Obtiskový papír a jak na to

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod Peo » ned 24 říj, 2010 8:48 pm

Tak som sa zamyslel...ked sa tu rozoberalo ze bezne dostupne tlaciarne nedokazu tlacit bielu farbu zacal som premyslat...a co takto keby vedela?Asi to bude zniet ako blbost ale mozno by stalo za to skusit to.Bude so fungvat asi iba pri atramentovych tlaciarnach ale skusme zobrat cersto vyprazdneny cierny toner...rozoberme ho, vycistime, zozenme vhodnu bielu farbu a naplnme toner...a cuduj sa svete tlacime bielu farbu namiesto ciernej.Dufam ze ma tu nikto neukamenuje za tento sialeny napad :)
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod loscarlos » pon 25 říj, 2010 7:20 am

No a kde sehnat tu bílou náplň ? :D Taky mne to už napadlo. Ale ono sehnat bílý inkoust/toner není jen tak :( .
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vvitty » pon 25 říj, 2010 8:04 am

1/ na bily toner zapomen. Nevyrabi se, a doma jej neudelas
2/ predstava, ze vycistis dokonale tonerovou cartridge neni moc realna. Tedy bez poskozeni te cartridge
3/ to, co Ti pri cisteni z te cartridge bude letat vsemi smery (tj. zbytky toneru) je carcinogenni. A je to tak jemne, ze to bezne rousky nezachyti. Prijemnou zabavu :wink:

Bily inkoust se sehnat da, ale jak moc bude kryt, o tom se da dlouze debatovat. Tedy ten, ktery lze sehnat v malem a nalejt do bezne inkoustovky, aniz by jej bylo nutne po tisku nejak vytvrzovat (coz vylucuje inkousty k potisku textilu, kde na to jsou dostupne jak tiskarny, tak spotrebak). A stale zustava problem vycisteni tiskove hlavy - treba u moji oblibene rady BJ-2xx je uvnitr molitan, takze na to lze v podstate zapomenout.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod Peo » pon 25 říj, 2010 1:46 pm

Ja viem ze vycisit toner nie je len tak ale keby sa pouzilo dostatocne mnozstvo rozpustadla (riedidlo alebo nieco co rozriedi tu farbu) tak by to asi slo nie? A mozno aj bez tych poletujucich karcinogenov. Trochu mimo misu ale mam dalsi sposob na vyrobu obtiskov. Trocha som bruzgal po internete a obchodoch a nie je problem dat vyrobit matricu ako do peciatok s kompletnym popisom. Staci namocit do farby a aplikovat na vozen. Vyraba sa pomocou laseru takze urobia velkost aku potrebujete. Skusal to uz niekto z vas?
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vvitty » pon 25 říj, 2010 1:51 pm

Toner neni barva, toner je velice jemne mlety asfalt (pro zjednoduseni), ktery se zapeka do papiru. Rozpoustedla na nej moc neucinkuji, alespon ne takova ktera neposkodi zbytek cartridge.
A pokud myslis inkout, tak tam by sice mohl jit proplach lihem, jenze nez to vycistis, tak muzes hlavu zahodit.

To, co jsi nasel se jmenuje tamponovy tisk a bezne se pouziva, je dostupny i pro maloserie. Ale pro kusovku doma to moc neni, je vice nez vhodne k tomu mit
- stroj na tisk
- zkusenosti
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod loscarlos » pon 25 říj, 2010 1:54 pm

:D Jo,jo vzpominam, jak jsem si kdysi koupil prvni inkoustovku a nic zlého netuše jsem rozebral "práznou" cartidge :lol: . To byla mela :lol: Vypadal jsem jak indian na valečné ztezce. A ten karcinogení toner mam v praci na rukách/oblečení skoro každý den. Vyměnit totiž v tiskárnách oki válec s přehozením toneru bez zasvinění prostě nejde :lol: .
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod TTmili » pon 25 říj, 2010 7:18 pm

Nevím jak dneska, a ani nevím jestli se eventuelně dá ta bílá (inkoust) sehnat přímo v cartidgi ale u starších tiskáren byla tisková hlava přímo v cartidgích. To se mi sice při normálním tisku zdá jako nevýhoda ale pro takovýhle tisknutí by to v případě že se bílá bude dát sehnat pro danou tiskárnu přímo v cartidgi znamená tisk naprosto bez starostí a bez jakéhokoliv čištění a v případě že by se musela tou bílou cartidge naplnit dodatečně to znamená jen jedno čištění (za předpokladu zachování té bílé na později).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vvitty » pon 25 říj, 2010 8:17 pm

Jak uz bylo nekolikrat receno drive, bilou tiskovou hlavu nesezenete. Rozhodne ne do beznych spotrebnich stroju. Da se sehnat pouze do specialnich tiskaren - viz ALPS, pripadne do velkoformatovych plotteru a nebo tiskaren na potisk textilu apod.
Plotter si nekoupite, a tiskarna na textil je na nic, protoze se barva musi vytvrzovat atd...

Ale nebojte se objevovat i slepe ulicky ;-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod loscarlos » pon 25 říj, 2010 9:07 pm

No však jsem to také prozatím vzdal :D . Udělal jsem kšeft pánům z parostroje. 6x popisek na loko + 2x vagon. Už jsou popisky na zamračené a spokojenost.A bez nervů :D .
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod Zx1974 » úte 26 říj, 2010 6:42 am

kdyby někdo přece jenom chtěl objevovat slepé uličky může začít tady - http://www.electron.cz/index.php/velkoplosne-tiskarny/uv-led-tiskarny/mimaki-ujf-3042.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vvitty » úte 26 říj, 2010 12:38 pm

Zx1974 píše:kdyby někdo přece jenom chtěl objevovat slepé uličky může začít tady - http://www.electron.cz/index.php/velkoplosne-tiskarny/uv-led-tiskarny/mimaki-ujf-3042.


Za par let to bude zajimava alternativa, ale ted... ta cena, ta cena :-(
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod Zx1974 » úte 26 říj, 2010 3:53 pm

To bude ale chvíli trvat než se dostanou na přijatelnou cenu. Prozatím se budu věnovat zprovoznění tampoprintu.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod Peo » pát 08 dub, 2011 6:37 pm

Takze som zasa trocha pokrocil aj ked dost velkou oklukou ale predsa.Chcem sa len spytat ci niekto nema k dispozicii kompletny popis voza Eanos.Myslim tym popis ktory vytlacim na decalovy papier a mozem aplikovat.Bohuzial sa mi akosi nedari dat to dohromady koli nedostatku podkladov a k vozom sa v najblizsej dobe nedostanem.Budem velmi vdacny ak sa najde nejaka dobra dusa ktora by sa o to podelila.Dakujem
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vvitty » stř 27 dub, 2011 12:47 pm

Abych trošku oživil toto zaprášené téma, jaké máte zkušenosti s tiskem obtisků na inkoustovce? Zejména co se případného rozpíjení barvy při nanášení obtisku týká? Stačí jej zalakovat před aplikací?
Mám tu jeden projekt, na který by se tisk na inkoustu na bílý papír hodil podstatně více než ALPS.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtiskový papír a jak na to

Příspěvekod vojtas » stř 27 dub, 2011 12:59 pm

Mám inkoustovku,obtisky(vřetně žlutých ČSD) normálně tisknu,stačí lehounce přelakovat leskem,a barvu z toho neserveš,ani kdybys chtěl,jinak,jestli to někoho zajímá,tak mám HP deskjet F380.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků