nákladní vozy II. epochy

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod radeksindy » úte 03 črc, 2018 10:29 am

Střelec: Většinou jen zasklená velmi jednoduchým způsobem. U vozů státních drah do vzniku vozové skupiny Ib nevím o tom, že by existovalo další krytí zasleného okna. Teprve budky, které se objevily nejprve na vozech Ke a do začátku války i na všech ostatních vozech kkStB, mají na čele dvě malá okna. Při pohledu na čelo je levé zasklené a pravé je nezasklené, ale má zevnitř zasouvací krytku. Ale nejedná se tedy o další krytí skla, navíc je to provedeno zevnitř. ČSD budku převzaly, později pozměnily střechu na rovnou a zrušily pravé zasouvací okénko a v čele zůstalo jediné zasklené, které žádné další krytí nemá. Vnější posuvná krytka malého okénka je typická pro německé konstrukce budek, mají ji prakticky včechny budky od Verbandsbauartu až k válečným vozům (třeba i Villachy s oblou střechou budky). A od těchto budek válečných vozů je jen kousek k plechovým budkám vozů Vtr, které mají z venku posuvnou krytku okénka, převzatou právě z německých konstrukcí. U vozů Vtr z Královopolské s dřevěnou budkou nic takového nebylo, ani myslím že ani na budkách vozů Ztr. Naopak je možné krytky vidět na plechových budkách poválečných kotláků na jednotném spodku.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » čtv 02 srp, 2018 7:13 pm

Vysypny_St 531521_Skutecny.jpg
Vysypny_St_Skutecny2.jpg
Mám dotaz k výsypným vozům St, těch, co byly vyvíjeny společně s vozy Sa a Sav. Na fotkách je zřejmě vůz bez brzdy ve stavu po vyrobení a vůz s brzdou ve stavu ke konci provozu. Je to tak, že přímo z výroby vyjížděly vozy jednak bez brzdy, bez zábradlí na jedné plošince a pouze se žebříkem k nahlédnutí do výsypky, s ručním ovládáním výsypných klapek, a jednak vozy pouze s ruční brzdou v brzdařské budce, s ručním ovládáním výsypných klapek ažebříkem k nahlédnutí do výsypky na čele s brzdařskou budkou, přičemž vzduchové válce, pneumatické otvírání klapek, zábradlí na plošince s ruční brzdou byly na vozy dodávány později, včetně zesílení upevnění výsypky k rámu? nebo se jedná o různé vozy případně nějaký původní a následující typ vozu? Děkuji
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » stř 08 srp, 2018 9:13 pm

Mám velkou prosbu - z tohoto vlákna http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 623&scan=1 prosím někoho, kdo si dokázal vše stáhnout, o fotky č. 52 (zátěžový vůz), č. 122 a 123 (vůz M 135-709 na zvířata), 136,137 (vůz Gi 125-735 na mléko), 196 (vůz Gsd 20405) a 353 (vůz D6-0274 s vyhlídkovým oknem). Dále by mě zajímalo, jestli vozy na fotce 95 (Gg 402 s atypickými výztuhami, rozvorem 5 m a skříní z U profilů) přešly k ČSD, a co je to za plošiňáček na fotce č.360. Prošel jsem si všechny knihovny, vím že je a že se k ní můžu kdykoliv vrátit, ale pro další modelářské plány bych výše uvedené fotky chtěl mít. Prosím cestou SZ nebo na mail, děkuji.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod Myšpulín » čtv 09 srp, 2018 1:41 pm

Pro Mozillu Firefox existuje doplněk Bulk Media Downloader, který ti stáhne jednotlivé kousky. Jak je ovšem potom inteligentně seskládat dohromady, nepočítám-li ruční skládání, zatím nevím. Třeba někdo něco vymyslí. Mně samotnému by se to hodilo, ovšem zdrojem je jiný archiv. A nebo již existuje nějaký jiný a inteligentnější doplněk, který to umí, ale já o něm nevím.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod hank » čtv 09 srp, 2018 2:59 pm

Tady je postup, jak na ty fotky ze Slezského zemského archívu.

1. Otevři si v prohlížeči (vyzkoušeno pro Firefox a jeho klony) program Dezoomify na této adrese:
http://ophir.alwaysdata.net/dezoomify/dezoomify.html
2. Otevři si v jiném okně/listu prohlížeče požadovaný archivní obrázek ke stažení.
3. V okně s archivním obrázkem udělej Ctrl+Shift+Q, dole se otevře okno vývojáře webu.
4. Obnov - znovu načti webovou stránku s archivním obrázkem klávesou F5.
5. Dole v menu okna vývojáře musí být označena volba XHR (a žádná jiná!); dále si tam najdi název souboru .xml (někdy jsou tam dva, tak ten první, s delším názvem, který začíná ImageProperties.xml).
6. Zkopíruj jeho URL adresu do schránky (pravý myšák - klik na název souboru, save URL).
7. Vlož tuto adresu klávesami Ctrl+C do okna Dezoomify, ale pozor: jen tu část řetězce od jeho začátku až po .jpg (vypadá to třeba nějak takhle: http://repo.archives.cz/mrimage/common/ ... d6b623.jpg).
8. Počkej, až se vykreslí obrázek, pak ho ulož pravým myšákem (Save As nebo uložit jako); mně se vždycky vnucuje stejný název souboru "canvas.png", takže si ten soubor musím ještě přejmenovat.

Toť vše. Good luck, enjoy. 8)

Tento postup jsem dával dohromady před rokem a delší dobu už jsem ho nepoužil. Kdyby ti náhodou něco nešlo, dej vědět.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6076
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » čtv 09 srp, 2018 3:51 pm

Tak bohužel, ztroskotal jsem na Ctrl+Shift+Q. Otevřel jsem to předtím v googlu. Po zmáčknutí těch tří kláves se nic nestalo a pravé tlačítko na myši nic neotvírá. Mám nový notebook, na tom starém se mi před rokem z jiného linku něco podařilo stáhnout, ale tam jsem měl mozillu. Tady ji nemám. Že by to bylo tím?
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » čtv 09 srp, 2018 3:57 pm

V nejhorším si těch pár fotek vytisknu, to bude úplně stačit...
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod hank » čtv 09 srp, 2018 4:49 pm

UncleFardy píše:Tak bohužel, ztroskotal jsem na Ctrl+Shift+Q. Otevřel jsem to předtím v googlu. Po zmáčknutí těch tří kláves se nic nestalo a pravé tlačítko na myši nic neotvírá. Mám nový notebook, na tom starém se mi před rokem z jiného linku něco podařilo stáhnout, ale tam jsem měl mozillu. Tady ji nemám. Že by to bylo tím?


No vždyť to píšu hned v 1. odstavci: Vyzkoušeno pro Firefox (= Mozilla Firefox :idea: ). V IE jsou nějaké možnosti vrtat se ve zdrojácích webových stránek taky, ale já už ho nejmíň 10 let nepoužívám, takže sorry jako... :? A popsaný postup funguje i v jiných prohlížečích - klonech Firefoxu.

No ale vždyť Firefox je zadarmo a jede i ve woknech, tak co ti brání nainstalovat si ho?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6076
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » čtv 09 srp, 2018 5:23 pm

Jo, nainstaluju si ho...
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod Myšpulín » čtv 09 srp, 2018 6:05 pm

Hanku, problém je v tom, že Firefox změnil nedávno jádro a plno věcí přestalo fungovat. V této verzi Ctrl+Shift+Q nefunguje, lze se ale do vývojáře dostat pomocí menu nebo Ctrl+Shift+K (to mě taky nejde), podokno Konsole. V Záhlaví podokna je pak Filtr Výstupu. Jediné modré se nechá XHR. Pro tuto stránku tam je jediný soubor XML, a to: GET http://digi.archives.cz/da/js/Assets/Sk ... nFiles.xml
druhým XHR je: POST http://digi.archives.cz/da/Zoomify.action

Ale tady jsem se ztratil. Kliknu na výše uvedený název souboru, pravé myšítko, volba "Kopírovat adresu odkazu", po vložení je však stejná jako jeho zobrazené jméno, tedy neobsahuje žádné jpg.
Lepší je adresa http://images.archives.cz/mrimage/commo ... d6b623.jpg , ale ani toto Dezoomify nespapá. Tak nevím. Podařilo se to někomu, kdo to zkoušel?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod UncleFardy » čtv 09 srp, 2018 6:23 pm

Dotaz z úplně jiné strany - dá se v tom archivu koupit DVD s těmi fotkami? nebo si ho nechat jimi udělat? Před rokem jsem si stáhl cca 40 fotek a čas s tím strávený již takto trávit nechci. Prostě jim říct: Nechci vám to ukrást, dám vám za to pěéťo? Nebo takové nabídky fungují jen u hranic s Rakouskem a Německem...
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod Myšpulín » čtv 09 srp, 2018 6:32 pm

Hanku, moc děkuji. Sice jsem to na archívu Opava nerozchodil, ale pro archiv Plzeň to perfektně funguje, i když je použit DeepZoom. Pro jednotlivé snímky perfektní a rychlé. Ještě jednou díky.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod hank » čtv 09 srp, 2018 6:41 pm

Myšpulín píše:Hanku, problém je v tom, že Firefox změnil nedávno jádro a plno věcí přestalo fungovat. V této verzi Ctrl+Shift+Q nefunguje, lze se ale do vývojáře dostat pomocí menu nebo Ctrl+Shift+K (to mě taky nejde), podokno Konsole. V Záhlaví podokna je pak Filtr Výstupu. Jediné modré se nechá XHR. Pro tuto stránku tam je jediný soubor XML, a to: GET http://digi.archives.cz/da/js/Assets/Sk ... nFiles.xml
druhým XHR je: POST http://digi.archives.cz/da/Zoomify.action

Ale tady jsem se ztratil. Kliknu na výše uvedený název souboru, pravé myšítko, volba "Kopírovat adresu odkazu", po vložení je však stejná jako jeho zobrazené jméno, tedy neobsahuje žádné jpg.
Lepší je adresa http://images.archives.cz/mrimage/commo ... d6b623.jpg , ale ani toto Dezoomify nespapá. Tak nevím. Podařilo se to někomu, kdo to zkoušel?


Ona je pak ještě jedna možnost, a to že se něco změnilo na stránkách toho Slezského zemského archívu, ale to teď fakt nemám čas zkoumat... Přece jen už je to víc než rok, ten postup jsem dával do kupy loni v červnu a naposled jsem s tím něco dělal na podzim.

Jo, aha, sakra... https://www.root.cz/clanky/pokud-chcete ... ici-gecko/ Tady jsem asi trochu zaspal dobu, on nám Firefox časem narostl na pěkného macka, takže já teď pod Linuxem používám hlavně Vivaldi a Operu... :x

Takže další možnosti:
1. Firefox verze < 57
2. Pale Moon
3. Waterfox
4. Basilisk
5. Ice Cat
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6076
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod Tempotaxi » čtv 09 srp, 2018 7:06 pm

Já to dělán takto:
1. Přenesu obraz, který mám na obrazovce do malování.
2. Obrázek v malování uložím do připravené schránky v JPEG.
3. Ve schránce se mně kupí fotky, které pak ve fotošopu si upravím podle potřeby.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: nákladní vozy II. epochy

Příspěvekod hank » čtv 09 srp, 2018 7:32 pm

Tempotaxi píše:Já to dělán takto:
1. Přenesu obraz, který mám na obrazovce do malování.


Jak?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6076
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků