Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod radeksindy » pát 10 úno, 2023 5:50 pm

Toto jsem si v rozdělení režimů z 80. let přečetl taky, ale co jsou tratě PPV?


Omlouvám se, napsal jsem to hodně zjednodušeně, ale mám samozřejmě na mysli tratě států sdružených v OSŽD, které podepsaly dohodu PPV. Pro ně platily tyto podmínky, jednodušeji východní blok.

Takže ve vztahu k RIV to byl průjezdný profil, to se skutečně dá vyřešit dohodou, pokud pro danou přepravu vím, kudy to přesně pojede. Byl ten samý problém ve vztahu k PPV? Předpokládám, že neměly trvale režim 39, protože něčím neodpovídaly rovněž podmínkám PPV. V každém případě by pro mě bylo zajímavé, kdybych měl jeden model v režimu 83, který bych mohl vzít na setkání, kde je provoz zejména DB. To je hlavní důvod proč se ptám, zajímalo by mne, proč třeba Rakona měla vůz v režimu 83, co posílala ven.

Režim 27 - Myslím, že vozy Raj jely celou dobu v režimu 27. Pokud si to dobře pamatuji, tak zejména na režim 31 šly vozy v RIV, protože šlo o změnu tarifikace. Režimy do r. 1980 totiž nerozlišijí podvozkové/nepodovozkové. Tedy myslím si to, nemám se do čeho teď podívat, ale už jsem na to jednou narazil.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod cer.t » pát 10 úno, 2023 6:52 pm

Režim 27 - v příloze zasílám rozdělení intervalů ze směrnice z 1975. Už norma o popisech nákl. vozů z roku 1974 však tyto intervaly již obsahuje, tak nevím, od kdy to přesně je platné. Je to opravdu o 2 a 4 nápravových vozech, právě z důvodu toho účtování. Takže pokud měl mít vůz Uacs/Raj (MC), tak jedině jako režim 37. Pokud vnitro tak měl mít 20, tak jako tento https://www.parostroj.net/katalog/nv/cl ... ads_MZ.jpg.
Přílohy
Výstřižek.JPG
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod cer.t » sob 11 úno, 2023 7:30 am

Aby to nezapadlo v předchozí diskuzi.
Dotaz k nátěrům vozů Raj:
Při rozhovoru s bývalými šéfy CEVA Trenčín mi bylo sděleno, že vozy Uacs před rokem 1989, které byly v majetku CEVA Trenčín, měly černou rakev. Moc na tyhle vzpomínky nedám, tak bych to rád měl nečím potvrzené. Je pravdou, že i dnes mezi slovenskými držiteli je černá rakev častá (WSTN, RWTN Ladce, DOLVAP) narozdíl od Česka. Takže něco by na tom mohlo být.
Nemáte někdo nějaký další střípek, který by toto potvrdil?
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod čenda » ned 12 úno, 2023 11:11 am

raj.jpg
čenda
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03 dub, 2018 12:10 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod čenda » ned 12 úno, 2023 11:15 am

provozní.jpg
Do roku 90 vypadaly dost často spíš takhle
čenda
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03 dub, 2018 12:10 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod Cermis » ned 09 črc, 2023 7:51 pm

Dobrý večer,
Prosím vás. Nemá někdo doma nějaké foto vozů Raj :
Fa. Hasi Šumavské vápenice a omítkárny Velké Hydčice
Fa. Jika Jihočeská keramická Bechyně
Fa. Prachovice Transport cement
Nebo zda nevíte barvy.

Jde o ČD.
Předem děkuji.
S pozdravem.
Zdeněk
HO / TT vše co se dá rozjet
Cermis
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř 28 lis, 2007 8:02 pm
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod patejl » pát 28 črc, 2023 2:39 pm

patejl
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 05 bře, 2013 12:27 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 28 črc, 2023 9:56 pm

Vozy Hasit stojí na vlečce ve Velkých Hydčicich. Bohužel o staré fotky ( komplet vlečky) jsem přišel. V sobotu jsem jen projížděl vlakem okolo, ale stalo jich tam aspoň pět.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod Pavel Rybín » sob 29 črc, 2023 7:31 pm

Kolega má pravdu. Ve Velkých Hydčicích stojí pět vozů. Tři vozy jsou typu 451.1 a další dva vozy mají německé podvozky. Myslím, že tam budou do rozebrání, protože je nasypán sjezd z rampy a tím přerušil vlečkové koleje. Cementárna ve Velkých Hydčicích už nepočítá se železnicí a vše vozí nákladními auty.
Přílohy
9321 043-8 CZ Uacs (1) Velké Hydčice 30.1.2019 (P.Rybín).jpg
Pavel Rybín
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 led, 2023 9:02 am

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod Svratka » ned 30 črc, 2023 3:34 pm

HASIT - Šumavské vápenice a omítkárny Velké Hydčice vlastnily poměrně velký počet rajek. V 90.letech, když to ještě mělo všechno úroveň a logiku, tak podnik vykročil právě s novým názvem i podnázvem firmy a králíkem v logu. Ovšem původní provedení vozů bylo s hnědočerv.rakví a myslím i králíkem! Až pak přešli na bleděmodrou. V průběhu let vše ovládnul kapitalistický magorismus a přechod na přepravu kamiony a putovní pronajmutá sila u každé stavby. A od té doby místo čisté přepravy cementu a omítkářských směsí až na nádraží v cílové stanici sviní obludné kamiony přetížené těžkým cementem jihočeské silničky... A to je konec pohádky o králíkovi na cibulích...

Vzpomínám si, že s králíky jezdily i vozy staršího provedení typu 451 s hlubokým rámem.

Bohužel nedisponuji přesnější historií a číselnými sériemi zdejších vozů, možná by někdo věděl více. Vzpomínám si na souvislé řady čísel vozů...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod marian_r » ned 30 črc, 2023 6:48 pm

Svratka píše:...
V průběhu let vše ovládnul kapitalistický magorismus a přechod na přepravu kamiony...


Každý kto skúsil zabezpečiť prepravu nákladným vagónom chápe prechod na kamióny.
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Podklady pro stavbu vozů Uacs (Raj )

Příspěvekod Cermis » stř 09 srp, 2023 8:06 am

Dobrý den,
včera došla obj.
Přílohy
2023-08-09 10_05_56-Window.png
2023-08-09 10_05_33-Window.png
2023-08-09 10_04_11-Window.png
HO / TT vše co se dá rozjet
Cermis
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř 28 lis, 2007 8:02 pm
Bydliště: Č.Budějovice

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků