Moduly (původní téma)

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod mlha » ned 28 lis, 2021 8:28 am

milan ferdián píše:Ach jo, tak bez mého přičinění a aktivit, vzniká stanice "Ferdiánov", jako by stanice nemohla nést jiný název :oops: :lol: . O to více jsem zvědavější, jak celá stavba stanice dopadne, která započala. Držím stavitelům palce :wink: .
-m-

to se ten název tak rychle uchytil? To mě těší.....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 čer, 2022 11:08 am

Zajímavé řešení modulů dvojkolejky TT/1:120. Bydlet bych tam nechtěl :P :wink: .
-m-
Přílohy
Warszawa TT Muzeum TT.PNG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 úno, 2023 4:18 pm

Mě se nepodařilo dotáhnou do konce kolejový systém T6°v modelovém měřítku N/1:160, kolegovi ano. Německý kolega Remo Surinami, majitel úvraťové stanice RheiNfort, začal 5.května v roce 2021 stavět novou modulovou odbočnou stanici RheiNfort-Kapelle ve stejném modelovém měřítku N/1:160. Řeklo by se nic zvláštního. Ale stanice je zajímavá svými výhybkami. Setkáte se s výhybkami EWR 300 1:9, EWR 190 1:7,5, IBWL 300 1:9 a další. I křižovatka je zbrusu nová. Stanice není celkově dokončena, pro zkušební provoz dostačující. Kolega pokračuje s úpravou výhybek PECO/STREAMLINE/CODE55/dlouhé, kde vykuchá původní výhybkové jazyky (tvar "L") a nahrazuje výhybkové jazyky upravené z plných kolejových profilů.
Stanice se už zúčastnila zkušebního provozu na setkání (bohužel nevím kde, snad Hanau) viz.foto. Může se stát, že odbočná stanice se objeví na mezinárodním setkání FREMO PRAHA 2024.
-m-
Přílohy
RheiNfort-Kapelle plán kolejiště.jpg
RheiNfort-Kapelle.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly (původní téma)

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 úno, 2023 4:28 pm

V Zákupech probíhá setkání sekce TT-ČSD a N-ČSD ZABABOV 2023. V layoutu mají společný modul pod názvem přístav Roztoky. Nějak jsem si to neuměl představit. Naštěstí Jeff je tak akční, že přístav vyfotil. Díky Jeffe. Blíže k nám je N-ko a přes vodu TT-ečko.
-m-
Přílohy
Přístav Roztoky TT N.png
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků