Plan kolajiska XVI/moduly/POSÁZAVÍ

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: POSÁZAVÍ

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 zář, 2017 3:08 pm

Ledečko.Zvolil jsem verzi s rozšířeným kolejištěm.Milan
Přílohy
Ledečko celek.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: POSÁZAVÍ

Příspěvekod mizl » úte 26 zář, 2017 4:07 am

Ahoj Milane. Mám dva body:

Ad. 1 osobně bych se přiklonil ke stanici s výtopnou

Ad. 2 rád bych se zeptal od jsi vzal podklady k Ratajskému mostu, případně zda nějaké podklady vlastnís

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: POSÁZAVÍ

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 zář, 2017 7:04 am

mizl píše:Ad. 1 osobně bych se přiklonil ke stanici s výtopnou

Upřesni.
mizl píše:Ad. 2 rád bych se zeptal odkud jsi vzal podklady k Ratajskému mostu, případně zda nějaké podklady vlastníš

Boční výkres je v publikaci "Posázavský pacifik/Světlá-Kácov-Čerčany na starých pohlednicích".Pak je třeba prostudovat hromadu fotek,co najdeš na netu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: POSÁZAVÍ

Příspěvekod FrantaHO » úte 26 zář, 2017 8:37 am

milan ferdián píše:Boční výkres je v publikaci "Posázavský pacifik/Světlá-Kácov-Čerčany na starých pohlednicích".Pak je třeba prostudovat hromadu fotek,co najdeš na netu.
Milan


Přesně tak jsem postupoval i já. A ještě jsem si byl oměřit železniční most na Výtoňi. :D
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: POSÁZAVÍ

Příspěvekod radeksindy » úte 26 zář, 2017 9:46 am

Když už si tu založil speciální téma "Posázaví", tak jsem se rozhodl tě donutit nakreslit ty nejzajímavější kusy 8) Popravdě tratě posázavím sice krásně vedené v krajině, ale kolejově to poměrně nudná záležitost. Kácov ani Ledečko příliš ruchu kromě křižování vlaků nevykazovaly. Existuje však pár stanic, kde se dá dělat i něco jiného než jen zajet s jedním vozem k rampě, příp. k volné ploše.

Samechov: Dneska tříkolejná stanička, která však měla krátkou vlečku do skláren v Růženíně.
Sázava-Černé Budy: Dnešní stav je následkem velké rekonstrukce z 60. let, ale ani předchozí nejsou nezajímavé. Původně tu byly jen dvě koleje a vlečka skláren odbočovala až za poslední výhybkou směrem k Ledečku. Těsně po válce došlo ke změně vlečky, přidání další koleje a výstavbě krátké vlečky do ZZN, později prodloužení k dalším skladům skláren. Skoro každý z těch stavů je modelářsky docela zajímavý. Podívej se do kroniky stanice, kde je vše načrtnuto.
Český Šternberk: Původně opět jen malá stanička s jednou průběžnou a jednou manipulační kolejí u rampy, ale velká nakládka dřeva si vynutila prodloužení, přídání výhybek u našich nezvyklým způsobem (prodloužení a vložení kolejové spojky, viz kniha), později další rozšíření kvůli křižování.

U Ratají si nejsem jistý, jestli směrem k mostu nebyla z manipulační koleje ještě jedna výhybka do šturcu.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků