Blm/Btax

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Blm/Btax

Příspěvekod dnovy » ned 15 úno, 2015 4:22 pm

Ahojte,

najdu někde barevné foto připojnaku BLm/Btax v provedení cca z roku 1980-1988. Strejda Google mě tedka zklamal, všude našel jen fota v provedené ČD a ne ČSD.

Díky
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Blm/Btax

Příspěvekod hank » ned 15 úno, 2015 7:23 pm

dnovy: A copak takhle třeba do knihovny pro starého Železničáře a s ním na skener...? V Železničáři vyšly takových fotek určitě desítky...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Blm/Btax

Příspěvekod dnovy » ned 15 úno, 2015 8:20 pm

hank píše:dnovy: A copak takhle třeba do knihovny pro starého Železničáře a s ním na skener...? V Železničáři vyšly takových fotek určitě desítky...


No tak se přiznám že toto mě nenapadlo. Ale jako námět díky, pokud to nenajdu někde elektronicky asi mi nic jiného nezbyde.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Blm/Btax

Příspěvekod hank » ned 15 úno, 2015 8:55 pm

dnovy píše:
hank píše:dnovy: A copak takhle třeba do knihovny pro starého Železničáře a s ním na skener...? V Železničáři vyšly takových fotek určitě desítky...


No tak se přiznám že toto mě nenapadlo. Ale jako námět díky, pokud to nenajdu někde elektronicky asi mi nic jiného nezbyde.


Ach jo... Kdyby jednou nedejbože někdo vypnul internet, tak my dědci, kteří jsme většinu života strávili bez něj, si uděláme živnost z radění mladým, jak si bez internetu mají poradit... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Blm/Btax

Příspěvekod Bezmozek » čtv 02 dub, 2015 6:51 am

Netuší někdo za co vše de daly pověsit krom M152?
vlaky.net píše: ...Přípojné vozy totiž mohly být díky svým konstrukčním zvláštnostem nasazovány zpočátku právě jen se „svými“ motoráky ...
..Dálkové ovládání vnějších dveří a elektrické napájení těchto vozů z počátku umožňovalo jejich spojování výhradně s motorovými vozy řady M 152.0/810....
...Vůz nemá vlastní generátor pro nabíjení vozové baterie, takže je v tomto směru odkázán na hnací vozidlo....

Lego atd. znám, ale nějaký info z počátku jejich provozu někdo nemá?
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Blm/Btax

Příspěvekod Patrik Novák » čtv 02 dub, 2015 2:09 pm

ŽM atlas vozidel , motorové vozy a jednotky ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Blm/Btax

Příspěvekod Jacek » čtv 02 dub, 2015 4:40 pm

hank píše:: A copak takhle třeba do knihovny pro starého Železničáře a s ním na skener...? V Železničáři vyšly takových fotek určitě desítky...

Ach jo... Kdyby jednou nedejbože někdo vypnul internet, tak my dědci, kteří jsme většinu života strávili bez něj, si uděláme živnost z radění mladým, jak si bez internetu mají poradit... :mrgreen:


Teda nic proti, ale to je opravdu rada k nezaplacení. Už vidím jak někdo bude shánět nějaké staré Železničáře a v nich hledat barevnou fotku Blm. V průměrné knihovně je vůbec zázrak najít cokoliv železničního, ne tak všechna existující čísla Železničáře. A barevná byla pokud vím jen obálka. Podle takové rady úkol na několik let... Ty desítky fotek Blm bych chtěl opravdu vidět. Pochybuju, že by tam byla aspoň jedna použitelná...

Jak vypadaly? Třeba takto:
http://obtisky.jacek-modely.cz/paginy/Baafx,Blm.htm
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Blm/Btax

Příspěvekod hank » čtv 02 dub, 2015 4:49 pm

Jacek píše:Ty desítky fotek Blm bych chtěl opravdu vidět.


Tak to máš teda smůlu, přišels asi o 8 let pozdě, při předposledním stěhování, když se mi je nepodařilo narychlo udat, tak jsem jich (a nejen jich) ze zoufalství vyhazoval celou krabici do sběru... :x Ale možná vím o někom, kdo má ty Železničáře svázané doma, tak kdybys třeba slušně poprosil... :twisted:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Blm/Btax

Příspěvekod hank » čtv 02 dub, 2015 4:57 pm

Bezmozek píše:Netuší někdo za co vše de daly pověsit krom M152?


704, 708, 714 - ale příslušná udělátka měly kromě všech 714 a 714.2 z ostatních řad jen některé a většinou asi jen dočasně. Mám dojem, že i nějaké 742 a 731 to měly a dokonce i jedna jihočeská žehlička ř. 210. A "umí" je i velké motory 842, 843, 854.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Blm/Btax

Příspěvekod mlha » čtv 02 dub, 2015 4:58 pm

Je pravda, že se informace z historie shání hůř a hůř, informace o vozech M 262 mě poskytl taky až jeden uživatel fóra, divil se, že nemám odbornou publikaci vydanou k této řadě. Nakonec jsem ji po dvou letech sehnal, ale byla to fuška. Proto to co vím poskytnu...
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Blm/Btax

Příspěvekod dnovy » čtv 02 dub, 2015 5:27 pm

Jacek píše:
hank píše:: A copak takhle třeba do knihovny pro starého Železničáře a s ním na skener...? V Železničáři vyšly takových fotek určitě desítky...

Ach jo... Kdyby jednou nedejbože někdo vypnul internet, tak my dědci, kteří jsme většinu života strávili bez něj, si uděláme živnost z radění mladým, jak si bez internetu mají poradit... :mrgreen:


Teda nic proti, ale to je opravdu rada k nezaplacení. Už vidím jak někdo bude shánět nějaké staré Železničáře a v nich hledat barevnou fotku Blm. V průměrné knihovně je vůbec zázrak najít cokoliv železničního, ne tak všechna existující čísla Železničáře. A barevná byla pokud vím jen obálka. Podle takové rady úkol na několik let... Ty desítky fotek Blm bych chtěl opravdu vidět. Pochybuju, že by tam byla aspoň jedna použitelná...

Jak vypadaly? Třeba takto:
http://obtisky.jacek-modely.cz/paginy/Baafx,Blm.htm


díky moc.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Blm/Btax

Příspěvekod janekk » pát 03 dub, 2015 11:52 am

ad Železničář: barevné foto, zadní strana obálky, číslo 5/82
janekk
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02 kvě, 2013 3:36 pm

Re: Blm/Btax

Příspěvekod Bezmozek » pát 03 dub, 2015 7:31 pm

2hank: Díky moc
BTW na tom linku jacek modely je Blm i s černým spodkem skříně, ale tuhle kamufláž jsem našel jen u M152.002 na vlečňákách byla taky nebo je to jen blud?
https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/zpr ... 84/20,0,,/
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Blm/Btax

Příspěvekod Patrik Novák » pát 03 dub, 2015 9:22 pm

Patrik Novák píše:ŽM atlas vozidel , motorové vozy a jednotky ,

koukal se tam někdo ?????????????????? strana 147 NE ! protože by to viděl ,

ten retro je nedokonalej - dveře mají být celé červené ,

ano bylo to i na vleku , ale barevné řešení , to samé jako M152 , píše se barva spodku černá , šedý rám pluhy nárazníky krycí plechy spodku a střecha , jednotné řešení od 1977 - vypuštění šedá barvy ve spodní části vozu ,
na foto je M152.0013 se šedým spodkem
a taky v r "81 M152.0427 a souprava M152.0372 3xBlm M152.0371 s černým pluhem a krycími plechy spodku
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Blm/Btax

Příspěvekod George V. » stř 08 dub, 2015 11:28 am

dnovy píše:Ahojte,

najdu někde barevné foto připojnaku BLm/Btax v provedení cca z roku 1980-1988. Strejda Google mě tedka zklamal, všude našel jen fota v provedené ČD a ne ČSD.

Díky


Blm/Btax bylo v tomto období polomáčené - kolem oken slonová kost, střecha šedá, pod okny červené. A tady bych se chtěl zastavit - nebyla to standardní višňová, ale spíše hnědočervená odstínem trochu připomínající červenou základovku. Spodek (podvozky, armatura) byl černý, taktéž nárazníky. Byl to striktní unifik, nic jiného jsem v té době (cca 1985-1989) neviděl.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků