Bymee / Bdmtee osobní čtyřnápravový vůz v H0 ?

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bymee / Bdmtee osobní čtyřnápravový vůz v H0 ?

Příspěvekod simonides » pon 26 led, 2009 2:49 pm

Po dukladnem hledani a zkoumani sortimentu vyrobcu se mi nepodarilo najit zadneho, ktery by vyrabel tento vuz. Odlitky ci lepty jsem vzal take v potaz. Vysledek = NIC.
Nemate nekdo opacnou informaci nabo napad na prestavbu?

http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_Bdmtee.php
http://www.parostroj.net/katalog/ov/formular.php3?ind=63&ktere=o&razeni=0&odkud=40
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8CD_50_54_22-44_Bdmtee

Obrázek

Obrázek

Obrázek
___________
H0
Uživatelský avatar
simonides
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28 lis, 2007 1:04 am
Bydliště: Enschede NL

Příspěvekod Martin Kalina » úte 27 led, 2009 9:27 am

Tyto vozy v H0, dělá TilligH0Bahn, jsou v mnoha variantách drah, v ČSD ne. Cena cca 35EUR.
velikost TT, DCC, Ep.V a historická vozidla
Martin Kalina
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25 led, 2009 4:05 pm
Bydliště: Mělník

Příspěvekod Vladimír_B » úte 27 led, 2009 10:25 am

Martin Kalina píše:Tyto vozy v H0, dělá TilligH0Bahn, jsou v mnoha variantách drah, v ČSD ne. Cena cca 35EUR.

Ano, ale tento vůz odpovídá německé verzi. Největší rozdíl je v umístění WC. Československá verze má WC u nástupních dveří a němci na konci vozu. No prostě je to paskvil v ČD laku. :roll:
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

bymeee

Příspěvekod andrejH0 » úte 27 led, 2009 7:38 pm

zdar
napisal som ti na mail ohladom toho vozna.
pre citajucich....kreslim v cad ten vozen a nasledne ho dam vyrezat alebo vypalit alebo len z papiera vystrihnut, ale chybaju mi rozmery presnejsie...co mam su +-par mm ale nie je to.
ak by mal niekto foto a bol by ochotny poskytnut tak som rad.
dik
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Re: bymeee

Příspěvekod simonides » stř 28 led, 2009 10:25 pm

andrejH0 píše:zdar
napisal som ti na mail ohladom toho vozna.
pre citajucich....kreslim v cad ten vozen a nasledne ho dam vyrezat alebo vypalit alebo len z papiera vystrihnut, ale chybaju mi rozmery presnejsie...co mam su +-par mm ale nie je to.
ak by mal niekto foto a bol by ochotny poskytnut tak som rad.
dik


AndrejH0 nabidnul zpracovani kastle v 3D modelu a ja bych rad ozkousel 3D tiskarnu
(viz zde http://www.shapeways.com/model/5261/stalen_dg_dakdetails.html
a http://www.shapeways.com/blog/archives/126-Marleen-and-model-trains.html)

Bohuzel se Andrejovi nedostava rozmeru a planu.
Nema nekdo kvalitnejsi plany nez ty na http://www.parostroj.net/katalog/ov/formular.php3?ind=63&ktere=0&razeni=0&odkud=80??
___________
H0
Uživatelský avatar
simonides
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28 lis, 2007 1:04 am
Bydliště: Enschede NL

Příspěvekod andrejH0 » čtv 29 led, 2009 6:29 am

ad simonides:
na toto 3D tlaciaren nieje vhodna. uz som sa bavil s ludmiktopry to skusali a zanechava na povrchu nerovnosti ktore sa nedaju vybrusit a ak ano tak je to velmi velmi zdhlava praca. tie nerovnosti vznikaju tlacenim v 3D.ako ide hlava tam su vidiet normalne linky kde as nanasala vrstva.
preto je lepsie bud odliatok alebo lept alebo to vyrezat do plastu a podobne.
3D tlaca je super vec ale dost draha a zatial v plienkach
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod slajfka » pát 30 led, 2009 10:52 pm

ad andrejHO

Ono velice záleží na materiálu, který tiskárna používá. Pokud je to děláno spékáním prášku, pak je opracování takto tvrdého povrchu velice obtížné.

Osobně jsem se setkal s jiným zařízením, které používá plast - ABS. Je sice potřeba upravit povrch, ale tento plat se mnohem lépe brousí. Po vytmelení vznikne velice dobrý povrch.

Takže metodu není potřeba zatracovat. Na druhou stranu mají jistá omezení z hlediska provedení detailů. Chce to znát možnosti a omezení.

Podívej se na moje www stránky, kde uvidíš praktickou ukázku vodárny vyrobenou právě 3D tiskem.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

bymme

Příspěvekod andrejH0 » pát 27 úno, 2009 11:57 am

ad slajfka
fuha ta vodaren v 3D tlaciarni vyzera dobre.
mas pristup k 3D tlaciarni kde sa to vytalcit alebo je to pekne zavakane za penezi.
za tie detaile no je to vozen tak tam ich bude nie moc ale budu hlavne otvory pre madla a okna to ude dost krute si myslim.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod slajfka » pát 27 úno, 2009 9:43 pm

ad AndrejHO:

já ten tisk mám zatím zdarma, ale normálně je nabízen jako služba za peníze.

Co se týká detailů (u technologie ke které mám přístup), okna jsou v pohodě, dírky a detaily pro madla budou asi problém. Na dírky raději zaponeň (vrtání je výhodnější), vyhloubení pro madla bude asi lepší udělat modelářsky. Nezbytností bude povrchová úprava tmelem, (na vodárnu ho také padlo celkem dost :shock: ). Určitě bych zvolil 3D tiskárnu jako zdroj pro master model na odlitky.

Jinak, Stratasys letos začal nabízet "hobby" 3D tiskárnu od 12 000 Eur.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

bymee

Příspěvekod andrejH0 » sob 28 úno, 2009 1:54 pm

ad slafka
no super cena za 3D iba 12000€...ako nove auto.
uvidim ako povedal slepy a ked dokoncim Bymee ak sa mi podari dostat k vykresom co zatial nula bodov a poriadne ho dokreslit, ak bude cas
(kriza mi robi viac a viac roboty v robote, co je dobre, ale aj teraz makam aby som odovzdal projekt) tak ho bud poslem ti alebo si ho dam tu niekde v BA vytlacit a zisitm ako a co sada s nim dalej a potom pripadne poskytnem dalej niekomu kto robi odliatky nech maju aj zbytok modelarskeho sveta vietnemaky.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod slajfka » sob 28 úno, 2009 8:17 pm

to AndrejHO

jasně cena je jako auto, ale pro profíka, který se bude tím chtít zabývat nebo nějaký klub, už to může být zajímavější cena. Záleží na úhlu pohledu, ale to je jasné i z tvé odpovědi. Vím, že u vás na Slovensku jsou tiskárny této firmy, ale s BA si nejsem jistý.

S výkresy Bymee ti nepomohu, je to mimo oblast mého zájmu.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod jaro » úte 03 bře, 2009 7:20 am

kamo.. ked nie su rozmery uplne tak vezmi pasmo, najdi odstavene bymee a ides :) + fotky - corelDraw - CAD - 3d tlac - zabrusenie - odlievanie - tvorba leptu - obtisky -> ..a mas ho. easy, ne? :twisted: takto som si naplanoval stavbu Y v TT (presnost +-1cm) a zatial sa dari len cesta je zdlhava http://picasaweb.google.com/jarkoster/ModelingY# chce to vychytat technologie a nejaku tu zrucnost a trpezlivost samozrejme.
alebo ked ti pride predpotopne merat pasmom vozen pouzi 3d scanner. cenovo vyjde asi ako 3d tlaciaren. ked dokoncim Y tak bymee je dalsi na rade pretoze my v TT sme na tom este biednejsie
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

bymee

Příspěvekod andrejH0 » úte 03 bře, 2009 2:26 pm

ad jaro
no celkom pekny postup. to si kreslil corele ten model alebo v si tak na tom dobre s 3D cadom.
ja mam uz kasnu nakreslenu len teraz hladam podvozok ci uz niekto nema podobny alebo tiez pojdem vlastnou tvorbou.
mozno pojdem mimo 3D tlaciarne ael cez lepty a vyraezavanie laserom.
jo a uz sa na vikend pripravujem odmerat vozen...mam aj digitalny laserovy merak a ide sa merat.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod jaro » úte 03 bře, 2009 4:11 pm

z corelu som vyuzil iba krivky strechy z fotiek a na navrh leptov a obtiskov. s CAD problem nemam. vlastne v takom nejakom ficim aj v praci takze hobby popri praci :) hekttor mi tiez navrhoval ist cestou leptu alebo laserom tvarovanych sucasti ale moc dobre si neviem predstavit napr tu masku podvozku z leptu. stejne by sa to muselo stavat z viacerych vrstiev a minimalne pruziny by stratili treti rozmer. ale nic nie je nemozne takze budem rad ked sa podelis o skusenosti.
fotky a merak -> zaruka uspechu :)
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » úte 03 bře, 2009 4:51 pm

A jak si pokročil? Slibovals že na Vánoce ukážeš kastli. Ne že bych tě chtěl nějak honit nebo tak ale přecejen jsem nedočkaví. Jinak co se týče toho kdy by to bylo z leptu ten vůz tak by byl asi i tak kombinovaný (lept odlitek) protože minimálně tu střechu dá asi fakt jen málokdo. Takže pak by nebyl problém udělat podobně i masky ale dát je na vyleptanej základ. Něco jako byli původní Zeuke podvozky ale trochu víc vymáklí :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků