Překopávky dřeváků od LPH

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Překopávky dřeváků od LPH

Příspěvekod Radek Strnad » ned 03 dub, 2016 7:51 am

No nevím příteli. V Železničáři jsou přestavby 1-4 a ta čtvrtá je v posledním čísle Železničáře, které kdy vůbec vyšlo, tedy 6/1991. Takže jestli p. Zuska někde ještě další přestavby těchto vozů publikoval, tak v jiném časopise. :mrgreen:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Překopávky dřeváků od LPH

Příspěvekod hank » ned 03 dub, 2016 9:47 am

Sedli-CB: Já si taky myslím, že už toho po zániku starého Železničáře nikde víc nevyšlo. Ale řekl bych, že ten seriál jako inspirace stačí pro stavbu kteréhokoli rakouského a prvorepublikového vozu dřevěné i smíšené stavby se svislými stěnami, tj. vozů průchozích s plošinami a vozů typu Heusinger s představky, dokonce i těch vozů s úzkými okny, oplechovaných i obložených peřejkami. Samozřejmě takhle asi nejdou optimálně stavět úplně nejstarší neprůchozí kupáky ani vozy s dole zaoblenými stěnami. Ale i tak máš modelářského materiálu dost na celý život. A jestli potřebuješ nějaké podklady, napiš, o které vozy konkrétně ti jde. Určitě ti tady někdo pomůže/poradí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Překopávky dřeváků od LPH

Příspěvekod Sedli-CB » ned 03 dub, 2016 5:49 pm

Děkuji pánové, Vaše informace mi stačí. Jen mě to zmátlo, když je v úvodu psáno o deseti přestavbách a já jich mám jen osm ;) O žádný konkrétní vůz zájem nemám, spíše to jen podpořilo mou zvědavost. Z toho, co mám k dispozici, jsem si vybral 5 z 8 vozů, některé už jsou dokonce postavené. Celkem mám v plánu asi 14 kusů vozů několika provedení včetně klasických Bi ze stavebnice LPH. Něco už je postaveno a čeká na lak, na něco se teprve chystám, tak sem pak dám třeba časem fotky. Chci si nejprve všechny vozy postavit, abych je pak mohl nastříkat najednou. Myslím, že si pak kompresor smlsne, protože mám připravenou ještě haldu nákladních vozů :) Teď spíše řeším, jak udělat na těch vozech větrací okénka, neboť je u mě bude mít většina. Neměl byste někdo dobrý tip, jak na to? Jeden kolega mi radil zkusit je z tvrdého papíru ze starých děrovacích štítků...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků