osobní vůz Ca, Aba od Bv-model

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

osobní vůz Ca, Aba od Bv-model

Příspěvekod zeppelin26 » sob 12 led, 2013 8:58 pm

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zda se vyplatí si tuto stavebnici pořídit. Jak kvalitní je provedení, př. jaké problémy nastaly při stavbě. Děkuji předem za Váš názor.
zeppelin26
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19 říj, 2012 7:24 pm

Re: osobní vůz Ca, Aba od Bv-model

Příspěvekod radeksindy » ned 13 led, 2013 10:41 am

Teď nevím co máš namysli. Historicky byly u BV-modelu k dostání modely tzv. Golsdorfových rychlíkových vozů, ale to byl jen doprodej toho co stále dodává hotové V.Muras. Občas se vyskytovalo ještě Ca staršího provedení, příp. BCa. Momentálně v nabídce BV-modelu žádné vozy ABa a Ca nejsou.

Mám doma stavebnice právě "gölsdorfů", stavět jsem začal jen ABa. Stavebnice je jednoduchá, ale vyžaduje dost práce. Kdybych z toho chtěl dostat vůz podle mého, tak strávím spoustu času broušením a kitováním. Kvalita je na můj vkus spíše podprůměrná, spodek ohlý. Spousta drobných dílů, lepty žebříků, tam už je sestavení jednoduché. Už delší dobu přemýšlím, že půjdou dál, mým požadavkům nevyhovují.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: osobní vůz Ca, Aba od Bv-model

Příspěvekod zeppelin26 » ned 13 led, 2013 3:15 pm

Díky za upřesnění,
jsou to vozy asi z doprodeje. Kdysi jsem je viděl u BV-modelu a uvažoval o jejich pořízení, ale než jsem se rozhoupal byly pryč. Teď jsem je viděl prodávat na modelbazaru za 60 eur kus. No ale je rozhodnuto, právě z deformací a nizší kvality jsem měl obavy.
zeppelin26
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19 říj, 2012 7:24 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků