Barvy

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Barvy

Příspěvekod milostt » čtv 27 úno, 2014 3:33 pm

tomas_ píše:Na stěnu mám primalex a váleček :)
Poskládal jsem nějáký stavebnice LPH a chtěl bych je nabarvit
Jinak jsem úplnej začátečník, takže vůbec nevím jestli lih, akryl, nebo syntetiky


Já navětšinu modelů používám sintetiku od Agamy , ale co nazor to jiná barva.
Hlavně si měl barvit před sestavením modleu, ted se budeš těžko dostávat na některé partie.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Barvy

Příspěvekod tomas_ » čtv 27 úno, 2014 9:58 pm

nemám je dolepený dokonce.
v čem je ta syntetika lepší než treba akryl?
jinak děkuji za názor
tomas_
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20 úno, 2014 7:17 pm

Re: Barvy

Příspěvekod Patrik Novák » čtv 27 úno, 2014 10:41 pm

musíš si to odzkoušet , ale třeba akryl od agamy mi taky nesedí , dělám se synt agamy nebo revell

jak je psáno výše , každý dělá s něčím jiným ,

nějaký kritéria : krytí , doba schnutí , odstranění barvy , smrad , škála odstínů , dostupnost ........
zkus prohledat forum , barvy , barvení , stříkání , apod (nějaký témata tu jsou , ale prokousat se tím je náročný)
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Barvy

Příspěvekod Zx1974 » pát 28 úno, 2014 10:04 am

Doporučil bych tě podívat se na modelforum a na testy barev od J.Vilingra -http://www.modelplac.cz/tipy_triky.htm
Každému vyhovuje něco jiného, osobmě mám radši akryly, ale tím nechci říct, že jsou syntetiky špatný.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Barvy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 28 úno, 2014 10:43 am

Z důvodu rychlosti zasychání - jednoznačně pro airbrush Gunze H nebo C řady, k natírání ale naprosto nevhodný! Pro natírání akryly Vallejo, pro stříkání klidně také (vallejo air), ale musíš mít pod ně k natírání i stříkání vždy matný podklad/surfacer nebo matná bílá/ - jinak se moc roztékají a nekryjí. Špatný nejsou ani Lifecolory, ale já dávám přednost Vallejo - jsou pro mě dostupnější...

Agama je až na jejich metalizéry naprostý shit! Ze syntetik - špičkový Xtracolor (u nás nesehnatelný, lze objednat v e-shopu Hannant v Anglii), modelmaster (e-shop fy Bílek). Humbrol či revell nsjsou vůbec špatný, mají ale hrubší pigment, tzn barva dělá při stříkání často velmi drobnou krupičku co se musí rozleštit. Na natírání ale OK.

Největší smrad - syntetika. Hned za nima - gunze.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Barvy

Příspěvekod tomas_ » ned 02 bře, 2014 7:53 pm

tak bych chtěl nějaký barvy co nebudou tolik smrdět, chtěl bych je stříkat v bytě
tomas_
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20 úno, 2014 7:17 pm

Re: Barvy

Příspěvekod Rizoto » pon 03 bře, 2014 8:54 pm

tomas_ píše:tak bych chtěl nějaký barvy co nebudou tolik smrdět, chtěl bych je stříkat v bytě

Tamiya Akryl su tiež dobre farby ale nemá toľko odtieňov ako Gunze. Ja som s nimi veľmi spokojný.
Ešte jedna rada farby vždy riediť originálnym riedidlom. Na čistenie pištole, štetcov je možné použiť lacnejšie náhrady ako S6006, izopropyl a podobne (podľa druhu farby) ale na priame riedenie farieb vždy originál riedidlo. Vyplatí sa na tomto nešetriť.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Barvy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 03 bře, 2014 11:49 pm

Rizoto píše:
tomas_ píše:tak bych chtěl nějaký barvy co nebudou tolik smrdět, chtěl bych je stříkat v bytě

Tamiya Akryl su tiež dobre farby ale nemá toľko odtieňov ako Gunze. Ja som s nimi veľmi spokojný.
Ešte jedna rada farby vždy riediť originálnym riedidlom. Na čistenie pištole, štetcov je možné použiť lacnejšie náhrady ako S6006, izopropyl a podobne (podľa druhu farby) ale na priame riedenie farieb vždy originál riedidlo. Vyplatí sa na tomto nešetriť.



Nesouhlas - to co tvrdíš je pouhé dogma. Na tamiyu používám Gunze ředidlo, na gunze zas nitrák. Pouze když mi gunze barva v pixle časem zhoustne (nectnost nedokonalých uzávěrů gunze barev) ředím to origo gunze ředidlem. Syntetiky - pro stříkání opět ředím nitrákem - rychlejší schnutí, lepší rozředění barvy. U syntetik pro natírání a u lesklých syntetik i ke stříkání používám s6006! Modelařím už od roku 1978 a jediný origo ředidlo co sem kdy použil bylo to gunze viz výše.... Jediný co to chce, je si pohrát s tlakem vzduchu a naředěním barvy, plus používat trysku pistole 0,25 nebo 0,3... Barvu si navíc přikapávám ze štětce do nitroředidla co mám předem nalitý do pistole, nikdy naopak...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Barvy

Příspěvekod Rizoto » úte 04 bře, 2014 5:23 am

Petr Zatrepalek píše:
Rizoto píše:
tomas_ píše:tak bych chtěl nějaký barvy co nebudou tolik smrdět, chtěl bych je stříkat v bytě

Tamiya Akryl su tiež dobre farby ale nemá toľko odtieňov ako Gunze. Ja som s nimi veľmi spokojný.
Ešte jedna rada farby vždy riediť originálnym riedidlom. Na čistenie pištole, štetcov je možné použiť lacnejšie náhrady ako S6006, izopropyl a podobne (podľa druhu farby) ale na priame riedenie farieb vždy originál riedidlo. Vyplatí sa na tomto nešetriť.



Nesouhlas - to co tvrdíš je pouhé dogma. Na tamiyu používám Gunze ředidlo, na gunze zas nitrák. Pouze když mi gunze barva v pixle časem zhoustne (nectnost nedokonalých uzávěrů gunze barev) ředím to origo gunze ředidlem. Syntetiky - pro stříkání opět ředím nitrákem - rychlejší schnutí, lepší rozředění barvy. U syntetik pro natírání a u lesklých syntetik i ke stříkání používám s6006! Modelařím už od roku 1978 a jediný origo ředidlo co sem kdy použil bylo to gunze viz výše.... Jediný co to chce, je si pohrát s tlakem vzduchu a naředěním barvy, plus používat trysku pistole 0,25 nebo 0,3... Barvu si navíc přikapávám ze štětce do nitroředidla co mám předem nalitý do pistole, nikdy naopak...

To je zaujimave, ja ked som pouzival u akryl Tamiye izoprophyl tak mi farba prašila. A to som si spravil taky test, rovnaky pomer farba/riedidlo, rovnaky tlak a s origo riedidlom som krupicu nemal. U email farieb ako je humbrol, revel agama mam skusenost ze s S6006 schnu velmi dlho. Agama aj dva dva tri dni pokiaľ je farba naozaj tvrda.
Ta Tamiya a Gunze riedidlo je email či akryl?
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Barvy

Příspěvekod Patrik Novák » úte 04 bře, 2014 4:07 pm

a já třeba používám jen S 6001
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Barvy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 05 bře, 2014 3:00 pm

Ředidlo od Gunze používám jen jediný - hodí se i na odbarvování - Mr. Color Levelling Thinner. S6006 u syntetik opravdu způsobuje delší schnutí, což je právě u lesklých a polomat barev pro mě lepší - barva umožnuje lepší kontrolu nástřiku a povrch je hladší. Daní za to je, že krom xtracolorek nebo modelmásterů to musí po nástřiku schnout 48hodin.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků