uložení náprav

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

uložení náprav

Příspěvekod Čouda » úte 28 říj, 2008 8:20 pm

Ahoj!

Potřeboval bych poradit od stavitelů vozů, jak nejlépe uložit nápavy. Napadlo mě hrotové uložení přímo v epoxidovém odlitku, ale mám strach, že s to časem vymele a nebude to dělat dobrotu. Zkusil jsem zapřemýšlet a napadlo mě na odlitek nalepit kousek plechu s důlkem ve kterém by spočíval hrot osy, dále jsem někde vyděl krásné mosazné misky pro uložení náprav, ale kdo je kde prodává jesm nezjistil. Můžete se se mnou podělit o zkušenosti, prosím?
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod VoVo » úte 28 říj, 2008 8:24 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:05 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » úte 28 říj, 2008 8:38 pm

A u Dana na "domací modulovce" najdeš obrázkový postup, jak na ložiska PEHO jít :lol: :

http://www.domacimodulovka.cz/tipyatrik ... e00001.htm
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » pon 16 bře, 2009 11:08 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:49 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod maayaa » úte 17 bře, 2009 8:00 pm

Nemažu,mosaz by se měla mazat sama a na olej by se jen chytal prach.Ale jinak nemůžu soudit ohledně provozu.Moje vagony toho moc nenajedou.
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod George V. » stř 18 bře, 2009 6:01 am

A co takle zkusit odlévat rozsochy z epoxidu na lepení kovů, příp. do toho epoxidu rozmíchat trochu grafitu...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod MirekTT » stř 18 bře, 2009 6:24 am

Jsem přesvědčen, že vrcholem současné dokonalosti je PEHO. Ocelový leštěný hrot v mosazném pouzdře má výtečnou kluznou charakteristiku a vysokou životnost. V případě potřeby jde opotřebené ložisko opatrně vydloubnout a vyměnit. Ale i při intenzivním provozu se domnívám, že za život jednoho modeláře budou ložiska vagonu měněna maximálně třikrát, a to by musel hodně jezdit. Navíc je možnost přes mosazné ložisko sbírat proud. Z mého pohledu pokud vybavím svá vozidla PEHO, a vzhledem k intenzitě mého hraní, budou tyto ložiska ještě dlouho sloužit mým potomkům bez výměny.
Já je rozhodně ničím nemažu.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod JM » stř 18 bře, 2009 7:24 am

Rozhodně nemazat. Jak už bylo napsáno, mosaz má mírnou "samomazací" schopnost a při tak malých tlacích, které tam působí, je jakákoliv mastnota spíš na škodu (chytání prachu atd...).
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod MartinP » stř 25 bře, 2009 7:00 am

Neměřili jste někdo vnější rozměry Peho ložiska pro TT - vnější průměr a tloušťku ?
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod TTmili » stř 25 bře, 2009 7:57 am

Pokud to chceš soustružit tak je to totálně nemožný. Jakž takž se mi povedlo asi pět ložisek a spotřeboval sem na to kulatinku o délce cca 40 cm. A navíc povrch byl děsně hrubý a kola v tom dřela. Takže rozhodně doporučuju dát těch 250Kč než se s tím sr*t a stejnak z toho nic nemít. Moje vlastní zkušenost.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

loziska

Příspěvekod andrejH0 » stř 25 bře, 2009 1:12 pm

zdar pani
len otazka kde sa daju tie loziska kupit....teda na uzemi SVK a CZ, ak niekto vie nech hodi link alebo napise postu
dik moc
andrej
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Re: loziska

Příspěvekod Radek Mende » stř 25 bře, 2009 1:34 pm

andrejH0 píše:zdar pani
len otazka kde sa daju tie loziska kupit....teda na uzemi SVK a CZ, ak niekto vie nech hodi link alebo napise postu
dik moc
andrej

http://www.maloseriovky.eu/component/pa ... Itemid,26/
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Re: loziska

Příspěvekod andrejH0 » stř 25 bře, 2009 2:07 pm

Radek Mende píše:
andrejH0 píše:zdar pani
len otazka kde sa daju tie loziska kupit....teda na uzemi SVK a CZ, ak niekto vie nech hodi link alebo napise postu
dik moc
andrej

http://www.maloseriovky.eu/component/pa ... Itemid,26/



diky diky diky diky diky
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod MartinP » stř 15 dub, 2009 6:28 am

Ložiska jsem právě teď koupil od Davida Struppa modely@modelyasport.cz , 776 866 306 . Teď sice žádný nemá, bral jsem poslední zbytky ale bude během týdne objednávat další
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod andrejH0 » úte 12 kvě, 2009 5:35 am

zdar pani:
vcera som sa pustil do montovania lozisk do voznov RAJ od bramosu...no mozem poedat potom tie vozne ako keby lietali a celu 9 vagonovu supravu aj mucha snad pohne ako ide lahko.
len vrele doporucujem na vone ktore maju problem ze trochu idu tazsie.
chystam sa preloziskovat cele vozove depo okrem klasickych par pikackych voznov, ktore su uz ulozene v plechu ale tie uz pomaly vyradzujem a zostanu lena ko krasna spomienka na detsvto vo vitrinke
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků