Vozy Uaai (hlubiňáky)

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod Jirka1 » ned 01 bře, 2015 7:27 pm

Bezmozek, lukasx:
Uaai/Uaais - rozdíly ve vaně žádné nebo minimální, rozdíly jsou ale v podvozcích a tedy i provozní rychlosti (ložený/prázdný), jak napovídá značení, a tom, kde a kdy byl vůz vyroben.
Uaai: 80/80 km/h, Vagónka Studénka, 1973 - 1976
Uaais: 100/120 km/h, Konstal Chorzow - Polsko, 1985

Pro zajímavost, předchůdcem těchto vozů byl tento desetinápravový Uaai, foto, 80/80 km/h, Vagónka Studénka, 1966 - 1970.

S osminápravovým vozem Uaais v TT i H0 teď přišla Malá železnice, v Pečkách bude 7. 3. workshop s touto stavebnicí...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod Bezmozek » pon 02 bře, 2015 9:32 am

2 VojtikJ: Fotky by byly fajn.
2 Jirka1: Díky, myslel jsem si to, ale fotek je pomálu a nejlepší z čeho by se dalo vycházet jsem našel: http://mates-msts.uvadi.cz/screny/Uaais9945.jpg
ale zas je to jen pár pixelů a nevim jak moc to je reálný.
Jinak nejvíc mě zajímá Uaai, 110t, 73-85, mám tu plno 26-2 podvozků co bych na to sdělal a je z těch kratších co by se vešly do půjezdnýho profilu.
Ty 10n Hx jsou taky pěkný, epocha sedí, taky krátký, ale netuším jak ubastlit podvozky.
Asi to pojmu formou co nevim vymyslim a nějak to dopadne
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod VojtikJ » pon 02 bře, 2015 10:58 am

Bezmozek: fotky jsem už jirkovi posílal, klidně ti je taky pošlu (origoš velikost) jestli chceš ;) z nich se dá pochopit jak to vypadá :lol:
Jirka1: asi nemáš víc fotek na ty opleny? já si je fotil v ČT, ale díky sněhu jsem moc fotek nedělal a teď mi to chybí :(
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod krakora » pon 02 bře, 2015 2:06 pm

A co tohle
http://ttjenik.wz.cz/Uaai.htm
Ještě jsem ho nesháněl, ale když ho někde uvidím tak ho beru hned.
Plánů, dílů na různé stavby a stavebnic je půl skříně, takže i když se mi to líbí nemusím to mít hned.

Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod lukasx » sob 07 bře, 2015 9:41 pm

jelikož je toto téma trochu více aktivnější tak bych se tu rád zeptal zda tu někdo nemá nějakou fotodokumentaci k hlubinovému vozu z dob ČSD (10 nápravový popřípadě 16) nebo k jakémukoliv novodobějšímu Jeden 16n prototyp z dob ČSD jsem si už vytvořil a zprovoznil ale nemá tolik patřičných detailů tyto bych rád udělal pomocí případných fotek. Možná bych se pak pokusil i o nějaké další hlubinové vozy

Je možné že bych nezůstal jen u jednoho kusu :-)

Tímto bych rád poprosil VojtikJ zda by nezaslal případné fotky i mě Děkuji.
lukasx
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 18 led, 2015 3:57 pm

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod Petr S. » ned 08 bře, 2015 1:50 pm

Železniční modelářství - Kotnauer,Maruna - str. 213 - 233 . Mluví se tady o vozech Hx , je totiž rok 1965 a III epocha je plném rozkvětu . Článek popisuje stavbu z papíru . Vagon jsem viděl na vlastní oči asi před 5ti lety a skutečně stál za podívanou .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod lukasx » ned 08 bře, 2015 4:30 pm

Ano o této publikaci vím ale je zde popsán jen ten 10n mám tady spíše namysli ten 16n kde je navíc ještě mezimost který už mám postaven ale chybý mi na něm patřičné detaily
lukasx
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 18 led, 2015 3:57 pm

Re: Vozy Uaai (hlubiňáky)

Příspěvekod 6LenkaPe » stř 29 zář, 2021 5:18 pm

Dobrý den,

Sbírám podklady pro stavbu vozů Uaai/Hx pro TT-Jenika a

rád bych se zeptal kde se nachází tyto Hlubinové vozy, viz odkaz (pokud ještě existují), fotodokumentace a měření vozů.

https://www.parostroj.net/katalog/nv/fo ... 17&odkud=0 &obdobi=4&ktere=8&razeni=0

https://www.parostroj.net/katalog/nv/fo ... 41&odkud=0 &obdobi=3&ktere=8&razeni=0

Za jakékoliv informace o těchto vozech budu moc vděčný.

Předem děkuji Petr.
6LenkaPe
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 26 srp, 2010 7:00 pm

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků