Jablonec nad Nisou 1:87

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pon 22 říj, 2018 2:14 pm

Ahojte,
modul je konečně nachystán na provozní setkání KŽM Slovácko konající se v Uherském Hradišti již tento víkend, viz. upoutávka plakátem v příslušných vláknech.
Práce na modulu je však ještě dost, počítám cca. 30 a více hodin strávených patinou a oživením modulu postavami, zvěří...atd. :wink:
No a aby toho nebylo málo, mám další verzi stanice, snad mi z toho nešibne v makovici a přestanu už konečně kreslit. :?

https://irudzi.rajce.idnes.cz/Jablonec_ ... 59_HDR.jpg
Přílohy
IMG_20181022_144118_HDR - kopie.jpg
IMG_20181022_143956_HDR - kopie.jpg
JnN Finale.jpg
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Trixt » pon 22 říj, 2018 4:43 pm

Ten modul je pravdu úžasný. :) Třeba se k něčemu podobnému také jednou dopracuji. Tiše závidím. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod cipisekmp » pon 22 říj, 2018 5:39 pm

Ahoj Jiriku.
Modul se vam s MM podaril jen co je pravda. K nadrazi: Nejak netusim k cemu ti budou tak kratke stanicni koleje a k cemu ti bude tolik ruzne rozmernych modulu z kterych se sklada. Nemuses to nijak stohovat na sebe.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod jafobe » úte 23 říj, 2018 4:38 pm

cipisekmp píše: K nadrazi: Nejak netusim k cemu ti budou tak kratke stanicni koleje a k cemu ti bude tolik ruzne rozmernych modulu z kterych se sklada. Nemuses to nijak stohovat na sebe.
Cipisekmp.

Pokud koukám dobře, tak jednotlivé segmenty nádraží jsou vždy dva stejné jen zrcadlově otočené (krom jedny míry která se nejspíš při psaní o 1 cm upsala), takže by měli jít dát vždy dva k sobě (pro přepravu i pro uskladnění), navíc doprostřed by se měl dát vložit další prodlužovací segment, buď rovný nebo i obloukový ... pokud bych já osobně uvažoval o obloukovém prodloužení zvážil bych jestli poloměry v základu stanice nezvětšit, nejen kvůli snažšímu odpojování vozů, ale i kvůli možnému celkovému vzhledu stanice, protože s obloukovým prodlužovacím segmentem stejných poloměrů bych řekl že by byla stanice skoro až moc do oblouku (90 stupňů) , byť i pár reálných stanic k tomu nemá tak daleko
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » stř 24 říj, 2018 7:21 am

Trixt:
Díky za pochvalu. Můžeš být v klidu, protože první modul takhle určitě nevypadal, k takovému výsledku jsem se propracoval až po delší době a i přesto vím ještě o chybách, které jsem udělal.
Tedy nezbývá nic jiného než se z chyb poučit a makat dál. :wink:

Cipísek, Jafobe:
Dvě dopravní koleje, zbytek jsou totiž koleje manipulační, jsou délky 2000mm (odměřeno ve WT, tedy s menší tolerancí) což si myslím na lokálkovou stanici stačí a v podstatě je v tom i záměr,
nechtěl jsem totiž modelovat stanici na hlavní trati. Stanice je postavena na oblouku R=2200mm, tedy na rádiusu Y výhybek o 6ti stupních. Co se svěšování/rozvěšování vozidel týče tak v reálném
provozu dost často slýchám od kolegů posunovačů, vozmistrů, fíro potáhni do rovného ať tě vyvěsím. :wink: Ano Jafobe správně podotknul, že jednotlivé díly stanice jsou stohovatelné vždy po dvou kusech.

Co mě ještě na tomto návrhu trápí je umístění tramvajové dráhy, konkrétně zastávky kde budu moci alespoň objet soupravu a dále překladiště z tramvajové na velkou dráhu. Jak jsem již předeslal v minulých
příspěvcích je na finální vzhled stanice dostatek času. A to z důvodu dokončení a výroby nových traťových modulů pro provozní setkání KŽM Slovácko, což bylo předmětem jednání na poslední schůzi.
Měli by tak vzniknout další tři obloukové moduly 30°/R1500mm. Ale toto vše až někdy v příštím roce, po přestěhování se do mé nové dílny. 8)

Ještě jednou díky a ahoj!


JnN3D1.jpg
Přílohy
JnN3D3.jpg
JnN3D2.jpg
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jablonec nad Nisou 1:87

Příspěvekod Irudzi » pát 26 říj, 2018 4:32 am

Poznámka k svěšování a rozvěšování vozidel v oblouku, včera vyzkoušeno, 2 x Bmto -ČS Train s krátkým spřáhlem -ROCO, R2200 s výsledkem OK. :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků