modulová stanička

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

modulová stanička

Příspěvekod alexander » pon 25 úno, 2008 7:52 pm

Vymyslel som si koncovú stanicu modulového koľajiska.
Uvítam pripomienky, návrhy, kritiku a samozrejme nezaškodí aj pochvala...
Ďakujem!

http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky/#stanicka.jpg
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 25 úno, 2008 7:54 pm

hezká, ale nepochopím, proč se všude cpe točna :?: :?: :?: :?: :?:
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: modulová stanička

Příspěvekod Jarda H. » pon 25 úno, 2008 8:17 pm

alexander píše:http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky/#stanicka.jpg


Vcelku vydařená stanice, místo točny bych tam ale viděl jedno nebo spíše dvoumístnou remízu, případně ještě s kusou kolejí vedle remízy :!: :?: Nejsem odborník ani ze železniční branže, ale točna mi do takové malé koncové staničky nějak nesedí. Točnu bych viděl spíše ve větším depu, opravnách apod.
No počkej co na to místní odborníci zde ve fóru :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: modulová stanička

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 úno, 2008 8:38 pm

Jarda H. píše:
alexander píše:http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky/#stanicka.jpg


Vcelku vydařená stanice, místo točny bych tam ale viděl jedno nebo spíše dvoumístnou remízu, případně ještě s kusou kolejí vedle remízy :!: :?: Nejsem odborník ani ze železniční branže, ale točna mi do takové malé koncové staničky nějak nesedí. Točnu bych viděl spíše ve větším depu, opravnách apod.


Moje slova Jardo .U JBr to byla výjimka a zde šlo o minikolejištatko,protože už tu točnu z CD postavil.Máš málo místa pro uhelnou skládku,výhybku na přední koleji posuň doleva do celkového zhlaví a uprav si napojení remízy na zhlaví.Lepší ji by bylo dole vpravo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 25 úno, 2008 8:56 pm

Ahoj, no je to dost krátký, to bude v N-ku?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod alexander » pon 25 úno, 2008 10:14 pm

O.K.
Pridal som variantu bez točne a posunul výhybku. Hneď za symetrickou výhybkou by malo byť malé zauhľovanie.
Ide o modulovku v H0, vložený 30 cm diel môže byť samozrejme dlhší.

http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky1/
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 25 úno, 2008 11:17 pm

To už je mnohem lepší a reálnější. Začíná se mi to líbit. :-) Ale ten vložený díl bych doporučil alespoň 1 metr. Když už to stavíte na modulu, proč dělat kompromisy typické pro deskové kolejiště... :-)
Optimální by byla délka všech tří dílů úplně stejná, půjde to pak dát do jedné přepravní bedny.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Houmr » úte 26 úno, 2008 8:15 am

Přesně jak píše Dan a pak by to byla parádička.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod alexander » úte 26 úno, 2008 3:03 pm

Ďakujem páni, pomaličky sa to rysuje.
Pridal som ešte jeden návrh. Jednoducho zbrojeniu naftou podľa Houmra sa nedá odolať!

http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky3/

Tiež by ma zaujímalo, či má na začiatku stanice zmysel stavadlo, alebo by bolo ovládanie výhybiek a odjazd. návestidla realizované skôr z výpravnej budovy....
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod alexander » úte 26 úno, 2008 3:07 pm

Ešte dodám, že ten vložený 30 cm modul je zatiaľ "paneláková" nutnosť. Rád by som ho do budúcna doplnil ešte 90 cm dielom.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod marwin » úte 26 úno, 2008 3:40 pm

alexander píše:Ďakujem páni, pomaličky sa to rysuje.
Pridal som ešte jeden návrh. Jednoducho zbrojeniu naftou podľa Houmra sa nedá odolať!

http://oalexander.rajce.idnes.cz/obrazky3/

Tiež by ma zaujímalo, či má na začiatku stanice zmysel stavadlo, alebo by bolo ovládanie výhybiek a odjazd. návestidla realizované skôr z výpravnej budovy....


hezky se ti to zacina rysovat. Tadle stanicka by byla hazena na ruku => stavedlo rozhodne ne, byla by tam jen mala bouda pro babu vyhybkarku:) Odjezdove navestidlo bude obsluhovat vypravci z vypravny.

BTW: pokud budes modelovat 2.epochu, tak by sis tam klidne tocnu soupnout mohl, ale nejakou s kratkym mostem jen na 354.1. Pozdeji se tyto male tocny rusili, pac postradaly smysl.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » úte 26 úno, 2008 7:59 pm

marwin píše:[BTW: pokud budes modelovat 2.epochu, tak by sis tam klidne tocnu soupnout mohl, ale nejakou s kratkym mostem jen na 354.1. Pozdeji se tyto male tocny rusili, pac postradaly smysl.



Myslím, že se obejde bez točny (ne proto, že se mi "nelíbí" :lol: v této stanici), ale proto že nemodeluje 2.epochu - viz zauhlování na koleji před remízou i zbrojení motorovou naftou - takže zřejmě přelom 3. a 4. epochy (pokud mně neklame paměť :?: )

V každém případě ta další verze kolejí ve stanici vypadá lépe než varianta č. 1 :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod marwin » stř 27 úno, 2008 12:23 pm

Jarda H. píše:
marwin píše:[BTW: pokud budes modelovat 2.epochu, tak by sis tam klidne tocnu soupnout mohl, ale nejakou s kratkym mostem jen na 354.1. Pozdeji se tyto male tocny rusili, pac postradaly smysl.



Myslím, že se obejde bez točny (ne proto, že se mi "nelíbí" :lol: v této stanici), ale proto že nemodeluje 2.epochu - viz zauhlování na koleji před remízou i zbrojení motorovou naftou - takže zřejmě přelom 3. a 4. epochy (pokud mně neklame paměť :?: )

V každém případě ta další verze kolejí ve stanici vypadá lépe než varianta č. 1 :!:


no a jak se tankovalo do vezaku M120 nebo do M130?? :))
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod alexander » čtv 28 úno, 2008 8:30 pm

Páni, všetkým vrelá vďaka za názory, veľmi pomohli pri rozhodovaní.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod milan ferdián » úte 04 bře, 2008 5:44 pm

marwin píše:
Jarda H. píše:
marwin píše:[BTW: pokud budes modelovat 2.epochu, tak by sis tam klidne tocnu soupnout mohl, ale nejakou s kratkym mostem jen na 354.1. Pozdeji se tyto male tocny rusili, pac postradaly smysl.



Myslím, že se obejde bez točny (ne proto, že se mi "nelíbí" :lol: v této stanici), ale proto že nemodeluje 2.epochu - viz zauhlování na koleji před remízou i zbrojení motorovou naftou - takže zřejmě přelom 3. a 4. epochy (pokud mně neklame paměť :?: )

V každém případě ta další verze kolejí ve stanici vypadá lépe než varianta č. 1 :!:


no a jak se tankovalo do vezaku M120 nebo do M130?? :))


Jednoduše,na určené koleji v LD stála cisterna s palivem (dynalkol),zbrojí se přímo z cisterny pomocí konvi.Později ,pomocí hadici z cisterny, čerpadlem. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků