Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod Tomas_C. » ned 28 čer, 2020 6:46 pm

Ahoj, čistič splní stejnou funkci jako origoš ředítko... Tehdá když jsem kupoval barvy mě to poradil prodejce, že to tím ostatní také ředí, když zrovna origoš ředítko neměl...od té doby mě to zůstalo.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Tomas_C.

Příspěvekod forex » ned 28 čer, 2020 7:58 pm

Tomas_C. píše:Ahoj, čistič splní stejnou funkci jako origoš ředítko... Tehdá když jsem kupoval barvy mě to poradil prodejce, že to tím ostatní také ředí, když zrovna origoš ředítko neměl...od té doby mě to zůstalo.

ja mam prave takovou neblahou zkusenost z aplikace Vallejo laku, je jedno jestli matt nebo polomatt, proste neuveritelne dlouho ma lepkavy povrch a tim nemyslim v radu hodin,ale spise dnu, tydnu......prave z toho podeziram to redidlo.....tak proto sem se zeptal, jestli to nahodou neni podobny duvod.
forex

Příspěvekod Jirkátor » pon 29 čer, 2020 10:14 am

Problém s "lepkavostí" laků může být v tom, že se rychle dá několik vrstev po sobě a ta poslední rychle vyschne, ale uzavře ty spodní a ty pak dlouho vyzrávají. Celkem se mi osvědčilo počkat mezi jednotlivými vrstvami pár minut.
Jihočech a přeběhlík od HO k N.
Tady plánuji viewtopic.php?f=1&t=12586
Jirkátor

Příspěvekod Tomas_C. » pon 29 čer, 2020 12:13 pm

Ano. S lepkavostí jsem se setkal při stavbě M286. Jak píše kolega, tak jsem zřejmě uspěchal prodlevy mezi lakováním. Vyřešilo to po nějaké době nové přelakování.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Tomas_C.

Příspěvekod D » sob 11 črc, 2020 3:30 pm

Po době rouškové jsme byli rádi, že jsme mohli připravit setkání aspoň v uzavřené společnosti. Při té příležitosti jsme si trochu slavnostněji zavzpomínali, že je tomu již deset let, co se pár nadšenců v Brně začalo scházet, až nakonec založili klub, jehož další provozní setkání zaznamenává následující článek našeho čerstvého člena.

Devatenácté provozní setkání v Pozořicích

Obrázek

Své případné dotazy, náměty a připomínky k článku nám prosím pište rovnou do komentářů pod článkem nebo soukromou zprávou. Na věcné podněty rádi odpovíme a případně je zohledníme i v článku. Zde, ve vláknu o klubu, však odpovídat nebudeme. Děkuji za pochopení.
D

Předchozí

Zpět na Moduly