Nahradni dily pro nakladni vozy

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Čouda » pát 09 zář, 2011 10:25 pm

Rozvířím vody. Stavím a předělávám nějaké vozy a potřeboval bych zdrže/špalky (Konkrétně se mi jedná o jednodílnou zdrž - špalek,botka,šikmý závěs). Kdepa se tuto nechá koupit? Dá se objednat jako náhradní díl? Věděl by někdo kat.č.? Děkuji za pomoc.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Blekk

Příspěvekod Tomáš » stř 09 lis, 2011 6:08 pm

Michal Dalecký píše:
BLEKK píše:Chystá sa táto výroba aj v TT????
Ted zatim ne. Snad nekdy v budoucnu.


Tak to je škoda :( :(
Mě by se totiž líbily např. nádrže a vzduchojemy lokomotiv
pak bych uvítal různé sady na opravy starších vozu BTTB (různé stupačky,nárazníky,zábradlí atp.)
univerzální podvozky pro dvouosé,čtyřosé vozy s přípravou na kinematiku (otvor pro doplnění kinematik)
ty okýnka pro zasklívání motorových vozů bych bral "všemi deseti"
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re:

Příspěvekod Mcx » čtv 10 lis, 2011 2:52 pm

Pavel Dryml píše:K podvozkům bych chtěl ještě dodat

1)podvozky gorlitz pod vozy Bt mají rozvor 2400 a podvozky pod B, A, Ds, BDs a jejich rekonstrukce mají rozvor 2500 možná jsem perfekcionista, ale určitě bych z toho nedělal nějaky univerzální rozvor !!!!!

2) podvozky gorlitz jsou i pod rekonstrukcema (Bee, Bpee, Aee, Apee), na těchto vozech nejsou špalky proto by bylo podle mého názoru dobré udělat formu pro podvozky a formu pro spalky s nějakým nálitkem, které by se do podvozků pouze nacvakly.

Pozor na ty Bee, Bpee, Aee ... mají podvozky reko Dunakeszi a vzhledově se i mimo brzd. špalíky odlišují - jiná kolébka, spousta čidel,hadic...
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Dily na TT

Příspěvekod lanzul9 » sob 14 led, 2012 7:44 pm

user_255 píše:Zdravím, určite by se hodily tyhle díly:

- čelníky s nárazníky, výška 2 mm, s otvorem pro spřáhlo
- podvozky 26-2, Gorlitz, diamond, Y25, 37-2, 42-3, pennsylvánské, GP200
- rozsochy pro dvounápravové vozy
- brzdové válce
- nástupní plošinky
- okna pro osobní vozy
- drobné detaily - brzdová kola, nárazníky, zábradlí, návalky

Asi všechno, nebo má ještě někdo nějaký nápad?



absolutne suhlasim, ja by som este pridal taku hlupost ako je rebrik - mam 6 kupených odliatkov americkych voznov na obilie , vreky cisterien a inych voznov, ktore neviem dalej robit, lebo nemam rebriky
a absolutne najvacsiu prioritu pre mna vidim v kinematike na NEM sachtu - na intenrete sa tazko zhana a ked tak ma dost vysoku cenu , ked priratam postovne / vacsinou z nemecka - 14€/
lanzul9
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19 úno, 2010 9:17 pm

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Zlámalík » pon 16 led, 2012 9:34 pm

TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1812
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Dědek » čtv 16 úno, 2012 2:48 pm

Michal Dalecký píše:Panove byl by zajem o podvozky, narazniky, kulisy, sprahla ci dalsi doplnky ke stavbe modelu? Po zkusenostech s dalsimi dodavateli si dovedu predstavit, ze si na tyto dily udelame formu a budeme sobestacni.

Podle ohlasů na tento dotaz, které jsou zde k přečtení bych to až zas tak jednoduché neviděl. Je moc hezké napsat že jeden by chtěl vzduchojem na vůz A, druhý brzdovou zdrž na vůz B, třetí nárazníky na vozy C, čtvrtý ten podvozek, pátý onen podvozek, šestý kulisu, sedmý šnek, osmý okna, devátý schody a tak bychom mohli pokračovat donekonečna. S největší pravděpodobností bude muset být výběr zásadním způsobem redukován. Pokud má výsledek za něco stát, tak budou ve hře s největší pravděpodobností ocelové formy pro vstřikování plastů. Alternativně duralové, ale to je spíše škoda práce a peněz. Pokud půjde o lukoprenové či jim podobné, tak je to šumák. Rozhodně by bylo na místě se vyvarovat stejných chyb jako např. firma Bramos kde si náš Jiřík myslel, že dá do jedné formy co nejvíce komponent - když už se ta forma vyrábí, tak ať to stojí zato. Ono to opravdu potom také stálo zato - za h---- . To samé bylo s podvozky. Nač dělat formu na jeden podvozek, když se tam vejdou dva. V praxi to potom bylo tak, že prvního podvozku bylo málo a druhého má desítky pytlů doma v garáži. Jako reálnou záležitost bych viděl maximálně zeštíhlit výběr komponent - např. do jedné formy vyrobit desky na 2 - 3 typy nárazníků v H0, potom v TT a třeba si pohrát ještě s deskami pro šroubovky. Do jiné formy kulisu se šachtou a na závěr formičku na nějaký ten podvozek. Určitým měřítkem budou možnosti, zdali se s někým svézt a nechat vyrábět pouze tvarové vložky nebo nutnost výroby kompletních forem. V žádném případě ale nelze všechno nasypat do jedněch desek. Každopádně bych ale neočekával dumpingové ceny za výsledné výrobky.
Dědek
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 25 led, 2011 4:23 pm

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod fivejohny » čtv 22 bře, 2012 10:56 pm

asi aby se to vyplatilo nechat udělat tisíc kusů od každého, kvůli ceně a pak to pár let rozprodávat
fivejohny
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 25 bře, 2010 1:23 pm

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Dědek » čtv 26 dub, 2012 6:11 am

fivejohny píše:asi aby se to vyplatilo nechat udělat tisíc kusů od každého, kvůli ceně a pak to pár let rozprodávat

Pánové nezlobte se na mně, ale opravdu to tady tak nějak zavání demagogií.
Vyrobit formy, "udělat" tisíc kusů od každého a potom to několik let rozprodávat by mohl možná tak lord Rothshild.
Dědek
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 25 led, 2011 4:23 pm

Re: Náhradní díly pro nákladní vozy

Příspěvekod jirkan » čtv 26 dub, 2012 4:49 pm

lanzul9 píše:
user_255 píše:Zdravím, určite by se hodily tyhle díly:

- čelníky s nárazníky, výška 2 mm, s otvorem pro spřáhlo
- podvozky 26-2, Gorlitz, diamond, Y25, 37-2, 42-3, pennsylvánské, GP200
- rozsochy pro dvounápravové vozy
- brzdové válce
- nástupní plošinky
- okna pro osobní vozy
- drobné detaily - brzdová kola, nárazníky, zábradlí, návalky

Asi všechno, nebo má ještě někdo nějaký nápad?



absolutne suhlasim, ja by som este pridal taku hlupost ako je rebrik - mam 6 kupených odliatkov americkych voznov na obilie , vreky cisterien a inych voznov, ktore neviem dalej robit, lebo nemam rebriky
a absolutne najvacsiu prioritu pre mna vidim v kinematike na NEM sachtu - na intenrete sa tazko zhana a ked tak ma dost vysoku cenu , ked priratam postovne / vacsinou z nemecka - 14€/


Já bych se tady k tomu kompletně připojil. Ale hlavně si myslím, že motivací by nemusela být ani tak láce, jako spíš nedostupnost těchto dílů (nebo mizerná kvalita těch dostupných).
Jinak to považuji za skvělý nápad.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Myšpulín » stř 25 pro, 2013 8:12 pm

Dovolím si využít toto vlákno. Klukovi se podařilo zlomit kinematiku na voze Roco 46731 ze startsetu 41271 pro H0 (Tdgs - 2 nápr. na obilí). Někde jsem založil papíry ze setu a na netu nemůžu najít seznam ND. Můžete mi někdo tento papír oscanovat popřípadě zaslat číslo kinematiky?

Předem díky moc.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod JaroHo » čtv 26 pro, 2013 7:16 pm

Osobně bych uvítal leptaný okna a obroučky světel lokomotiv pro odlitky a nebo plastové zasklení s vystouplým orámováním :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod mastanec » čtv 26 pro, 2013 9:12 pm

elvis.jarous píše:Osobně bych uvítal leptaný okna a obroučky světel lokomotiv pro odlitky a nebo plastové zasklení s vystouplým orámováním :mrgreen:


Da se sehnat vsechno, ale ne na jednom miste :(

http://www.bankovi.cz/

Podvozky od Bramos, vzdy vsechno doslo a je s nimi domluva.

Osobne se mi libi leptane doplnky hekTTor
Nasel jsem i desky pod narazniky, desky a voditka sprahel, ale jeste jsem nedostal odpoved na mail od Banku, asi maji vanocni prazdniny.

Leptane doplnky Bankovi (ramy oken vozu, cedule)
Lepty Detail
Leptane doplnky hekttor (Haky, schranky na tiskopisy, stupacky, kola rucni brzy, doplnky pro nakladni vuz, ect.)
Radek Malina - Doplnky na nakl. vozy, ale nekomunikuje, odpovedel na 1 mail...

Chybi mi ale prestavovace, ty jsou jen v dolnkach pro nakl. vuz od Hekttora a Maliny

Ja osobne tedy uvital veci pro staveni od zakladu.
- brzdove zdrze
- vzduchojemy (kdyz ne cele tak alespon vypoukla vika/konce)
- prestavovace

Vsak se podivejte co mi tam chybi.
Obrázek

takovy lept, ala Hekttor/Malina, ale at ja tam vse - prestavovace, kola rucni brzdy, haky, voditko sprahla, hak sprahla, desky pod narazniky


Inspirace treba zde:
http://www.wagenwerk.de/

Edit: vse co jsem vyjmenoval, ale k sehnani na 1 miste...
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod mnitka » pát 27 pro, 2013 8:34 am

Myšpulín píše:Dovolím si využít toto vlákno. Klukovi se podařilo zlomit kinematiku na voze Roco 46731 ze startsetu 41271 pro H0 (Tdgs - 2 nápr. na obilí). Někde jsem založil papíry ze setu a na netu nemůžu najít seznam ND. Můžete mi někdo tento papír oscanovat popřípadě zaslat číslo kinematiky?

Předem díky moc.



Myslím, že samotná kinematika ke koupi u ROCO nebude. Vyfoťte rozlomený díl. Třeba Vám dokážu pomoct.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod Myšpulín » pon 30 pro, 2013 5:49 pm

mnitka píše:Myslím, že samotná kinematika ke koupi u ROCO nebude. Vyfoťte rozlomený díl. Třeba Vám dokážu pomoct.

Díl neumím detailně vyfotit, makro mi nějak stávkuje. A zatím jsem nepřišel na to, jak tu nezlomenou vyndat ven, abych ji taktéž nezlomit. Takže nějaký pokus o foto je tady:
http://vlakymyspulin.rajce.idnes.cz/Ostatni. Chybějící části nemám.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Nahradni dily pro nakladni vozy

Příspěvekod mnitka » pon 30 pro, 2013 8:07 pm

Myslím, že zítra díl najdu v krabici s náhradními díly. Jsem ochoten Vám jej zdarma poslat poštou.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků