Moje stavby

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Moje stavby

Příspěvekod Fíkus » pát 30 říj, 2009 7:54 pm

Dobrý večer pánové,
jsem tu nový, tak hned založím téma, pro vláčky sem se rozhodoval dlouho, vždy sem chtěl H0, ale z důvodu místa to nakonec bude TT. Rád bych v tomto témátku prezenotval moje stavby vagonků v této velikosti. Jako dlouholetý plastikový modelář si snad ostudu neudělám. Pro stavbu budu využíat stavebnice, které jsou nyní v prodeji, profily Evergreen, MP Jet, nějakej ten leptík a několika leté zkušenosti s odléváním PURu.
Na začátek bych začal s vagony od Detailu, konkretně Eas a Hadgs. No, jelikož zatím není co prezentovat - díly mám teprve samostatně začištěny, tak ten čas mezitím využiju k nabytí baterek a začnu s "pokládkou" leptů aby bylo co prezentovat.
Určitě budu mít kupu dotazů, během stavby, takže předem za ně děkuji :wink:
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Fíkus » pát 30 říj, 2009 9:11 pm

A jestli bych mohl požádat, kdyby měl někdo v archivu fotky vozu Otdr, viz odkaz http://parostroj.net/katalog/nv/images/ ... r_10_3.gif
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Fíkus » ned 01 lis, 2009 5:22 pm

Hadgs jen tak na sucho bez lepidla
Obrázek
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Fíkus » úte 17 lis, 2009 8:47 pm

tak sem se pustil i do Rajky, při troše snahy se to staví systemem "lego" samozřejmě budou i plíšky
Obrázek
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Patrik Novák » úte 17 lis, 2009 9:37 pm

jestli ti můžu poradit , a jestli jsi ještě nádoby nelepil ,
slep je tmelem (řidším ) spárou se krá0sně vytlačí hned to objeď prstem a smázni ho p,ak se ti to bude krásně brousit a nezůstane štěrbina
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Fíkus » úte 17 lis, 2009 10:27 pm

Patriku díky, používám lepidlo Extra thin od Tamiye, takže tmelení se nekoná, stačilo to pěkně prolít, silou zamáčknout aby vyhřezl naleptaný plast a znova přejet lepidlem v tom "sváru" a den počkat, pak šmirgly 600, 800, 1000 a je to, uvidíme co na to řekně surfacer, ale pouhým okem nic vidět není.
To samé sem dělal u té rakve, eště bude prča s rámem, jestli zase můžu radit já, ten rám bych na každé straně zůžil cca o půl milimetru, ta rakev dosedá dost na těsno a dle podkladů ty bočnice tak nevylejzaj. S rámem mám teda ještě víc plánů, ale to až koncem týdne na fotkách, momentálně je to ve stádiu pokusů, bude to takový překvápko :wink:
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Hloubkar » stř 25 lis, 2009 1:46 pm

Extrathin je výborná věc. Používám ho taky. Přesně jak píše Fíkus. Natřít spoj (s tím prolejváním to ale zas tak nepřehánět :D ), nechat plast naleptat, přitisknout aby to vyhřezlo a pak nechat. jen co bych trochu vopravil. Ten den je málo. Lepší nechat tak tejden. Plast v místě spoje jak je ještě narušenej tím rozpouštědlem, tak má tendenci se ještě propadnout (u cibule Rajky by to bylo asi hodně vidět) a je potřeba dotmelit atd ... Takhle potom stačí sbrousit ten výhřez a je to v poho. Ja zrovna teď ho používám, protože pravou rukou píšu tenhle příspěvek a v levy ruce fixuju kridlo B-17. :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod mnitka » stř 25 lis, 2009 10:28 pm

dají se v Praze na burze koupit kompletní díly na Rajky?[/quote]
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod vanourek » čtv 26 lis, 2009 8:52 pm

mnitka píše:dají se v Praze na burze koupit kompletní díly na Rajky?
[/quote]

na minulé burze jsem koupil 3ks raj od Bramosu a mají i jednotlivé dílce...
HO, ČD, V - VI.
vanourek
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 12 úno, 2008 8:50 pm
Bydliště: Šumpersko

Příspěvekod Fíkus » ned 11 dub, 2010 4:28 pm

Tak zase sou vláčky na stole, mám dotaz na tuhle cisternu, nové kousky od Tilliga v brarvách ČSD jsou značeny Rth, ale na parostroji sem přesně tu samou nenašel. Take můj dotaz zní takto, jedná se o scifi cisternu, která u nás vůbec nikdy nejezdila a Tillig ji pouze dělá kvůli prodejnosti v naších zemích? A jak se tedy ta cisterna ve skutečnosti značí... Mám pár starých Zeuke a chci je kdyžtak předělat na ČSD.

http://img526.imageshack.us/img526/3548/cis.jpg

Děkuji
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Jarda H. » ned 11 dub, 2010 5:00 pm

Fíkus píše: ..... nové kousky od Tilliga v brarvách ČSD jsou značeny Rth, ale na parostroji sem přesně tu samou nenašel. ......


Podle starého označení dvouosé cisterny Rth u nás jezdily, jenom musíš hledat to starší značení :!:
Viz parostroj ... http://www.parostroj.net/katalog/nv/for ... 6&razeni=0

Ale i když nemám potřebnou dokumentaci, myslím, že model od Tilligu se od skutečné Rth na našich železnicích liší :wink: Že jde zase jen o fikci ?! Vagon označený u ČSD jako Rth má nyní značení Zekks, který vypadá takhle nějak :
http://vozy.cdcargo.cz/katalog_vozu/cis ... ks-29.html
Můžeš tedy posoudit sám, co nám tillig servíruje.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Fíkus » ned 11 dub, 2010 5:15 pm

JArdo dík, čistě nahodou fotka by nebyla? :D ne a ne najít to pravé ořechové
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Jarda H. » ned 11 dub, 2010 5:25 pm

Co k tomu ještě vím - Rth / Zekks je prakticky totožný s vozem Rt/Zkks, akorát Rth má navíc parní vytápění ! Fotogalerie Zekksů je na hekttorovi :
http://vytopna.hekttor.biz/fdok.php?kat=16&dok=79

Nějaké fotky modelů cisteren a pár nákresů jsou k vidění zde : http://www2.vlaky.net/zeleznice/spravy/ ... sp?print=1 .... hodně zajímavý článek :!:

Pro možnou přestavbu cisteren BTTB lze najít inspiraci třeba zde : http://kolejistesumperkkotlaky.wbs.cz/Fotogalerie.html

PS : víc ze mne už asi nevymačkáš :lol: :lol: :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Fíkus » čtv 15 dub, 2010 3:58 pm

Hlavní je, že to jezdí, jak vítr !
Vše sestaveno nasucho, teĎ už se bude jen dolepovat a dělat detaily

Obrázek

PArdon za fotky, vše narychlo večer
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Příspěvekod Fíkus » ned 18 dub, 2010 11:12 pm

Tak, a konečně mám i nějaké "Ypsilonky" šup s tím do louhu a pude se makat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků