Kinematika LOCO

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kinematika LOCO

Příspěvekod gadjukin » stř 27 dub, 2011 5:40 am

Prošel jsem (doufám důkladně) celé fórum, ale nikde jsem nenašel ani zmínku o použití kinematiky, kterou nabízí p. Hovorka - firma LOCO http://www.loco.cz/Fotky/doplnky/8825_kinematika.jpg
Psal jsem si i o "návod k použití", ale zatím jsem se odpovědi nedočkal. Máte někdo zkušenost s použitím této kinematiky, nejlépe na modelech z produkce bývalé LPH?
Díky Jirka
TT v digitálu - ČSD 1975-1989. Po třiceti letech vlastně začínám...
Uživatelský avatar
gadjukin
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 led, 2011 9:53 pm

Re: Kinematika LOCO

Příspěvekod vape777 » stř 27 dub, 2011 2:24 pm

Táto kinematika je určená pre vozne LOCO. Ja osobne s ňou nemám dobré skúsenosti. Nové Tillg spriahlo v tejto kinematike má totiž tendenciu padať smerom dole. Je to spôsobené ťahom pružinky kinematiky. V mojom prípade som aj na nových vozňoch LOCO odstránil túto kinematiku a nahradil ju kinematikou PeHo.
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kinematika LOCO

Příspěvekod TTmili » stř 27 dub, 2011 6:16 pm

Já dosazuji kinematiky LOCO na vozy Ra od LPH a bez problémů. Musí se akorát rám vybrat o zhruba 0,5 - 1mm a to přibližně od čepu po čelník, jinak je spřahlo moc nízko. Problémy s "padáním" spřahel Tillig v LOCO kinematikách se dají řešit spřahly Kuehn nebo těmi plíšky co má VoVo na stránkách. A těch problémů si asi p. Hovorka byl vědom, protože tenhle problém se od loňského léta nevyskytuje (nebo mám štěstí).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kinematika LOCO

Příspěvekod gadjukin » stř 27 dub, 2011 7:52 pm

TTmili píše:Já dosazuji kinematiky LOCO na vozy Ra od LPH a bez problémů. Musí se akorát rám vybrat o zhruba 0,5 - 1mm a to přibližně od čepu po čelník, jinak je spřahlo moc nízko. Problémy s "padáním" spřahel Tillig v LOCO kinematikách se dají řešit spřahly Kuehn nebo těmi plíšky co má VoVo na stránkách. A těch problémů si asi p. Hovorka byl vědom, protože tenhle problém se od loňského léta nevyskytuje (nebo mám štěstí).


Nemáš prosím nějaké foto toho vybrání? pro lepší představu?
TT v digitálu - ČSD 1975-1989. Po třiceti letech vlastně začínám...
Uživatelský avatar
gadjukin
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 led, 2011 9:53 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků