Návody na vozy z LPH

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Návody na vozy z LPH

Příspěvekod mawerick » pon 22 říj, 2007 7:39 pm

Pokud máte někdo zájem a sháníte návody na stavebnice vozů z produkce firmy LPH, tak koukněte na http://train.tym.cz/navody.html. Chybí mě pouze návod na vůz Faccs, Raj a M 152.0? Pokud je někdo máte mužete mě je poslat? Rád je umístím na stránky.
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod BLEKK » úte 23 říj, 2007 10:36 am

Ahoj, všetky návody, čo Ti chýbajú mám doma, takže keď ich hodím do skenera tak Ti ich pošlem. Akurát na 810 je iba text bez obrázkov, ale aj to pomôže zorientovať sa.
BLEKK
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04 dub, 2007 12:03 pm

Příspěvekod mawerick » stř 24 říj, 2007 4:20 am

Díky, budu rád.
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod TT-maniac » sob 05 dub, 2008 7:12 am

Tak už jsem konečně sehnal návody LPH hlavně na FACCS ! i na uachs/ra i be/bi tak doufám že to někomu pomůže http://tt-vlaky.xf.cz/lph.html ten návod na FACCS mi teda hodně pomohl ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod George V. » pát 05 zář, 2008 9:25 am

Možná to sem moc nepatří, ale snažím se pro náš kroužek ŽM postavit model vozu Be ze stavebnice LPH. Nevíte někdo, jak co nejlépe udělat zavěšení baterie. Použití původních dílů stavebnice je nevhodné, protože "nožičky" jsou docela krátké a podle výkresu ta baterka "visí" dost nízko. Díky.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod VoVo » pát 05 zář, 2008 12:35 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:13 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod George V. » sob 06 zář, 2008 5:35 am

No obávám se, že ta tabulka na to bude dost tlustá. Spíš by mne zajímala nějaká alternativa - přeci jen je to TT, tak aby to nevypadalo moc humpolácky. Vhodný by byl nějaký plech, tak by mne zajímalo, jaká by byla optimální tloušťka, jestli jste to někdo už dělal?

Na té fotce to vypadá zase úplně jinak, než na výkresu a fotek z http://www.drevaky.wz.cz
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod sandik » sob 06 zář, 2008 1:44 pm

George V. píše:Na té fotce to vypadá zase úplně jinak, než na výkresu a fotek z http://www.drevaky.wz.cz


No, je třeba si uvědomit, že tyhle vozy byly vyráběny dlouhou dobu, s mnoha změnami a několika různými továrnami. Také je tobré vědět, že ty baterie tam v mnoha případech byly dodávány později, protože část vozů byla z výroby vyrobena s plynovým osvětlením, takže zrovna výška a asi i velikost té baterie nebude vždy a všude stejná. Osobně bych to (pokud nestavíte jeden zcela konkrétní vůz) neřešil. Navíc, pro provoz na modelovém kolejišti je lepší, když baterie bude zavěšena spíše výš než níž.
sandik
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 17 srp, 2008 2:13 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod George V. » ned 07 zář, 2008 11:14 am

Problémem je, že se tam ta baterie nevejde v původním uchycení i v původních rozměrech, byť jsem ji už trochu zůžil. Během víkendu jsem prostudoval pár fotografií a už mám zhruba představu, jak to udělat. Pro "přední" závěs použiju vodorovnou část původního závěsu (a to jenom po stranách), kterou ukotvím hned za postranici rámu a na zadní závěs zkusím využít kus nevyužitého mosazného plechu od doplňkových leptů. A korát teď lituju toho, že jsem tu bateriovou skříň zužoval. Podle fotografiíí čouhá trochu ven. Vypadalo by to lépe.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod yurax » pát 12 úno, 2010 12:40 pm

sice to neni o navodu, ale vhodnejsi forum jsem nenasel - nemate tip, kde koupit tyto stavebnice v Praze, nebo na eshopu nejvyhodneji? Vim, ze muzu googlit a srovnavat, ale urcite mate aktualni prehled co a jak.
diky
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Příspěvekod George V. » pát 12 úno, 2010 12:42 pm

Nejlevnější stavebnice asi na www.modelyvlacku.cz . Momentálně by měli mít i Faccs. Nově mají i leptané doplňky a obtisky.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Tomáš » pát 19 úno, 2010 9:08 am

má někdo návod jak do vozů udělat uchycení spřáhla? nějak mi to nejde. Klasicky na drátek...třeba nějakou fotku
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod George V. » pát 19 úno, 2010 9:22 am

Drátek zohybat tak, aby dobře pružil a připevnit k podvozku. Doporučuji epoxid, nebo tavnou pistoli...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Tomáš » pát 19 úno, 2010 9:25 am

George V. píše:Drátek zohybat tak, aby dobře pružil a připevnit k podvozku. Doporučuji epoxid, nebo tavnou pistoli...


Hm tak teorie mi je jasná.Bohužel nějak mi není jasno,jak se ten drátek uchytí aby ve výsledku pěkně pružil,vždycky mi to spřáhlo vypadne.mimo jiné uchycení tou tavnou pistolí je dobrej typ
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod George V. » pát 19 úno, 2010 9:37 am

...odpověděl sis sám. Prostě ten drátek tam musíš něčím zakápnout.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků