přestavba starých vozů H0

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

přestavba starých vozů H0

Příspěvekod Josef » ned 03 úno, 2013 1:57 pm

Zdravím,
konečně jsem našel čas a pustil jsem se do stavby svých vláčků. Jde bohužel o vláčky z mého dětství a tomu odpovídá i jejich stav. Ale, nechci je vyhazovat a pořizovat nové, nejsem milionář.
Jen pro upřesnění: chci pouze docílit opravy a pěkného vzhledu vozů, tak s přesností podle výkresů to bude trošku divoké.
Započal jsem tedy osobním vozem ze setu Piko junior. Ten by se měl podobat vozu Ci.
V prvním kroku došlo k odstranění nárazníků a spřáhla. Nárazníky nahradím novými a spřáha budou vrácena původní. Zbrousil jsem barvu a různé detajly z vagónku. Exteriér jsem započal vytvořením dřevěnné podlahy na schodech a ochozu. Zábradlí vytvořím z různých drátků. Střechu jsem také zbrousil. Interiér zhotovím z plastových destiček.
Přílohy
02.JPG
01.JPG
Josef
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 17 pro, 2007 5:10 pm

Re: přestavba starých vozů H0

Příspěvekod mlha » ned 03 úno, 2013 6:10 pm

Je to jeden z levnějších způsobů jak si rozšířit vozový park.Taky předělávám starší vozy,ale kupuju je na netu.Doporučuju jště přezout na nová dvoukolí a instalovat ložiska
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: přestavba starých vozů H0

Příspěvekod Polabský » stř 13 úno, 2013 8:38 pm

Jen taková maličkost. Ten vůz se nemusí ničemu podobat, lze ho doplnit tak, jak ve službách ČSD roky jezdil. Jeden se například dodnes zachoval v Chomutově.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: přestavba starých vozů H0

Příspěvekod jihous » pon 25 úno, 2013 8:49 pm

Jenom se zeptám než pochválím za přístup ke starým, ale funkčním vozům, nevíte kde sehnat komínky na střechu osobáků, či je nutno si je vyrobit?
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: přestavba starých vozů H0

Příspěvekod Josef » čtv 28 úno, 2013 9:18 pm

Další várka vozů. Vagony jsem rozebal a dal do lázně hydroxidu sodného. Tím jsem odstranil barvy převážně z osobních vagónů a popisky z nákladních. Na cisternoých vozech jsem odstranil chodníčky, vytvořím nové. ještě si pohraju se samotnou nádrží. Cisterny budou ve zbarvení kolínské rafinérie. Osobáky a služební vozy zelené. Ještě ale nevím jakou barvu dostanou kryťáky. Chci stavět železnici z doby 30.let, tak jsem přemýšlel že by se na ně hodil nějaký znak továrny (např.: Orion, Zora,..), ale nikde jsem nenašel žádné fotky. Takže mě moc nekamenujte, když se na nich objeví něco smyšleného.
Přílohy
DSCF0528.JPG
DSCF0526.JPG
DSCF0525.JPG
Josef
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 17 pro, 2007 5:10 pm

Re: přestavba starých vozů H0

Příspěvekod Josef » čtv 28 úno, 2013 9:18 pm

Ještě jedna.
Jo a komínky budou samodomo.
Přílohy
DSCF0529.JPG
Josef
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 17 pro, 2007 5:10 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků