Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » sob 02 led, 2021 3:47 pm

A uz se krouzi...
Přílohy
20210102_164555.jpg
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod prcek » sob 02 led, 2021 4:32 pm

Z tohoto pohledu je ten most moc pekna kulisa.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cer.t » sob 02 led, 2021 6:26 pm

Pokud je tim myslen nadjezd - tak si vzdy rikam, ze napoprve to nedopadlo nejhur. Jen prujezdny prurez neni zcela dodrzen, ale mimo ruskych kotlu se tam zatim nic neseklo...
Chci nyni pouzit stejnou technologii na nejaky most do tech oblouku. Material je neco jako starlon, do nejz jsou protlaceny spary a ruzne zatlaceny kameny. Pote nabarveno a nasledne zasparovano sadrou jak klasicke kachlicky. Nyni bych pridal do sadry trochu pigmentu, jsou celkem svetle. Pote uz jen patina koure apod.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » sob 02 led, 2021 7:56 pm

Fajn pracička.
Honza G
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod prcek » sob 02 led, 2021 8:22 pm

Ano, byl myšlen nadjezd. Díky za postup tvorby.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 03 led, 2021 10:23 pm

Máte to pěkné. Co se týká podjezdu, nemůže být problém u těch ruských kotlů? Taky mi v podjezdu u Drsné trochu drhly, ale papírová šablona těsně ale přece projela. Kotle jsem přeměřit nemohl nebyly moje...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 04 led, 2021 9:46 am

Michal Šuhajda píše: nemůže být problém u těch ruských kotlů

Asi ne, nepřeměřoval jsem to, ale i elektrika se složeným sběrečem projede, ovšem nemá ani milimetrovou mezeru. Mám kotle SŽD dva, jeden projede a druhý ne, chybí nějaká desetinka milimetru. Ruský obrys VM-1 asi dodržen u mostu není. I u nás v reálu nebyl všude.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 07 led, 2021 10:22 am

Rok 2021 je již mezi námi, v Albertovci žádné zásadní pokroky. V průbehu vánočních svátků byla doplněna foliáž za prvním nástupištěm až na kraj modulu.. Vytiskl jsem půdorys budovy v měřítku 1:87, abych věděl jak s terénem naložit.
Proti rakouským stanicím je to "malý domeček". Vyrovnal jsem terén okolo budovy výškově a zasadil jeden "kunčický" strom. A jinak byla stanice v běžném domácím provozu... projelo přes ní desítky vlaků a rozposunovány desítky vozů.
hluc_stanice_64.jpg

a ještě detail, nástupiště na dokončení čeká, stejně tak co bude na poli pod náspem
hluc_stanice_65.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 07 led, 2021 10:43 am

Ale protože již mně dvouměsíční práce na modulech trochu lezly krkem, prohlédl jsem si množství nedodělaných modelů, nad kterými často více mudruju než pokračuji v díle. Jeden z nich je základ z kotle Bramos doplněný některými lepty od A. Ruso + odlitky většinou BVmodel, rkwa.... evergreen...., protože jak již bylo několikrát psáno kotel Bramos je směska dvou verzí kotlů + silné zjednodušení.
Cílem bylo přiblížit se tomuto - Uahs 7751, na fotce K.Friberga:
Uahs_07.jpg

tady výsledek snažení vedle kamaráda, taky Bramos, ale verze s rovnými nosiči kotle a trubkovým zábradlím, ten "nový" má lomené nosiče a úhelníkové zábradlí (jinak samozřejmě ve skutečnosti starší)
Uahs_01.jpg

a ještě samostatně, jeden držák UIC při manipulaci trochu upadl :D , zase je tam co dělat, no samozřejmě ještě popis vozu, když jsem dával nálepní schránku na popisovou tabuli, tak jsem se nepodíval, kde na tomto voze je, řekl jsem není tam bezpečnostní kód - oranžová tabulka a plesk ji dolů... no samozřejmě lenivost se nevyplácí i zde má být nahoře, ale opravovat to nebudu (co když byl i vůz který ji tam měl :wink: )
Uahs_05.jpg
Naposledy upravil Mcx dne sob 09 led, 2021 2:19 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 07 led, 2021 11:08 am

A ještě pár fotek
Uahs_04.jpg

Tady zespod, nehrál jsem se s tím jak P. Hanko :D , ale vzhledem k tomu, že jsem střed vozu stavěl znovu, tak byly doplněny vzduchojemy s brzdovým válcem, ale potrubí to už by na mne bylo moc :wink:
Samozřejmostí je u mne zkrácená šachta kinematiky a upravená - zajištěná kinematika proti vytahování, ještě dostane kola RP25.
Uahs_06.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 13 led, 2021 6:33 pm

Před více jak 10 lety jsem stavěl T 457.0 - skříň a rám od BV model, dostal jsem se do této fáze - viz. první foto a pak se to zaseklo. Zjistil jsem, po zkušenostech ze stavby T 466.0 a T 669.0, že leptané zábradlí je na nic - to je pro takové modely naprosto nepoužitelné. Na Čmeláku je nakonec z ocelového drátu, na T 466.0 z mosazného drátu. A tak jsem model v pojízdném stavu bez spřáhel..... odstavil. Protože tato lokomotiva má asi nejsložitější zábradlí z lokomotiv ČKD a tak se mi do toho moc nechtělo
No, vytáhl jsem model ze skříňky po 10 letech - takto vypadal v roce 2010
ponorka_02.jpg

po nějakých 10 hodinách práce mám tam zábradlí v kombinaci ocel + evergreen, průměr 0,5 mm, model už má spřáhla a tahá to vlak :D , chybí zasklení kabiny, přechodové můstky na čele.... a pak x dalších drobností, průměr drátu odpovídá madlům na lokomotivě a jemností detailů modelu, na všech třech lokomotivách je zábradlí lepeno vteřinovkou, T 466.0 i T 669.0 mají za sebou 10 let provozu s opravami dvou prasklých spojů, ten Čmelák na fotce je ale ROCO :wink:
ponorka_01.jpg

podvozky + motor je ROCO
ponorka_03.jpg
Naposledy upravil Mcx dne čtv 14 led, 2021 8:43 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 13 led, 2021 7:05 pm

Tady ještě trochu ve větším rozlišení, je to zatím "surové", je tam třeba udělat několik "oprav", které zatím nebyly udělány, trochu se v minulosti na modelu "pokusničilo" s okny, nátěrem spodku.....
ponorka_04.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 14 led, 2021 8:42 am

Tady se svými "kamarádkami", ty byly dotaženy do podoby jak na fotce již skoro před 10 lety, ale jejich vznik začal společně. Čmelák je lept + pojezd ROCO, Pielstick je odlitek BV model + pojezd Atlas. Dodnes má každá z nich malé nedodělky - Pielstick světla, Čmelák vnitřek kabiny. Ovšem na setkáních i doma si již odjezdily svoje.
Jinak jsem si všiml, že počet přístupů na vlákno OstraMo překročil půl milion, váš zájem mne těší.
Tady všechny tři. Je vidět jak Čmelák je velká lokomotiva a i Pielstick s kabinou do obrysu je taky pořádný kus.
ponorka_05.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod zaplef » čtv 14 led, 2021 6:36 pm

Dodnes si vždy vzpomenu na pískání turba 730ky na posunu v České Třebové při cestách z intru do školy a naopak. Tyto lokomotivy maj pro mne zvláštní kouzlo a jsem rád, že jsem šťastným majitelem odlitku z podukce BV-model. Myslím si, že i dnes by o odlitek byl zájem (kamarád mi pravidelně píše, zda mu ho neprodám :-D ).
Model se povedl a je moc hezký. Snad i já ten svůj někdy postavím v následujících deseti letech.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » čtv 14 led, 2021 7:07 pm

Jo stroj je to pěkný, model rovněž - já mám číslo 009 a mám k němu i výrobní tabulku :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků