Speciální drážní vozidla.

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Vladimír_B » pon 11 úno, 2019 9:40 am

Já spíš nevím, proč si nekoupili derivát 010. Legislativně jsou všechny cyklopřestavby dávno vyřešeny a jen se stačí přihlásit k tomu, že sice něco jsme sprasili, leč už to odpovídá schválené přestavbě...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Mcx » pon 11 úno, 2019 6:51 pm

Vladimír_B píše:Legislativně jsou všechny cyklopřestavby dávno vyřešeny

Ale to není tak jednoduché, každá dokumentace někomu patří, někdo k ní má vlastnická práva..... to nelze podle fotek něco zbastlit.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod UncleFardy » úte 12 úno, 2019 5:06 pm

Za každý zákon, který tímto vozem porušili, nechť jim náleží pomyslná medaile. To by mě zajímalo, co komu na tom voze vadilo, abych věděl, za co ho nakopat....
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod MiG » úte 12 úno, 2019 5:35 pm

Není dobré prohlubovat neúctu k zákonům.
I když tak činí naši nejvyšší představitelé.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod t6791225 » úte 12 úno, 2019 5:38 pm

UncleFardy píše:Za každý zákon, který tímto vozem porušili, nechť jim náleží pomyslná medaile. To by mě zajímalo, co komu na tom voze vadilo, abych věděl, za co ho nakopat....


Neřeš to, prostě to tak je... Nedávno byla v televizi reportáž o hradním kancléři Mlynářovi, který si v obci Osvětimany nechal postavit na černo rybník. Protože jde o černou stavbu a neměl stavební povolení, čelí teď právním nepříjemnostem. No netřeba sáhodlouze líčit, že to není zdaleka ojedinělý případ...
A tohle to je stejné v bleděmodrém, jakmile v této republice není na něco papír, hned následují postihy, sankce a pokuty.... Tím bych to uzavřel, protože to není předmětem této diskuze a už vůbec né modelářství.
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod jagg » úte 12 úno, 2019 8:50 pm

Tady se někdo myslím bere hodně vážně. Pokud jsem si všiml, bylo to vyřčeno ne obecně, ale naprosto konkrétně. A vsadím boty, že pokud ten vůz byl zpětně schválen a dostal štempla, bylo to bez zásadních dodatečných funkčních úprav (nějaké nálepky, "modré zábradlí" a podobné nesmysly nepočítám). Oni ti dopravci tak nějak ví, co si můžou a nemůžou dovolit, aby příliš neriskovali, a každý kdo dnes třeba tímto způsobem upoutá pozornost a otevře diskuzi na téma mastně zpoplatněného přeregulovaného, přebyrokratizovaného a přerazítkovaného podnikání, má u mně sympatie.
jagg
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 12 čer, 2017 8:40 am

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod MiG » úte 12 úno, 2019 9:50 pm

Otevření diskuze na téma mastně zpoplatněného přeregulovaného, přebyrokratizovaného a přerazítkovaného podnikání, je něco jiného, než "za každý zákon, který tímto vozem porušili, nechť jim náleží pomyslná medaile"
Řekl bych že byly dost těžký havárky z toho, že "ti dopravci tak nějak ví, co si můžou a nemůžou dovolit, aby příliš neriskovali".
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod jagg » úte 12 úno, 2019 10:38 pm

Já ještě o žádné těžké havárce kvůli odebrání bočnic u dlouholetým provozem prověřených krytých vozů neslyšel. A ten vůz snad neměl revizi?
jagg
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 12 čer, 2017 8:40 am

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod MiG » úte 12 úno, 2019 11:37 pm

Já nejspíš taky ne, ale o tom jsem v poslední větě nepsal.
Problém je, že tolerování případně podpora porušování předpisů a zákonů v jedné oblasti vede po čase k toleranci porušování předpisů či zákonů i v oblastech jiných.

Celkem pěkný příklad i když "nedopravcový" je upadlý studénecký most.
Tam těch tolerovaných porušení bylo tak moc a na tolika stranách, že není možno stanovit bezpochybně viníka nebo viníky.
Přičemž bezpochybné stanovení viny na skutku je v právním státě podmínkou nutnou pro odsouzení.

Mám i jedno "dopravcovské", ale to by tady rozpoutalo ještě větší smršť než možná rozpoutá Studénka. Takže ho nechám stranou ležet...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 úno, 2019 9:52 am

Tyto odborné vsuvky mimo téma mi moc nevadí,když jsou uvedeny v rozumné míře.Ledacos se i dozvím něco zajímavého.
Jen ty odborné vsuvky příliš nepřehánějte :wink: ,hlavně mi tu nezavádějte politiku.To budu nekompromisní.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Tempotaxi » pát 15 úno, 2019 11:48 am

Na modelářský stůl se mně dostal lept od firmy“DH LoKo“ a to skříňový přívěsný vozík PV 234.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 16 úno, 2019 9:55 am

Postupně jsem sletoval jednotlivé díly, pak se vše důkladně očistilo a vyvařilo ve vařící vodě.
Pak následuje základní stříkání modelu barvou, maskování a zase stříkání atd.
Takže, základ skříňového pracovního vozíku je hotov. Ještě ho dát do provozního stavu. To znamená dolepit další doplňky (rohové stupačky, prostě na modelu jsou rohová madla), zasklít okna, dodat mříže do oken a vyrobit popis vozíku.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 16 úno, 2019 11:39 am

Fotodokumentace podobného skříňového pracovního vozíku je zde:
https://himmer.rajce.idnes.cz/PV_16_Privesny_vozik_k_muv_69/
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 16 úno, 2019 11:44 am

Obrázek
Motorový vozík s mechanickým přenosem výkonu MUV 69-002 a vozík PV 460 (28.07.2007 - Hanušovice) © PhDr. Zbyněk Zlinský
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Speciální drážní vozidla.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 16 úno, 2019 11:48 am

Obrázek
Nástavba pracovního vozíku PV 439, TT, Modely mašinek TT-PV439
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků