Vyroba modelov vagonov zo stavebnic

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vyroba modelov vagonov zo stavebnic

Příspěvekod Mravec » stř 08 lis, 2006 9:50 pm

Nevie niekto kde, kto a za kolko vyraba plastikove stavebnice vagonov v h0?
Mravec
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 31 říj, 2006 12:50 pm

Re: Vyroba modelov vagonov zo stavebnic

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 09 lis, 2006 2:34 pm

Mravec píše:Nevie niekto kde, kto a za kolko vyraba plastikove stavebnice vagonov v h0?
Stavebnic v HO moc neni. Bramos delal Vtr a Ztr, ty už nejsou. Teď má Dvořáček Vtr a Z, zřejmě Piko. Jinak asi nic.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: pro Mravce

Příspěvekod MaHa » pát 17 lis, 2006 10:39 am

Mravec píše:Nevie niekto kde, kto a za kolko vyraba plastikove stavebnice vagonov v h0?


Na trh se také dodávaly stavebnice fy. Walthers.TM. :D Jednalo se ale o modely vozů z Kanady a USA. Kupoval jsem je někdy v roce 98 u KROKODILA v Praze. Jaká je situace ohledně těchto stavenic dnes nevím.
Zkus se zeptat u KROKODILA nebo u svého dodavatele, pokud bys měl o tyto stavebnice zájem. :D
PS: Už jsem si vzpoměl WALTHERS-E.TM má v nabídce Ing.P.Litommyský:
http://www.litomysky.cz/ :lol:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Vyroba modelov vagonov zo stavebnic

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 17 lis, 2006 11:42 am

Mravec píše:Nevie niekto kde, kto a za kolko vyraba plastikove stavebnice vagonov v h0?

Vzpomněl jsem si. že něco nbízel i Conrad. Dvou i čtyř nápravové Z (uzavřené vozy) i nějaké Vtr (otevřené vozy). Jak moc to korespondovalo s parkem ČSD ČD či ŽSR si nepamatuji. Myslím si že by šly nějaké verze Z.

Při koupi 10 stavebnic výrazná sleva. Prodavájí dokonce i nenastříkané vozy tedy ještě levnější cca 5 EUR za jeden vůz.

Více na

http://www.conrad.de

Hledej H0-Waggon-Bausätze

nebo rovnou katalogy

http://pdf.conrad.de

Modelbahnwelt strany 268,269,270
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Kraken » pát 17 lis, 2006 6:51 pm

Uvažuji o koupi tech cisteren od Conrada, teď začínají jezdit i u nás jako Zacns a obtiskový popisek na ně dělá Kwasnica.
Kraken
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 17 lis, 2006 6:51 pm

Příspěvekod Karel » ned 19 lis, 2006 8:17 pm

Kraken píše:Uvažuji o koupi tech cisteren od Conrada, teď začínají jezdit i u nás jako Zacns a obtiskový popisek na ně dělá Kwasnica.

Dobrý den, nebyl by prosím odkaz na ty stavebnice vozů u CONRADA, nějak jsem to tam na jeho stránkách nenašel. Díky.
Karel
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19 lis, 2006 8:17 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 19 lis, 2006 8:43 pm

Karel píše:
Kraken píše:Uvažuji o koupi tech cisteren od Conrada, teď začínají jezdit i u nás jako Zacns a obtiskový popisek na ně dělá Kwasnica.

Dobrý den, nebyl by prosím odkaz na ty stavebnice vozů u CONRADA, nějak jsem to tam na jeho stránkách nenašel. Díky.


Jooo tak to sorry !!! To jsem vůbec netušil, že papírový a downloadovaný katalog má jiné číslování stránek. Už vím, já mám katalog 2006 !

Na WEBu PDF už je jen katalog 2007 ! Tam jsou to stránky 242, 243 a 244
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Kraken » pon 20 lis, 2006 11:36 am

Tak jsem ze zeptal u českýho Conrada na ceny:

Cisterna sada 10 ks 4560,- Kč
1 ks bez barvy 517,- kč

Wap sada 10 ks 4230,-Kč
1 ks bez barvy 484,- Kč
1 ks barvený s obtiskama 524,- Kč

Uzavřený sada 10 ks 2230,- Kč
1 ks bez barvy 271,-Kč
1 ks s barvou 310,- Kč

Dobírka 119,- Kč při objednávce do 5000,- pak zdarma
termín dodání cca 14 dnů
Ceny se mění dle kurzu, dnes mají ted kurz cca 32,80
Kraken
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 17 lis, 2006 6:51 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 lis, 2006 12:32 pm

Kraken píše:Tak jsem ze zeptal u českýho Conrada na ceny:

Cisterna sada 10 ks 4560,- Kč
1 ks bez barvy 517,- kč


1 ks bez barvy 15,75 EUR tj 456,75 CZK
Spar set v originále - 139 EUR v D :cry: to je cca 4031 CZK

Kraken píše:Wap sada 10 ks 4230,-Kč
1 ks bez barvy 484,- Kč
1 ks barvený s obtiskama 524,- Kč


1 ks bez barvy 14,75 EUR tj 427,75 CZK
Spar set v originále - 129 EUR v D :cry: to je cca 3741 CZK

Kraken píše:Uzavřený sada 10 ks 2230,- Kč
1 ks bez barvy 271,-Kč
1 ks s barvou 310,- Kč


Tady je víc typů ale stejně je levnější si to koupit přímo v Německu.

Kraken píše:Dobírka 119,- Kč při objednávce do 5000,- pak zdarma
termín dodání cca 14 dnů
Ceny se mění dle kurzu, dnes mají ted kurz cca 32,80


Ten kurz mne tedy docela irituje !

Ještě připomínám že většina těchto vozů je bez spřáhel a kol :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Mravec » úte 21 lis, 2006 12:48 pm

Dostali sa mi do ruk stavebnice firmy Vacek, neviete nieco viac o tejto znacke?
Mravec
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 31 říj, 2006 12:50 pm

pro Mravce

Příspěvekod MaHa » úte 21 lis, 2006 5:32 pm

Mravec píše:Dostali sa mi do ruk stavebnice firmy Vacek, neviete nieco viac o tejto znacke?


Nebyla to špatná stavebnice. Svými parametry odpovídala době a místu svého vzniku. Jízdní vlastnosti pak odpovídají cca vozům VEB PIKO z býv. NDR. Je ale dobré vyměnit dodávaná plastová dvojkolí za kovová.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: pro Mravce

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 21 lis, 2006 8:17 pm

MaHa píše:
Mravec píše:Dostali sa mi do ruk stavebnice firmy Vacek, neviete nieco viac o tejto znacke?


Nebyla to špatná stavebnice. Svými parametry odpovídala době a místu svého vzniku. Jízdní vlastnosti pak odpovídají cca vozům VEB PIKO z býv. NDR. Je ale dobré vyměnit dodávaná plastová dvojkolí za kovová.


Myslím si, že Vacek I Piko nemají až zas tak špatné jízdní vlastnosti.
Je ovšem nutné, to co dopručuje MaHa - vyměnit dvojkolí :!: :!: :!:
Je to spíš otázka použití - na kolejišti s malými poloměry je asi nejlepší používat kinematiu krátkého spřáhla - dává asi ty nejlepší vlasnosti celé soupravě.
Je jasné, že staré vozy PIKO i původní Vacek ji nemají (byť i ta se dá téměř vždy dobastlit). Nové Vackovi vozy již ano.
Jenže třeba na modulovce je kinematika přímo nevhodná.
V kombinaci se starým spřáhlem NEM u extrémě dlouhých souprav nad 40 os téměř smrtící !!
Pravda kdyby se používalo také krátké spřáhlo - problémy by nebyly, ale to je zase pro nákladní provoz nepřípustné.
Proto se u krátkých vozů cca do 150 mm fixují a zapouštějí spřáhla tak aby jejich čelní ploška byla v rovině s nárazníky. Nárazníky se ovšem musí buď vyměnit za pružné, nebo z nich pružné udělat.
Naposledy upravil Zdenek Valter dne úte 05 pro, 2006 7:15 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Sandy » úte 28 lis, 2006 6:11 pm

Po mé blamáži s pojezdem na 810 jsou všechny mé další příspěvky určeny především pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří získávají zkušenosti metodou pokusu a omylu ( a něco málo z dalších zdrojů ), stejně jako já.
Stavebnice je možná i to, co prodává pan Máša ( určitě na burze v Praze, nevím, jestli i jinak a jinde). Jsou to nenastříkané odlitky na čtyřnápravové zavřené vozy Tds, Gags, Zsa a podobné( skříň, rám, podvozky, KKK a drobné doplňky) . Cena 500.- se mi sice zdá dost vysoká ( když připočtu cca 60.- dvojkolí, 50.- až 80.- popisy, 30.- spřáhla, nárazníky, něco barvy), ale už jich mám pět doma. Ideální pro začátečníky. To se jeden naučí opracovávat odlitek, nastříkat barvu, vyrobit z drátu madla, umístit na správná místa obtisky a nakonec to všechno spasovat, aby to jezdilo. A když Vám Houmr poradí, jak na patinu, tak si připadáte jak " vopravdickej modelář "
K mání jsou i sypáky (Sas a další ), ale na ty si zatím netroufám.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Mravec » úte 05 pro, 2006 6:21 pm

Sandy píše:Po mé blamáži s pojezdem na 810 jsou všechny mé další příspěvky určeny především pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří získávají zkušenosti metodou pokusu a omylu ( a něco málo z dalších zdrojů ), stejně jako já.
K mání jsou i sypáky (Sas a další ), ale na ty si zatím netroufám.


Kto vyraba stavebnice sypakov v h0?
Mravec
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 31 říj, 2006 12:50 pm

Příspěvekod Sandy » stř 06 pro, 2006 9:12 am

Sypáky Sa, Sas a snad i další prodává pan Máša. Jak jsem už psal, jsou k dostání určitě na burze v Praze. Jsou to pouze odlitky, které je třeba opracovat, nastříkat barvou , doplnit detaily ( madla, zábradlí apod.) a sesadit. Obtisky dodává např. pan Kwasnica.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků