Ptdr TT

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ptdr TT

Příspěvekod TommysTT » ned 16 říj, 2011 9:28 am

Ahoj,

Předělávám nějaký starší vagonky pro který nemám a nebudu mít využití a napadlo mě z nich udělat plošiňáky pro který využití najdu, ale jde mi o to z fotky sem daný mi není jasný to jestli se jedná o brzdící vagon nebo nebržděnej u soukolí nevidím brzdové třmeny...jak to teda je, dík
Přílohy
800px-Ptdr2011smichov1 (1).jpg
800px-Ptdr2011smichov1 (1).jpg (176.96 KiB) Zobrazeno 3831 krát
TommysTT
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 03 lis, 2010 6:11 pm

Re: Ptdr TT

Příspěvekod Jarda H. » ned 16 říj, 2011 11:11 am

Vůz na fotce (wikipedie, že jo :D ) vypadá očesaně, je bez označení (tabulky sundané), když kouknu na to okolí - podle mně zřejmě nějaký pomocný vůz, možná i mimo ČSD ?! Pokud koukneš na parostroj.net (jiný zdroj pro nákladní vozy nemám) http://www.parostroj.net/katalog/nv/for ... 0&razeni=0 tak tam je uvedeno, jakou brzdnou soustavu vůz měl. I z typáku je vidět, že vůz měl cedulky a brzdové čelisti ( http://www.parostroj.net/katalog/nv/ima ... tdr_10.gif ). Ono zase někdy vycházet jen z jediné fotky taky není ten správný přístup.

A mimochodem i pro ostatní, zajímavé trochu fiktivní, ale pro domácí podmínky VELMI DOBRÉ a levné (!) přestavby ze START vozů, jsou na stránkách mojett.cz - poslední dobou řada Ptdr a Vtdr. Dobrý nápad, velmi dobře zpracováno !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Ptdr TT

Příspěvekod Hanysek » ned 16 říj, 2011 12:27 pm

Fotka nelže. Ptdr (Otdr) byly s jak bržděné, tak i bez brzd (pouze s průběžným potrubím).
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Ptdr TT

Příspěvekod TommysTT » ned 16 říj, 2011 1:03 pm

To tedy znamená, že bych ho mohl bez brzd provozovat, já už jsem totiž model takto upravil, původní vagon už měl dvě brzdy ulámané, tak jsem olámal všechny, dělal jsem vůz dá se říct stejně jako na mojett.cz, akorát použitý materiál na prkna je dýha, jinak podvozek taky ze startsetu s tímto rozvorem z produkce BTTB, dělal jsem ho v černém provedení stejně jako na obrázku, doplnil tabulky, ty vyztužení pod vozem sem taky vyrobil, takže se nabízí otázka jak tento vůz připojit, když je bez brždění, kam se dá do soupravy zařadit, na konec?Jinak kdyby to někoho zajímalo, vyměnil jsem plastová dvojkolí za kovová a jako ložiska použil piny z patic na integráče...funguje to perfektně:-)
TommysTT
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 03 lis, 2010 6:11 pm

Re: Ptdr TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 16 říj, 2011 1:48 pm

Jestli podklady nelžou se srovnání zveřejněné fotografie,tak vůz může být postaven i jako Vtd 4-75555.Škoda ,že nemůžu nascenovat staré výkresy na stavbu těchto vozů H0(přepočet do TT pro vás by neměl být problém).Zdroj MODELÁŘ/4_Nákladní vozy ČSD_vysokostěnný Vtd,oplenový Otd,rozvinovací,autoři Ing.Z.Maruna,Z.Matějka,MNO 1966.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ptdr TT

Příspěvekod Čouda » stř 19 říj, 2011 8:51 am

TommysTT: Na konec soupravy ho v žádném případě řadit nesmíš. Poslední vůz vlaku musí mít vždy řádně fungující průběžnou brzdu.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků