Jablonec nad Nisou 1:87

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 7:06 am

milan ferdián píše:
Irudzi píše:Rozměry jednotlivých dílů, zleva od přejezdu ( délka/šířka).:
4.) zkosený a zde právě rozměrům WT moc nevěřím 1070/960x500

Jasně,že matematicky je chybný vypočet.Co ti říká pythagorová věta :wink: .Milan


Mildo mám v plánu oslovit jednoho kolegu a požádat ho o zkreslení stanice v AutoCadu, jak jsem již předeslal
já R2D2 nebyt s podobny software kamarad.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod mlha » pát 15 zář, 2017 7:09 am

Jiříku dvě výztuhy po 40 cm na modulu budou doufám stačit.....(kdo to má nosit)
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 7:14 am

mlha píše:Jiříku dvě výztuhy po 40 cm na modulu budou doufám stačit.....(kdo to má nosit)


Jasné. Šak jsi chlap jak hora.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod milan ferdián » pát 15 zář, 2017 7:16 am

Irudzi píše:
mlha píše:Jiříku dvě výztuhy po 40 cm na modulu budou doufám stačit.....(kdo to má nosit)


Jasné. Šak jsi chlap jak hora.


Ještě štěstí,že ve Vratimově je jen pár schůdků a dost ochotných rukou.Jiří,takže na jaře testujeme ve Vratimově? :wink: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 7:24 am

milan ferdián píše:
Irudzi píše:
mlha píše:Jiříku dvě výztuhy po 40 cm na modulu budou doufám stačit.....(kdo to má nosit)


Jasné. Šak jsi chlap jak hora.


Ještě štěstí,že ve Vratimově je jen pár schůdků a dost ochotných rukou.Jiří,takže na jaře testujeme ve Vratimově? :wink: Milan


To neee Mildo, to nestíhám. Na jaro do Vratimova s moduly širé tratě. :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod milan ferdián » pát 15 zář, 2017 7:32 am

Irudzi píše:
milan ferdián píše:
Irudzi píše:
Jasné. Šak jsi chlap jak hora.


Ještě štěstí,že ve Vratimově je jen pár schůdků a dost ochotných rukou.Jiří,takže na jaře testujeme ve Vratimově? :wink: Milan


To neee Mildo, to nestíhám. Na jaro do Vratimova s moduly širé tratě. :wink:


Tak to se těšíme a něco se proslechlo o "Řáholci" :D .Je to drb nebo jen zbožné přání?Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 9:44 am

Zde přítomné bych tímto chtěl moc poprosit o poskytnutí podkladů pokud nějaké vlastníte.
Mohou to být i fotografie z provozu v dobách minulých (ČSD).
Děkuji za ochotu! J
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod milan ferdián » pát 15 zář, 2017 10:33 am

Irudzi píše: probírám se však i historií tramvajové dráhy, která svého času byla zaústěna i k staniční budově ve formě zastávky. Pokud se to podaří, bude tato součástí stanice, ale v upravené formě.

V roce 1955 byla takto zaústěna tramvajová trať.Milan

P.S.Trochu je mi záhadou ta druhá horní remíza ve stanici.M.
Přílohy
J.n.N.st.C – kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 11:07 am

Tak jak stanice po leta prochází různými přestavbami, některé budovy zanikají a jiné, nové jsou postaveny.
A zde tomu je stejně tak, konkrétně spodní remíza je úplně prapůvodní z počátku parního provozu a horní
byla garáží pro motorový vůz. Tak je popsána ve výkresech stanice z roku 1972. (máš ho v emailu)
Je zřejmé, že jak jsem nakreslil já ve WT, tam nikdy ty dvě remízy nebyly pospolu.
Proto jsem předeslal, že modul bude námětem stanice JnN, bo jsem tam pár věcí upravil k obrazu svému, modelovému. :wink:
J
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » pát 15 zář, 2017 3:50 pm

Tak to se těšíme a něco se proslechlo o "Řáholci" :D .Je to drb nebo jen zbožné přání?Milan


Ahoj. Nebudu to tu Jirikovy plevelit takze jen k Raholci. Mam moznost pujceni dodavky z prace za rozumnou cenu. Do ni se Raholec vleze takze jsem psal Milanovy Cernohorskemu dotaz ohledne ucasti Raholce. Je to jiz nejaky patek a prozatim jsem se odpovedi nedockal. Problem je jediny. Eventuelni nemoc ci jina vec ktera by znemoznila pujceni dodavky a tim padem prevezeni Raholce. Jelikoz nejsem v tomto zastupitelny (do Hluku Raholec dostane kdokoliv a Raholec je z meho pohledu na Fremo klubova stanice takze obsluha i slozeni muze byt mimo me) tak mam urcite obavy abych nezkazil hru ostatnim a nemuselo se pak blaznit.

K Jablonci:
Kde to chces met Jiriku uskladnene?
Kde to chces delat kdyz MM se synem budou vysivat na UH a depu.
Momentalne jsem vcelku skepticky vzhledem k minulym planum a rozdelanym projektum. Treba se to nakonec ale povede a zbytecne syckuju.

Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 15 zář, 2017 9:31 pm

Plevelit Cipísku? Už se stalo! Ale jsem rád, že máš o moji tvorbu zájem a společně s dalším kolegou vždy dokážete podpořit.
Nepřipadá mi vhodné takové informace jako kde to budu skladovat a kde to budu stavět abych je zde zveřejňoval. Mohu tě jen ujistit, že u MM v dílně to opravdu nebude a ani u nikoho z klubu s jednou malou vyjímkou, ale nemusíš vědět vše. Vlastně kdyby jsi mne trochu poslouchal při ježdění u tebe, tak by ti to docvaklo. :wink:
A jen tak mimochodem, když jsi zmínil ty rozpracované a neuskutečněné projekty...jsou všechny moduly na výstavu v UH sjízdné a opravené? Ani bych neřekl, na kousky některých jedinců se raději nedívám, bylo by mě zle, slušnou formou řečeno.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » sob 16 zář, 2017 5:38 am

milan ferdián píše:
Irudzi píše: probírám se však i historií tramvajové dráhy, která svého času byla zaústěna i k staniční budově ve formě zastávky. Pokud se to podaří, bude tato součástí stanice, ale v upravené formě.

V roce 1955 byla takto zaústěna tramvajová trať.Milan

P.S.Trochu je mi záhadou ta druhá horní remíza ve stanici.M.


Ohledně ukončení šaliny ( tramvaje 8) ) u nádraží mám ještě nějaké nejasnosti. Na email jsem ti poslal odkaz se zajímavým dokumentem ohledně Jabloneckých šalin, zkoušel jsem to poslat v příloze, ale bohužel se mi to vrátilo zpět.
Na plánku z WT je vidět, že vedle staniční budovy zbylo volné místo právě pro zastávku šaliny, představa je taková, že zde bude možno objet vozy a popřípadě ty nákladní zasunout do kusých k manipulaci s nákladem, poštou...
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » sob 16 zář, 2017 6:32 am

Ahoj Jiriku. Netreba se stresovat. Pokud mas promysleno kde a jak a mas aspon trochu predstavu o jiste budoucnosti, tak ti fandim. Ja budu rad kdyz se neco noveho ukaze i kdyz uz asi nebudes tak pobliz aby se clovek mohl jen tak dojet podivat. Takze snad ti to konecne vyjde.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod mlha » sob 16 zář, 2017 6:34 am

Irudzi píše:A jen tak mimochodem, když jsi zmínil ty rozpracované a neuskutečněné projekty...jsou všechny moduly na výstavu v UH sjízdné a opravené? Ani bych neřekl, na kousky některých jedinců se raději nedívám, bylo by mě zle, slušnou formou řečeno.

Jiříku, Ty o voze Hanuš o koze, zkuste si to říct osobně
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » sob 16 zář, 2017 6:42 am

mlha píše:
Irudzi píše:A jen tak mimochodem, když jsi zmínil ty rozpracované a neuskutečněné projekty...jsou všechny moduly na výstavu v UH sjízdné a opravené? Ani bych neřekl, na kousky některých jedinců se raději nedívám, bylo by mě zle, slušnou formou řečeno.

Jiříku, Ty o voze Hanuš o koze, zkuste si to říct osobně


Toš šak vouno na schůzu ve směnářu zatím mám, ale "Páňe" strojmistr može šecko změnit.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků