Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » ned 30 pro, 2018 3:37 pm

Morris Zapp píše:stanice bych musel brutálně pokrátit

Ony neexistují skutečné stanice s délkou staničních kolejí 130 -180 m, no kolik je to v TT - max 1500 mm, to na rozdíl ode mne nemusíš ani pro doma krátit.
Na webu OstraMo jsem k tomu několik článků psal - např http://ostramo.parostroj.net/moduly/domaci_moduly/domaci_moduly.html a je tam například tento text vztažený k velikosti H0
Ono asi celá diskuze okolo technických parametrů „domácích modulů“ vzniká z nepochopení, nebo se snahy postavit na domácích modulech „pořádnou stanici“ a tvůrci si neuvědomují, že doma na modulech nepostavím nic jiného než lokálkovou stanici s délkou staničních kolejí cca 1300 mm, takže žádný rychlík o osmi vozech, žádný Sergej s 15 Wap..... a nebo se nevyhnu kompromisům s výhybkami, poloměry oblouků..... , ale to já jako modulář již nejsem ochoten akceptovat a navíc úplně bych tak ztratil možnost kombinaci s klasickými klubovými moduly, protože to by kombinovat nešlo.
Takže spíše se jedná o nepochopení cílů :wink:

Ještě k stavbě "něčeho" na čem se dá doma jezdit a prostoru, kdysi díly dnes moduly, dnes mám místnost kdysi jsem neměl - takže před 25 lety to vypadalo takto - postaveno v obýváku :lol: :
Obrázek
Obrázek
Dál se přesunuji na vlákno OstraMo a omlouvám se kolegům z Olomouce za plevelení vlákna jinou velikostí.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2628
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 30 pro, 2018 7:48 pm

Aby nedošlo k nedorozumnění, klasické moduly neopouštím(e). V mém osobním případě jde jen o to, že před třemi roky jsem do verandy strčil nádraží, 180st oblouk a traťové moduly. Najednou se počet modulů zdvojnásobil a krom toho i doma postavení trvá stejně dlouho jako na setkání. Oproti tomu stanička z jednoho nebo dvou dílů bude sjízdná do pěti minut. Když si zavoláme, že je chuť zajezdit, postavím layout rychleji, než ostatní přifrčí.
Z provozního hlediska na tom pořád půjde manipulovat v lokálkovém stylu, což je dlouhodobá klubová strategie. (Oproti klasickému panelu úplně jiné kafe.)
A jestli to budeme vozit na setkání do hal? Na Zababov určitě ne, zato v Luběnicích ideál.

Anebo se to při testech neosvědčí a myšlenka mi zůstane jako memento, zatímco segmentové kolejiště bude dělat radost jeho majiteli přesně podle původního záměru. :D :D :D

Radek

P.S.: Mezi "obloučky" je 9cm přímé koleje, takže pro malé uhelné sklady anebo štěrk-písek to dává docela dobrý smysl.
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:45 am

Opět postup a další provokativní fotky: https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#10.jpg :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Dusan » pát 04 led, 2019 9:48 am

Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1287
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 9:50 am

Dusan píše:Proč provokativní? Nejsem modulář, ale líbí se mi právě na tom ta možnost "domácího" vyžití. Sám uvažuji o "své" segmentovce, něco jako dělají hoši "američtí" zde http://www.american-st.de/ Že to nemá s moduly nic společného vím 8)

...vzhledem k předcházející diskuzi. :wink:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » pát 04 led, 2019 2:08 pm

Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2628
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 04 led, 2019 8:44 pm

Mcx píše:Pěkné, jen otázka - to celé bude v rovině bez jakéhokoliv převýšení terénu?

Kolej je v jedné rovině jako u modulů. Oblouk bude v mělkém zářezu, úplně v rohu kopeček. V pohledově předních částech je naznačen násep k rovině kolejiště nádraží. Jsou to nějaké dva centimetry, tedy 2,5m v reálu, takže mohu naznačit odvodnění případně propustek pod tratí. To ale záleží na definitivním rozmístěním budov, z nichž na dvě největší stále čekám.

Mít celé kolejiště v rovině je mimo realitu...

Radek

P.S.: V tom rohu na kopci uvažuju o zřícenině, ale je to 40 metrů od trati... Váhám, jak daleko zajít.
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » sob 05 led, 2019 9:45 am

Jasně, rozumím. Jen mně to z těch pohledů nebylo jasné.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2628
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 4:55 pm

Při hledání podkladů někdy narazím na poklady.Autor Josef Chvosta.Těch foto z dob páry 1972 - 2004 je více.Vzpoměl jsem si na vás.Snad vám fota pomohou.Milan
1 - 8.2.1976/433.0 a T466.0 rozjíždí nákladní vlak z Chornice
2 - XI.1975/manipulák z Třebovic do Chornice
3 - ??.1974/odjezd z Městečka Trnávky do Chornice
Přílohy
T466433.08.2.76ChorniceK.jpg
11-75Třebovicev.K.jpg
img726t.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 led, 2019 5:00 pm

Druhá část.Milan
4 - IX.1973/433.018 u Dzbelu
5 - 8.9.1973/433.053 Stražisko
Přílohy
188.9.73DzbelA.jpg
538.9.73StraiskoB.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » stř 30 led, 2019 7:46 pm

Díky Milane za fotky.
Tato trať zajímá z nostalgických důvodů především mě osobně; kluci jsou usazeni jinde. Momentálně mám stavebně jiné spády, ale možná se zase vrátím. Je škoda, že neexistuje ucelený archiv, resp. Červenka tuto dráhu nevede...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 03 úno, 2019 12:34 pm

Nazdar,
zabývám se drátařinou. Byl jsem nachystán to zalištovat, ale nakonec je kabeláž tradičně volně. A jsem tomu rád, protože díky problémům s přestavníky do toho musím sahat víc než se mi líbí.
Každopádně to je sjízdné a z fleku můžu na setkání holátek https://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Projekt_DL/#14.jpg :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » úte 02 črc, 2019 11:02 am

Opět budu pokračovat v monologu...

Domácí modulovka (segmentovka, chcete-li) je dokončena!
Trvalo to asi půl roku, kdy jsem se krom běžného zaměstnání též regulerně vyučil a stal se "osobou znalou". Takže i když stavba zabere stovky hodin, dá se to.
Nářky "nemám čas" neberu. Na druhou stranu přiznávám, že limitní je financování a dodací lhůty obchodníků, přičemž s obojím zde nebyl problém.

Fotka zachycuje stav na předávačku majiteli. Mezi les a strážní domek patří ještě dvoumetrový vlečkový areál s továrnou, jehož stavbu jsem prezentoval loni.
Na Rajčeti je fotek víc.

Jako závěr bych napsal, že v těchto domácích modulech vidím zajímavou alternativu z hlediska ježdění doma, přičemž ve spojení s běžnými traťovými moduly se s tím dá slušně zablbnout. Jinými slovy, do verandy se mi teď namísto jedné Trnávky a kusu tratě vešly dvě stanice, vlečka i trať mezi nimi :lol:

Mějte se fajn, Radek
Přílohy
seg.jpg
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Fox » úte 02 črc, 2019 11:43 am

Je to krásná a čistá práce. Do čeho půjdeš teď? A dotaz: tráva jsou foliáže, nebo statika? Z těch fotek si nejsem jistý...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1311
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Trixt » úte 02 črc, 2019 12:29 pm

Krásná práce a skvělá inspirace. :) Jen jsem se chtěl zeptat, zda by někde neměla být někde popelová jáma a skládka uhlí? Nebo již byly při přechodu na motorovou trakci zlikvidovány? Co se týká modulů, alternativa to je, ale ne pro každého neb moduly sice lze naskládat doma kolem stěn, ale ty stěny musí být volné. I když je pravda, že Mcx měl před 25 lety moduly položeny středem obýváku a také to asi doma přežili.(http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=42&t=7935&start=828). ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron