s informací, že modul s rozhraním N na jedné straně a TT na straně druhé už se projektuje.

Vozidla budou Talgo nebo taky vlastní projekt? :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Morris Zapp » ned 01 bře, 2020 5:30 pm

Pokud je mi známo, jedná se o zcela vážně míněný projekt, který má zprostředkovávat přechod nákladní zátěže mezi N a TT (ano, vím, že to jde i bez toho - ale kdybychom uvažovali důsledně tímhle směrem, nakonec skončíme úplně bez modulů u kartiček s oběhy vozidel, přehazovaných ze škatulky do škatulky, jak popisuje guru železničního modelářství pan Zuska v jednom ze svých sešitů...).

Ale to už jsme od toho Šilperka utekli dost daleko. Takže zpět: popsal jsem nějaké řešení stavu, kdy mám modul a potřebuju ho při různých příležitostech provozovat na různých výškách. Jestli je překážkou to, že moje řešení je v TT, kdežto tazatel to má v hánulce, tak to se omlouvám, nechtěl jsem rušit - nevěděl jsem, že mechanická řešení nohou apod. nelze přenášet mezi měřítky...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Mcx » ned 01 bře, 2020 8:07 pm

Morris Zapp píše:Takže zpět: popsal jsem nějaké řešení stavu, kdy mám modul a potřebuju ho při různých příležitostech provozovat na různých výškách. Jestli je překážkou to, že moje řešení je v TT,

Ale když se podívám výše, tak dotaz zněl:
kokr píše:chtěl jsem se zeptat v jaké výšky od podlahy máte temeno kolejnice doma na modulech

A tento dotaz je vázaný na modelovou velikost... tož tak.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Morris Zapp » pon 02 bře, 2020 8:16 am

Ano; jenomže já jsem odpovídal na hned potom se rozvinuvší debatu o tom, jak technicky řešit používání modulu na dvou různých výškách. Nemusím sem tu debatu znovu kopírovat, nepotřebuješ důkaz, že ne..?

Ať se rozhodne majitel Šilperka, jestli chce mít možnost různých výšek, a pokud ano, jestli použije naše řešení, nebo třeba vymyslí nějaké úplně jiné. Ale fakt mi nepřijde, že by řešení různých provozních výšek bylo v hánulce tak moc odlišné, než v jiných měřítcích.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod kokr » pon 11 kvě, 2020 10:06 pm

Tak jsme se zatím výšku modulů rozhodl neřešit a nechám je stát na komodách, které mam. Tedy cca 1100mm nad podlahou TK(temeno kolejnice). Rozhodl jsme se, že ale musím celý model ochránit před dětmi a prachem. Popíši později až budu mít tuto část více rozpracovanou a né jen výkresy. Povedlo se mi, ale dokončit nejhrubší terén a naznačit krajinný reliéf na bocích modulu. Přikládám fotky. Čím se ale teď trápím, je telegrafní rozvod a elektrické rozvody drážního osvětlení. Nepovedlo se mi nikde dohledat, kdy bylo po válce připojeno nádraží, ale chci si ho večer rozsvítit. Nemáte nějaké podklady na nějaké pravidla rozvodů tel. vedení?
Přílohy
2020_05_12_modely Stity schéma telegraf.JPG
P5096310.JPG
pohled do stanice od města
P5096308.JPG
pohled přes výtopnu
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod kokr » úte 25 srp, 2020 10:28 pm

Tak další drobný pokrok, povedlo se mi zaštěrkovat na hrubo koleje.Vše zatím sjízdné, ale ještě mě čekají výhybky. Tápu v elektrických rozvodech telegrafu soupů a napájení drážních světel. Připravuji nějaké zakrytování a nasvícení modulů, ale to až příště.
Přílohy
štěrkování_prezentace_2.jpg
detail
štěrkování_prezentace.jpg
zatím na hrubo
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod Morris Zapp » stř 26 srp, 2020 6:45 am

Nechci bejt hnusnej, ale nemá ten štěrk nějak opticky moc velké zrno?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod hank » stř 26 srp, 2020 7:30 am

Morris Zapp píše:Nechci bejt hnusnej, ale nemá ten štěrk nějak opticky moc velké zrno?


Štěrk do kolejového lože je podle normy frakce 32 - 64 mm. Za starých časů se zvlášť na lokálkách do kolejí dávalo kdeco, ale určitě by to nemělo být hrubší, když už, tak jemnější, a nanejvýš do začátku epochy III. Takže v H0 0,37 - 0,74 mm, v TT 0,27 - 0,54 mm, v N 0,2 - 0,4 mm.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Štíty - Schildberg ep. III

Příspěvekod JaroHo » stř 26 srp, 2020 11:51 am

pěkná práce :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků