Es z leptu

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Es z leptu

Příspěvekod semza » ned 03 dub, 2011 12:19 pm

Pro své kolejiště jsem začal stavět svůj první vagón. Jako předlohu jsem zvolil nákladní vůz Es pro jeho jednoduchost - nějak se začít musí :-). Mnohé jistě překvapí, proč jsem si vybral vagón, který se dá v našich obchodech sehnat v mnoha variantách, ale je to pro jeho jednoduchost v návrhu leptu i zkompletování - jedná se o můj první větší lept.

Začátek stavby můžete začít sledovat na stránkách http://www.ho-moduly.wz.cz - sekce vozy

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod vojtas » ned 03 dub, 2011 4:41 pm

Super!!!
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Es z leptu

Příspěvekod pavmar » pon 04 dub, 2011 7:42 am

Ahoj mám dotaz dal by se od tebe objednat lept tohoto vozu když už jsi ho navrhnul? jaká by byla cena možná bych jich po vyzkoušení vzal více cca 5 ks
díky Pavel
Tel.: 731 060 194
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Es z leptu

Příspěvekod vojtas » pon 04 dub, 2011 1:50 pm

Vzal bych 2ks pro kamaráda,cena?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » pon 04 dub, 2011 6:29 pm

Ahoj kluci, díky za nabídky.

Potřebuji ale celou stavebnici odzkošet, aby vše bylo na 100% a nemusel bych se stydět za svůj výtvor :-) - pak teprve můžu nabídnout stavebnici i ostatním.

Včera jsem model nastříkal základem, takže vylezlo pár nedokonalostí, hlavně co se týká pájení. Snad to o víkendu zvládnu přetmelit a i nastříkat do barvy, pak už jen obtisky a náklad (asi první bude uhlí). Na stránky jsem přidal další fotky, můžete se podívat.

Na cenu za lept je ještě brzy, je možné, že se bude předělávat, ale zatím vypadá, že je vše v pohodě.

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » ned 10 dub, 2011 5:15 am

Opět něco málo ze stavby:

V čtvrtek večer jsem přebrousil základ, přetmelil nepřesnosti při pájení a stříkl opět základem. V pátek večer jsem nastříkal podvozek černou a včera večer dostal vůz nástik červenohnědou. Použil jsem Agamu 12M, ale přijde mi to nějaké světlé i oproti vzorníku - asi to přestříknu a namíchám si barvu sám. Během dne dám další fotky na svoje stránky.

Mám připravené podklady pro obtisky, teď jenom zakoupit bílý obtiskový papír. Mají ho v MPM na e-shopu a vím, že i v Praze, ale neví někdo, zda ho mají i v Plzni na náměstí?

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » ned 10 dub, 2011 11:30 am

Na své stránky jsem přidal další fotky. Vůz po nástřiku není tak světlý, jak jsem si myslel, nechám ho tak. Protože nemám obtiskový papír, zatím vyrábím náklad uhlí podle Houmera.

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod pavmar » ned 10 dub, 2011 5:30 pm

Super práce teším se na to jestli bude možno získat Lept Držím palce k další tvůrčí práci
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Es z leptu

Příspěvekod vojtas » ned 10 dub, 2011 6:13 pm

Jo,vypadá celkem dobře,jestli bude sehnatelný,tak ty 2ks zamlouám,jestli by byla matrice v cdr,tak bych byl rád kdyby jste mi ji poslal,zmenšil bych ji do TT.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » čtv 21 dub, 2011 7:30 pm

Dneska jsem si byl nechat vytisknout obtisky a večer jsem je ještě přelakoval, pokud to zitra vyjde, dám na web fotky z instalace obtisků a posléze i přelakovaného vozu.

Náklad uhlí se mě moc nepovedl (ani nebudu ukazovat fotky), zkroutil se mi polystyren, co jsem měl jako vložku a i po narovnání se do vagonu nevešel. Udělám pevný nevyndavací, to asi bude lepší, stejně nplánuju ho v provozu vyndavat.

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » pát 22 dub, 2011 7:48 pm

Obtisky jsou na svém místě, do budoucna budu muset pořešit podkladovou barvu, zatímco na domáci tiskárně je vše v pořádku, v DTP studiu je to trochu jinak. Budu muset doladit odstín, aby odpovídal. Ale snad to lak a patina trochu rozbije, uvidíme.

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » pon 25 dub, 2011 1:30 pm

je HOTOVO :-)

dnes jsem dopatinoval vagonek pigmentama od Agamy, dostal pěkně špinavý kabátek, inu uhlí je uhlí. Byla doinstalována kinemtika Roco (na jednu stranu - na druhé je šroubovka) a také nápravy od Bramosu. Jediné co schází, jsou stupačky pro posunovače, bohužel se odleptaly při výrobě. Budu je osazovat dodatečně, až si budu nechávat leptat další vozy (těchto není nikdy dost) - budu muset udělat doplňkový lept s drobnostma - některé díly jsou opravdu hodně malé, tak aby byly náhradní.

Na svůj web jsem doplnil fotky z postupné stavby od začátku do konce.

Zatímco jsem dokončoval tento model, již jsem tvořil předlohu pro další - tentokrát si myslím, že modelů těchto vozů moc nejezdí, ve skutečnosti vznikly přestavbou starších typů vozů. Ale nebudeme předbíhat - jakmile bude lept připraven, jistě se pochlubím :-)

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod vvitty » pát 29 dub, 2011 11:24 am

Dovoluji si pripadne zajemce o tento lept upozornit na moznost objednani stavebnice, kterou jsme po dohode s autorem zaradili do nabidky na strankach [url]Pojezdy.EU[/url]. Do vyroby pujde v dohledne dobe (jeste je treba drobne doladeni matrice). Rad bych ji mel k dispozici nejpozdeji na cervnove burze. V omezenem mnozstvi ji budu drzet skladem, pokud si ji objednate jiz nyni tak samozrejme o prislusne mnozstvi navysime objednavku hned pro prvni serii.

K dispozici bude i prislusenstvi - kolecka Luck 10,4 mm jsou skladem, obtisky zatim bez udaneho terminu, sprahla dle zajmu - kdyztak piste.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Es z leptu

Příspěvekod semza » stř 18 kvě, 2011 7:21 pm

Po delší odmlce připravuji na Es vagon další obtisky, pátrám po webu, ale nenacházím fotografie reálných vozů z období ČSD, nepodělil by se o ně někdo? Jde mi hlavně o popisy. Rád je zpracuji do modelové velikosti.

Díky moc

Petr
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Es z leptu

Příspěvekod vvitty » stř 25 kvě, 2011 6:49 pm

Takze vozy jsou k dispozici, v poctu pet kusu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků