Rajka z dílů Bramos

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jaké plastikové stavebnice železničních vozidel v H0 byste nejvíce uvítali na trhu

Nákladní vozy (Cisterny, Plošinové, Raj, Sypáky, Kryté, Vysoko a Nízkostěné apod.)
18
23%
Speciální nákladní vozy (Hlubiňáky, vanové, a další speciální vícenápravové vozy pro těžkou přepravu
3
4%
Osobní vozy všech kategorií
13
17%
Motorové vozy
8
10%
Lokomotivy
9
12%
VŠECHNO možné, co je k vidění na kolejích
26
34%
 
Celkem hlasů : 77

Rajka z dílů Bramos

Příspěvekod Hloubkar » čtv 03 pro, 2009 6:03 pm

V Opletalce se mi povedlo sehnat nepostavenou Rajku od Bramose. Nejspíš se jedná o zmetkové díly, které po prozkoumání a tak nějak schválení prodejného stavu, poslali do prodeje v tomhle stavu, protože modelář si to přeci dokáže opravit a dát do kupy sám. :twisted: Tohle budu nakupovat ve velkým (až teda budu mít zaměstnání. :D )
K vadám. Poloviny cibulí jsou slepené nakřivo, což už jsem napravil šmirglpapírem a zbylé mezery jsem zatmelil vteřiňákem a čekají na přebroušení. Rakev má prasklý jeden růžek (kapička extra řídkýho vteřiňáku, trocha šmirglu a je po problému (doufám. Protože jsem ji zkusmo nasadil na podvozek a už ji nemůžu dostat zpátky :D ) a žebříky jsou vesměs celé pokroucené, zábradlí u brzdaře prasklé a ještě jedno zábradlí je asi 2 mm nedostříknuté. Ale to vyřeším nejspíš drátky, a nebo lepty od Detailu (už by mělý být na cestě). Nevypadá to jako těžká stavba. Jako "kamo" použiju NHN a Obtisky Jiráň.
Foto současnýho kostlivce tady

Obrázek

Foto reálnýho vagónu tady Obrázek
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod mnitka » čtv 03 pro, 2009 6:40 pm

díky za tohle téma, na kolik přišla ta rozložená Raj-a?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hloubkar » čtv 03 pro, 2009 6:51 pm

no... 320 :P :P + 4x16 za nápravy
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod mnitka » čtv 03 pro, 2009 7:02 pm

to je skvělá cena
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod George V. » čtv 03 pro, 2009 9:25 pm

...skvělá cena by to byla za prvotřídní stavebnici, a ne odpad...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod vorisekml » čtv 03 pro, 2009 10:03 pm

No, "skorošrot". Já to od nich taky občas beru, musí se to pečlivě prohlídnout a radši vzít o 100Kč dražší polostavebnici kde jsou alspoň všechny díly kvalitně vylisovaný. Taky jsem tam našel na cisternách nedolisovaný žebříky, nebo vadný brzd.plošiny, nebo jiný defekty.To hned u nich koupím za 10kč náhradní nebo to radši nechám ležet. Já když to sečet co do toho ještě narveš tak jsem na 524,-Kč/320 stavebnice+64 nápravy+80 popisy+60 lepty/. No, nový je za 750 a ze stavebnice si uděláš verzi jakou chceš... budiž. Chce to počítat....
Chňap jsem u nich hned po ránu po modrých patrech ČSD měl je za 750,-. Potištěný, kompletní, nesestavený. Vadný je lak, na jednom místě je lesklý flek a u druhého mě připadá že je vadný potisk. Je takový málo žlutý, málo jasný. Jenže když jsem koukal na ty co se prodávají za plnou cenu, tak rozdíl je nepatrný / ale rozdíl tam je/. Pečlivě jsem vyzkoušel jestli ten flek není způsoben odloupnutím laku /není/ a oba modely jsem trošku zapatinoval a stříkl polomatem a je to OK. Jsou z nich fešáci. Jen mě vadí že ani tak nejdou dát do soupravy s PIKO vozy. Ty jsou bohužel o řád lepší, hlavně je to vidět zasklení. Piko je nádherně průzračné, Bramos je nějak zakalený a plast je tlustý.
Co se týká stavebnic: podle mě chybí osobáci z III a IV epochy co bych dal za 8dvéřovou Bai, papíráky z 50.let a jiné. Odlitky to je trágedie, no když nic jiného není.....O motorákách ani nemluvit, toť pole neorané.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod George V. » pát 04 pro, 2009 5:05 am

Když vás tak pročítám - dá se v Opletalce taky sehnat "stavebnice" bramosácký 810/Baafx?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Sandy » pát 04 pro, 2009 7:19 am

George V. píše:Když vás tak pročítám - dá se v Opletalce taky sehnat "stavebnice" bramosácký 810/Baafx?

Od Bramosu se v Opletalce dá sehnat leccos :
Na stejném místě jako Rajky např.: " modrá patra" (občas a je třeba přijít hned po ránu, tj.8:00 - 8:05 :lol: ), všechny typy kotlových vozů, plošiňáky (Pa...), kontejnerové a plošinové vozy z V.epochy (na typ si nevzpomenu - snad Smmps :roll: ), na Rajky rovný i lomený rám, občas šrot Vacek (ale nehorázně předražený, ale nekup to :cry: ), spoustu drobných dílů, vhodných na dostavby a přestavby - žebříky, kola ruční brzdy, kotvičky, perka k KKK, kulisy atd.
Bramosácké 810/Baafx prodává jeden týpek o kousek dál. Motor za 1500.-, přívěšák 500.- . V čem je tak obrovský rozdíl nevím.
Pokud jde o vozy z produkce Bramos, tak nedoporučuji jejich nárazníky. Jsou hrozně "zpatlaný" a na voze vypadají strašně. Já si kupuji nárazníky od chlápka asi ze SAXI ( uprostřed sálu, prodává hlavně TT - Sasky apod.) Nevím, jestli jsou to správné typy, ale dělá se s nimi daleko lépe. Čtyři stojí 16.- Kč a má kulaté i oválné.
Pokud jde o ceny, tak si uvědomte, že to je odpad, který nikde jinde neseženete.
A když to srovnám s cenou Dsky (500.-) od ES, nebo Sasky (590.- a teď si nevzpomenu na výrobce), není to tak hrozné.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Hloubkar » pát 04 pro, 2009 12:54 pm

Já byl v Opletalce prvně. Prodejci tam maj pokaždý stejnou pozici, nebo je to pokaždý kdo jak přijde, tak si sedne? Ten motorák prodával už s pojezdem?
Jsou to sice ty "pološroty", ale pro mě, jako kitaře je hlavní to, že to už není hotový, ale že si to musím sám postavit. Člověk se přitom s tím vozem při hledání podkladů seznámí do detailu, a protože já jsem se zaměřil na současnou začínající epochu - 6., tak si můžu rovnou postavit vagon nějaký konkrétní dopravní společnosti, aniž bych musel stírat potisk, kterej už na něj dal výrobce. To se mi na tom strašně líbí :P
S touhle Rajdou. Přemejšlím ještě, že bych místo NHN udělal vagon Prachovic. Jiráň u nich má napsaný, že jsou to 80. a 90. lěta, Nevíte, jestli je v týhle kamo používaj dodnes? Stav prozatím. Včera jsem přebrousil vteřiňák na spojích. Teď je to potřeba přeleštit a počkám si zatím na lepty. [img] http://picasaweb.google.com/jaroslavjir ... 7951910658
[/img]
A zatím dodělám plnokrevníka P-51D. Už mi tady leží nějak dlouho :twisted:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Sandy » pát 04 pro, 2009 1:07 pm

Hloubkar píše:Já byl v Opletalce prvně. Prodejci tam maj pokaždý stejnou pozici, nebo je to pokaždý kdo jak přijde, tak si sedne? Ten motorák prodával už s pojezdem?
Jsou to sice ty "pološroty", ale pro mě, jako kitaře je hlavní to, že to už není hotový, ale že si to musím sám postavit. Člověk se přitom s tím vozem při hledání podkladů seznámí do detailu, a protože já jsem se zaměřil na současnou začínající epochu - 6., tak si můžu rovnou postavit vagon nějaký konkrétní dopravní společnosti, aniž bych musel stírat potisk, kterej už na něj dal výrobce. To se mi na tom strašně líbí :P
S touhle Rajdou. Přemejšlím ještě, že bych místo NHN udělal vagon Prachovic. Jiráň u nich má napsaný, že jsou to 80. a 90. lěta, Nevíte, jestli je v týhle kamo používaj dodnes? Stav prozatím. Včera jsem přebrousil vteřiňák na spojích. Teď je to potřeba přeleštit a počkám si zatím na lepty. [img] http://picasaweb.google.com/jaroslavjir ... 7951910658
[/img]
A zatím dodělám plnokrevníka P-51D. Už mi tady leží nějak dlouho :twisted:

95% prodejců má stálé místo a tak 90% z nich je tam pokaždé.
Kdyby ten člověk prodával motor i s pojezdem, tak by už byl bezrukej invalida :lol: Lidi by mu ruce utrhali. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod vvitty » pát 04 pro, 2009 1:59 pm

je to jen kastle, a nejsem si jisty jestli jsou tam i okna a dalsi veci... (videl jsem to zbezne).
pojezd se da sehnat treba od Pavla Gulicha.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hloubkar » pát 04 pro, 2009 2:41 pm

Jo, už si vzpomínám. Ty Plevely měl na konci řady hnedka proti vchodu. Utek jsem, když jsem viděl tu cenu. Ale mam takovej dojem, ze zaskleni k tomu měli.
Plevely = 810 :lol:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod vanourek » pát 04 pro, 2009 10:21 pm

Zdravím všechny, taky jsem byl po dlouhý době v Opletalce na setkání a koupil 3 Rajky jako stavebnici, všechny díly v sáčku, jen dvojkolí chybělo a to se koupilo na druhý straně sálu..... O patáliích s točením dvojkolí se debatovalo v jiném tématu a co se týče plastových dílů, tak souhlasím, že jde o nepovedené díly. Na druhou stranu jsem rád, že je mám a pomalu je skládám.... vždyť je už před pátou tma, tak co bychom dělali... :)
HO, ČD, V - VI.
vanourek
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 12 úno, 2008 8:50 pm
Bydliště: Šumpersko

Příspěvekod Vik » pon 07 pro, 2009 12:14 pm

K hlasování
Uvítal bych vše :) Ale ne odpad. Může to být i short run jako dělalo MPM nebo kvalitní podtlakové odlévání resinem.
Neškodilo by to i v případě lokomotivy nebo vozu tak nějak při návrhu připravit pro montáž na nějaký tovární podvozek.
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod Sandy » pon 07 pro, 2009 10:58 pm

Hloubkar píše:Jo, už si vzpomínám. Ty Plevely měl na konci řady hnedka proti vchodu. Utek jsem, když jsem viděl tu cenu. Ale mam takovej dojem, ze zaskleni k tomu měli.
Plevely = 810 :lol:

Zase na druhou stranu. V první várce před třemi lety jsem koupil maketu motoru za 1020.- a přívěšák za 990.-. Takže cena je víceméně stejná. Pokud nepočítáš svojí práci na dokončení. Ale to je přece radost :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků