Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod PaMi » pon 25 lis, 2013 10:16 pm

Jaké používáte vodou ředitelné barvy na motorové vozy (Balm, Mxxx apod.)? Podle nějaké tabulky jsem našel, že ekvivalent je LifeColor LC66. Zdá se mi ale příliš hnědá. Zkoušel jsem i vallejo 71070, 71085 ale ani jedna se mi nezdá. Poradí někdo? Také by mě zajímalo jakou používáte šedou na střechu a béžovou.
Co se týká syntetiky, tak tam je to jasné, ale stříkám doma, proto by mě zajímalo, jestli je nějaká varianta s vodou ředitelnýma - nesmradlavýma barvama.
Díky za tipy.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod mlha » úte 26 lis, 2013 8:20 am

červená LC 06,béžovou jsem zkusil LC 33,ale je moc bílá,budu ji muset trochu přitónovat žlutou
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod akcilhej » úte 26 lis, 2013 9:52 am

Slonová kost - LC UA 232, nebo sada AmeriColor-Ivory.
Červená LC Red 3002.
Šedá na střechy jde namíchat z šedé a kapky zelené za základní sady LC.
Tady: http://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky/#IMG_2086.jpg
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 26 lis, 2013 11:50 am

Lifecolory nepoužívám, ale koukám že řada z vás ano - jaké máte s nima zkušenosti? Doby zasychání? Způsob ředění? Kryvost? Jak se chovají v pistoli - respektive od jaké šířky čáry je nutný použít zpomalovač aby barva nepřisychala při stříkání na jehle? Zkusil jsem použít akryl revellky, nejsou špatné, ale není to ono - zatím nic lepšího než Gunze se mi najít nepodařilo. Gunze ale smrdí šíleně a doma na mne tlačí at přejdu na něco co tolik nesmrdí... :D Vallejo mi nevyhovují právě kvůli tomu přisychání na trysce, agamy zavrhuju z principu - hrozně dlouho schnou...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod akcilhej » úte 26 lis, 2013 12:27 pm

První týden zkoušení jsem je chtěl vyházet, hrůza.
Pak jsem naštudoval Kubrta a začlo se to lepšit. Nejlíp se mi stříkají, když dám kapku zpomalovače na každých 10 ml neředěné barvy. Ředím 1/4 origo ředidlem, nebo Tamiyou.
Hrůza děs je primer, ale bez něj do nejde. Ne že by se blbě stříkal, to ne, při výše uvedeným naředění udělá krásnej povrch bez krupice. Ale je hodně náchylnej na otěr. Úplně nejlíp je použít na základ sufracer 1000, ale to jsme zase u toho smradu.
Laky jsou taky použitelný, ale co jsem zkusil Sidolux (mat a polomat + tamyia x21) tak už je nepoužívám.
Obrovská výhoda LC je šíře ostínů. V kamuflážních sadách jde najít všechno.
Zasychání na trysce - při výše uvedeném ředění nemám problém. Ale vždycky když na chvíli položím pistoli, tak potom trysku ošmrdlám štětečkem namočeným v ředidle. Pro sichra.
Ale nejsem žádnej stříkací lumen. Na to co potřebuju mi stačí nejlevnější Fengda a s tou si tenkejch linek moc neužiju ( a vlastně to ani nepotřebuju).
Doba zasychání je jejich velikou výhodou, za hodinu si s tím můžu dělat co chci. Možná i za míň. Kryjí dobře i světlé ostíny.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod TTmili » úte 26 lis, 2013 3:41 pm

Tak osobně jejich primer nepoužívám, ani jsem ho nezkoušel, na základovky a plniče od Autotipu a podobně (se kterými mám tak nějak plus mínus nejlepší zkušenosti, rozhodně lepší než třeba s primerem Revell nebo Tamiya) chytají barvy velice dobře.
Co se týče ředění, jak kterou barvu a jak na co, pokud dělám plochu, pak ředím origo ředidlem v menším poměru, pokud naopak stříkám například přes maskovací pásku, tak už ředím trochu víc v trochu větším poměru. Při stříkání patiny, různých rozprachů a podobně ředím obyčejnou destilkou a silně ve prospěch ředidla, je fakt že potom barva vyloženě schne před očima, ale vzhledem k množství barvy v destilce není problém ani se zasycháním na trysce nebo někde v pistoli.
Co se týče zpomalovače, vůbec nemám a ani nějak nepotřebuju, jedině kdy mi to působí problém, kterému bych se stejně nevyhnul je když pistoli odložím na třeba 15 minut než zaschne první vrstva, pak je střeba otřít jehlu před stříkáním.

Jinak celkové klady tady zmínil už akcilhej, souhlasím s tím že odstíny se dají najít takřka na cokoliv, laky jsou celkově taky hodně dobrý, jen je trochu problém s tím že jakoby hrudkovatí po čase už v lahvičce, nevím čím to, barva mi to ještě neudělala, lesklý lak ano (asi taky zkusím Sidolux). Začátky s LC jsou hodně problematický než je člověk tak nějak dostane do ruky, přecházel jsem na ně ze syntetik a ty si tak nějak nechaly líbit skoro všechno, tady už je ale znát jakkoliv špatně připravený podklad, špatné naředění, ale i třeba to že u syntetik nějak nevadilo stříkání slabších vrstev rychle po sobě, tady se neproschlé vrsty slijí a začnou stékat.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 26 lis, 2013 4:35 pm

Díky za info, zkusím pořešit ty LC odstíny na čs mašiny. Gunze i díky tomu že vyřadilo barvu C100 už taky není co bejvalo... Smrad ze surfu a z bezbarv laků rodina holt přežije - navíc to je rychlovka, na rozdíl od déle trvajícího nástřiků několika barev na model. Já stříkám bez šablon (těma dělám jen ostrá rozhraní - pásy a rozhraní střecha/boky/podvozek) jinak zásadně bez nich... S Iwatou běžně dělám čárky kolem milimetru, u akrylovek to chce pohrát si s tlakem a vyřešit problém přisychání barvy k jehle - pak mi to prská. Retardér to vyřeší - netušil jsem že LC ho má v sortimentu!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod PaMi » stř 27 lis, 2013 11:53 pm

Díky moc za informace a tipy.
Vzhledem k tomu, že jsem v oblasti stříkání naprostý amatér, nemohu hodnotit kvalitu Lifecolor barev. Sorry.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod mlha » pon 09 pro, 2013 9:26 am

akcilhej píše:Slonová kost - LC UA 232, nebo sada AmeriColor-Ivory.
Červená LC Red 3002.

Tento odstín LC 3002 neexistuje,dnešní dotaz u prodejce v Brně
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod PaMi » pon 09 pro, 2013 9:55 am

Také jsem to zjistil. Nebyl to ale překlep? Není to myšleno RAL 3002, čemuž odpovídá Life Color UA-808?
http://www.graphicair.co.uk/products/LifeColor-Red-(22ml)-RAL-3002.html
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod mnitka » stř 11 pro, 2013 5:13 am

RAL 3002 používáte k čemu? Na lokomotivy a motorové vozy je vhodnější RAL 3003.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod Pavel-HP » ned 15 pro, 2013 10:10 pm

Jako plně vyhovující pro ČSD, bych viděl sady od LIFECOLORu :
XS03, XS04 a XS06.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Jaké vodou ředitelné barvy na motorové vozy

Příspěvekod Pavel-HP » ned 15 pro, 2013 10:13 pm

RAL 3002 podle mého by mohl pasovat na M283 a Aalm a Balm.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků